فهرست
همه دلایل ماندن مسی در بارسلونا
همه دلایل ماندن مسی در بارسلونا

همه دلایل ماندن مسی در بارسلونا

آی اسپورت - وقتی انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا انجام شد اولین قدم برای تغییر برداشته شد. قدم مثبت دیگر که خوشایند هواداران بارسلونا بود آمدن خوان لاپورتا بر مسند قدرت بود. مدیری که همه زیر و بم باشگاه را می‌شناسد و با کار در بارسلونا کاملاً آشناست. حالا انتظار می‌رود با این اقدامات مثبت لیونل مسی هم در پایان فصل برگه قرارداد جدید را امضا کند و به ماندن در بارسا متقاعد شود.

 

علاقه لاپورتا

لاپورتا مدیری بود که از ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ بارسا را به کلی متحول و به قدرت اول فوتبال اروپا تبدیل کرد. در زمان او بود که پروژه لاماسیا قوت بیشتری گرفت و از دل آن ستاره‌هایی همچون مسی، ژاوی و اینیستا رشد کردند. لاپورتا بود که مسی را با قراردادهای بلندمدت به بارسلونا وابسته کرد و حالا حضورش می‌تواند برای لئو خوشایند باشد تا در رفتن تجدیدنظر کند.

 

محدودیت انتخاب

قبل از همه‌گیری کرونا باشگاه‌های زیادی قادر به خرید لیونل مسی و قرارداد گران‌قیمت او بودند. با این حال هنگامی که رویدادهای سال گذشته به خاطر کرونا تحت تأثیر قرار گرفت و شرایط مالی باشگاه‌ها پیچیده شد، به نظر می‌رسد همه تیم‌های بزرگ اروپا قادر نخواهند بود نوع پولی را که مسی می‌خواهد بپردازند. لیونل مسی در هر هفته با دستمزدی حدود ۶۰۰ هزار دلار برای بارسا بازی می‌کند که او را به پردرآمدترین فوتبالیست جهان تبدیل کرده است. درست است که تیم خریدار نیازی به پرداخت هزینه انتقال به بارسلونا را نخواهد داشت اما همین مبلغ دستمزد هم تقریباً حتی از عهده تیم‌هایی مانند منچستریونایتد و یوونتوس نیز خارج است و خود به خود انتخاب‌های مسی را محدود می‌کند.

 

سبک بازی

مسی سبک بازی خاص خودش را دارد و به هیچ‌کس شبیه نیست. وظایف اصلی او گلزنی و پاس گل دادن است. در واقع مسی باید جایی بازی کند که سبک تیم را خودش تعیین کند. سبکی که‌ مبتنی بر کارهای هجومی باشد. با این وجود اگر او به تیم‌هایی برود که سبک پرسینگ و دفاعی را در دستور کار خود قرار داده‌اند، قطعاً شکست خواهد خورد. تیمی که از مسی ۳۳ ساله انتظار پرس و شرکت در کارهای دفاعی همزمان با حضور پرثمر در کارهای هجومی را داشته باشد، می‌تواند فوتبال مسی را با افت مواجه کند.

 

کمک به بارسا

حال بارسلونا بیش از یک سال می‌شود که خوب نیست. آبی‌واناری‌ها قدرت اول لالیگا نیستند و با تغییر مدیریت باید جایگاه خود را پس بگیرند. مسی اگرچه قراردادش با بارسا در تابستان تمام می‌شود اما همه می‌دانند هنوز هم تعصب خاصی روی تیمش دارد. تیمی که از کودکی آنجا بوده و برای کمک به آن همیشه آماده است. انگیزه‌های فردی و تیمی کمک به بارسلونا می‌تواند موفقیت مسی را در سال‌های آتی به همراه داشته باشد. عشق و علاقه دو طرفه میان او با هواداران هم این پیوند قلبی را بیشتر کرده است.

 

به خاطر خانواده

برای جدایی از بارسا نه فقط مسی و قراردادش، بلکه خانواده‌اش هم تأثیرگذار خواهند بود. لیونل به همراه آنتونیا همسرش باید جوانب جدایی را بسنجند چون سرنوشت سه فرزندشان در میان است. تغییر محل زندگی می‌تواند از نظر روانشناسی فرزندان مسی را با بحران روبه‌رو کند. زندگی در کشوری دیگر با زبانی متفاوت و... قطعاً در انتخاب مسی تأثیرگذار خواهد بود.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2021-03-10 13:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر