فهرست
تیم منتخب هفته 20/ سرخابی ها علیه تبریز
تیم منتخب هفته 20/ سرخابی ها علیه تبریز

تیم منتخب هفته 20/ سرخابی ها علیه تبریز

آی اسپورت- هفته بیستم، هفته تراژیک تبریزی ها بود که میزبان شان هم 3 گل خورد و مهمان شان هم 3 گل و هر دو هم برابر سرخابی ها بود. پس به همین دلیل، استقلال و پرسپولیس بیشترین سهمیه را در تیم منتخب دارند هرچند باید برای معرفی بهترین تیم هفته بی درنگ به سراغ صبا و مرفاوی رفت.

 

میلاد فراهانی: گوی سبقت برای حضور در تیم منتخب از حامد لک ربود. فراهانی در آبادان یک تنه برابر حملات بازیکنان صنعت نفت ایستاد و اصلی ترین دلیل با امتیاز برگشتن دایی و تیمش به تهران بود. واکنش طلایی فراهانی با پا بود که اجازه نداد دروازه نفت دقیقه اول نیمه دوم باز شود. او دو مهار خوب دیگر هم داشت.

 

وریا غفوری: یک نمایش استاندارد از مدافع راستی که در بهترین شرایط ممکن به ترکیب استقلال برگشته است. غفوری در تبریز، هرگاه استقلال حمله کرد در زمین ماشین سازی بود و یکی از مقصدهای اصلی پاس مردان میانی تیمش. او در دفاع هم حضور داشت و تکل دقیقه آخر نیمه اولش بود که دروازه رحمتی را از باز شدن نجات داد.

 

محمد طیبی: پدیده بخصوص در یک سوم پایانی نیمه دوم، موقعیت های خوبی برای زدن گل نصیبش شد و علت این اتفاق هم جابجایی یونس شاکری بود که از پرس طیبی به سمت کعبی رفت. طیبی به خوبی شاکری را مهار کرده بود و مزد بازی خوبش را هم با زدن گل پیروزی در دقیقه 2+90 گرفت.

 

عبدالله کرمی: این درست که فولاد شکست خورد ولی کرمی را می توان در تیم منتخب قرار داد. در غیاب والی، کرمی هم روی دیگر بازی اش نسبت به دیدار برابر پرسپولیس را نشان داد. سایپا وقتی صاحب موقعیت می شد که اهل شاخه برابرشان قرار می گرفت. وقتی کرمی بود، خبری از فرصت نبود. ضربه کرمی در دقایق پایانی را هم از روی خط دروازه برگرداندند تا او گل نزند.

 

امید نورافکن: بدون توجه به نوع بازی اش در مرکز زمین، شماره 24 از نظر آماری هم جزو مردان برتر هفته است. او گل اول استقلال را ساخت و گل سوم را زد. در هر دو صحنه هم نشان داد ارسال پاس و جایگیری در نقطه کور مدافعان حریف را به خوبی بلد است. نورافکن در مهار زوج کامدار و صادقیان به کمک ابراهیمی هم موفق بود.

 

محسن مسلمان: حضور سروش رفیعی در پرسپولیس، نه تنها جایش را تنگ نکرده و باعث نشده مثل محمد قاضی قهر کند بلکه او را بر سر ذوق آورده. مسلمان برابر تراکتورسازی کمی عقب تر از همیشه بازی کرد و ضمن انجام وظایف دفاعی اش، در هجوم ها هم موثر بود بخصوص بده بستان هایش با رفیعی در دو چهارم میانی زمین.

 

قاسم دهنوی: بدون تردید اولین پیروزی بیرون خانه صبا بدون حضور قاسم دهنوی در ترکیب تیم مرفاوی رقم نمی خورد. او در ترکیب جدید صبا، جلوتر از همیشه بازی می کند و بیشتر دقایق حضورش را در زمین حریف می گذراند. همه ضربات ایستگاهی خطرناک صبا را او زد و یک ضربه فوق العاده اش هم به تیر افقی خورد و برگشت و گل را ساخت.

 

محمدرضا خلعتبری: حضور در سایپا باعث شده دوباره احیا شود. خلعتبری برابر فولاد گل نزد چون در بیشتر اوقات روبروی کرمی حضور داشت ولی با این حال، اوست که موتور حرکتی تیم فرکی را روشن کرده و جلو می برد. خلعتبری دو بار هم صاحب موقعیت های گلزنی شد که هر دو بار دروازه بان فولاد جلویش را گرفت.

 

سروش رفیعی: با حذف او از ترکیب پرسپولیس، تیم برانکو قادر نبود حتی یکی از گلهایش را به تراکتورسازی بزند. پاس مهندسی شده او قبل از دقیقه 2 بود که کمر تراکتورسازی را شکست. پاس ماقبل نهایی گل دوم را او با فرستادن توپ پشت مدافعان حریف داد و گل سوم را هم مستقیما ساخت. رفیعی از نظر آماری بعد از نورافکن، موثرترین مرد هفته بیستم است.

 

حسن بیت سعید: در نیم فصل اول، درخشش لیگ قبلی را نداشت و زیر سایه رحیم زهیوی بود. وقتی زهیوی رفت اما بیت سعید، به روزهای اوجش برگشت و استقلال خوزستان را جلو برد. او پاس هر دو گل تیمش را برابر پدیده داد و با حضور در زمین این تیم، اجازه نداد مدافع راست رونده پدیده فرصت عرض اندام پیدا کند.

 

گادوین منشا: اولین پیروزی پیکان در نیم فصل دوم با درخشش مهاجم نیجریه ای رقم خورد که مدتها بود در دوران افت قرار داشت. منشا، گل اول تیمش را از روی نقطه پنالتی زد ولی اصل بازی اش روی صحنه گل دوم بود که با یک استپ سینه، مدافع روبرویش را از پیش رو برداشت. بدون او، پیکان قطعا برنده نمی شد.

 

سرمربی: صمد مرفاوی: منصوریان در برف و کولاک برنده شد و برانکو از قلعه نویی و تیمش یک بازنده محض ساخت ولی پیروزی برابر ذوب آهن در فولادشهر، شاهکاری بود که مرفاوی و صبا قم زدند. تیم مرفاوی در اصفهان، نمایش خیلی خوبی داشت و کمترین شانسش گرفتن 3 امتیاز بود. صبا هفته قبل برابر پرسپولیس هم خوب بود و گویا مرفاوی در نیم فصل دوم، راهکارهای ویژه اش را پیدا کرده است.

۶    
آی اسپورت
2017-02-06 20:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر