فهرست
تحلیلی بر هفته هجدهم لیگ یک؛ اکبر اوتی مچ نادر را خواباند
تحلیلی بر هفته هجدهم لیگ یک؛ اکبر اوتی مچ نادر را خواباند

تحلیلی بر هفته هجدهم لیگ یک؛ اکبر اوتی مچ نادر را خواباند

هفته هجدهم لیگ یک عصر امروز در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد. از نکات قابل توجه نتایج این هفته می‌توان به پیروزی شاگردان میثاقیان مقابل شاگردان دست نشان، برد پر گل فولاد نوین، سقوط تربیت نوین، شکست مس رفسنجان و چهارمین برد پیاپی پارسه اشاره کرد. مروری داریم بر نتایج این هفته:

 

\"گروه الف\"

 

مس کرمان 1 – 0 نساجی مازندران

مس به پلی‌آف نزدیک شد

مهم‌ترین بازی این هفته لیگ یک در گروه الف همین بازی بود که در پایان مس نتیجه را به سود خود رقم زد تا  یک قدم دیگر خود را به دیدار پلی‌آف نزدیک کند. نساجی‌چیان نیز که به دنبال حداقل امتیاز از این بازی بودند، موفق به این امر نشدند تا با این شکست با یک پله سقوط در رده‌ی چهارم جدول رقرار گیرند.

 

فولاد نوین اهواز 4 – 0 ایرانجوان بوشهر

فولاد توقف ناپذیر است

فولاد نوین با این نتیجه‌ پرگل مقابل ایرانجوان نشان داد کاملا شایسته جایگاه کنونی‌اش است و شایسته‌تر از هر تیم دیگری برای صعود به لیگ برتر. فولاد نوین که همچنان با تیم دوم 9 امتیاز اختلاف دارد بخت نخست قهرمانی در این گروه را دارد، مگر اینکه اتفاقات نادر فوتبال رخ دهد. ایرانجوان نیز که تا چند هفته پیش در رده دوم قرار داشت، سنگین‌ترین شکست فصل خود را پذیرا شد.

 

شهرداری اردبیل 3 – 1 آلومینیوم هرمزگان

ربیعی با شهرداری چه کرد؟!

شهرداری که تا قبل از هفته دهم یکی از ضعبف‌‌ترین تیم‌های گروه الف به حساب می‌آمد و همواره به انتهای جدول چسبیده بود، بعد از ورود ربیعی در این هفته کاملا متحول شد و نتایج درخشانی با این مربی کسب کرد تا جایی که اکنون در رده سوم جدول قرار دارد. آنها هفته گذشته نیز در بوشهر موفق شده بودند ایرانجوانم را شکست دهند. آلومینیوم با این شکست از دور مدعیان این گروه خارج شد.

 

تربیت نوین یزد 0 – 3 گیتی پسند اصفهان

تربیت سقوط کرد

گیتی پسند که چند هفته‌ای موفق به جمع‌آوری امتیازات لازم نشده بود حالا با دو. برد متوالی باز هم به جمع بالانشینیا برگشته تا همچنان به صعود به پلی‌آف امیدوئار باشد. تربیت نوین با این شکست حکم سقوط خود را نیز امضا کرد. این تیم حتی اگر هر چهار بازی آینده خود را هم ببرد باز هم سقوط کرده است.

 

نفت و گاز گچساران 0 – 0 فجر سپاسی شیراز

تساوی به نفع رقبا

دو تیم برای بالا کشیدن خود از انتهای جدول به سه امتیاز این بازی نیاز مبرم داشتند اما در پایان به نتیجه‌ای جز تساوی رضایت ندادند تا کام رقیبان خود را شیرین کنند. این دیدار تنها دیدار این هفته بود که بدون گل به پایان رسید. هر دو تیم وضعیت نامناسبی در انتهای جدول دارند.

 

نیروی زمینی تهران 1 – 0 استقلال اهواز

استقلال در منطقه سقوط

استقلال باز هم باخت تا به رده‌نهم جدول سقوط کند. تیمی که نیم فصل اول را با جایگاه دومی به پایان رسانده بود اکنون باید تلاش کند تا از خطر سقوط رهایی یابد. نیروی زمینی که در 7 بازی گذشته خود 6 بازی را واگذار کرده بودند، در این بازی موفق به پیروزی شدند تا کمی اوضاع خود را در جدول سروسامان دهد، اما همچنان این تیم با حضور رد رده دهم یکی از بخت‌های نخست سقوط مستقیم به لیگ دو می‌باشد.

 

 

\"گروه ب\" 

 

پاس همدان 1 – 0 مس رفسنجان

انتقام سخت مهابادی از مس

پاس همدان که فصل گذشته تا یک قدمی صعود نیز آمده بود اما در انتها موفق نشد حتی به بازی پلی‌آف برسد، امسال هم عزم خود را برای بازیگشت به لیگ برتر جزم کرده است. با این برد پاس فقط به دلیل تفاضل گل در رده دوم قرار گرفت. مس در نیم فصل دوم از 7 بازی خود فقط 5 امتیاز کسب کرد تا اختلاف امتیاز این تیم با سایر رقبا در پایان نیم فصل نخسا به راحتی جبران شود. مس هفته گذشته نیز بازی خود را واگذار کرده بود. بازی نیم فصل اول دو تیم با حاشیه عجیبی از سوی بگوویچ نسبت به مهابادی همراه بود تا مهابادی با این برد به نوعی انتقام خود را نیز گرفته باشد.

 

گل گهر سیرجان 2 – 0 صنعت نفت آبادان

فرصت سوزی نفت

نفت آبادان این فرصت را داشت که با پیروزی در این بازی و در حالی که یک بازی کمتر نسبت به مس و پاس داشت به تنهایی به صدر جدول تکیه بزند اما به راحتی این فرصت را از دست دادند تا گل گهر پس از دو شکست متوالی بتواند با سه امتیاز این بازی تا حدودی خود را از منطقه خطر جدا کند. نفتی‌ها با یک بازی و یک امتیاز کمتر نسبت به دو تیم صدرنشین، نزدیک ترین تعقیب کننده آهنا به حساب می‌آید.

 

شهرداری بندرعباس 1 – 2 پارسه تهران

چهارمین برد متوالی پارسه

پارسه با اختلاف یک امتیاز نسبت به صدر جدول در رده پنجم حضور دارد! این نزدیکی رقابت در گروه ب را می‌رساند. جالب اینجاست که اختلاف پارسیه با تیم ششم به 10 امتیاز رسیده. پارسه با چهارمین برد متوالی خود خط و نشانی سخت برای سایر مدعیان کشید. اما شهرداری که در خانه‌ی خود بازی می‌کرد از این بازی هم امتیاز نگرفت تا بیش از گذشته به سقوط به لیگ دو نزدیک شود.

 

داماش گیلان 1 – 1 فولاد یزد

داماش در مسیر سقوط

داماش که فصل گذشته در لیگ برتر بازی می‌کرد با این تساوی در رده نهم قرار گرفت. اگر مسئولان این تیم همچنان بی‌توجه باشند باید سال آینده داماش که چندین سال حضور در لیگ برتر کشور را داشته، از سال آینده در لیگ دو ببینیم. فولاد یزد از این بازی خارج از خانه یک امتیاز کسب کرد تا با حضور در رده ششم، تا حدودی خیالش از بقا راحت باشد، هرچند در این گروه نیز نمی‌توان با اطمینان از چیزی سخن گفت.

 

شهرداری تبریز 1 – 1 راهیان کرمانشاه

تیم خداداد زور بردن نداشت

این دو تیم نیز مساوی کردند تا بیشتر رقیبان خود را خوشحال کنند. خداداد عزیزی که از نیم فصل دوم به شهرداری اضافه شد هنوز نتوانسته انتظارات را برآورده سازد. راهیان با این تنیجه هنوز در دهم حضور دارد، یعنی رده‌ای که باید سقوط میتقیم آن تیم را شاهد باشیم. اگر در هفته‌های آینده راهیان امتیازات لازم را به دست نیاورد پس از دو سال حضور در لیگ 1 از سال آینده باید در لیگ 2 بازی‌های خود را برگزار کند.

     
آی اسپورت
2015-03-14 21:21:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر