فهرست
گزارش روز: بابابزرگ‌های گل نزن استقلال
گزارش روز: بابابزرگ‌های گل نزن استقلال

گزارش روز: بابابزرگ‌های گل نزن استقلال

سه بازیکن تهاجمی استقلال پیرترین خط حمله لیگ را تشکیل دادند. میانگین سنی غلامرضا عنایتی، آرش برهانی و سجاد شهباززاده بیش از 32 سال می‌شود. عنایتی که پس از سال‌ها به استقلال آمد تاحالا دو گل برای این تیم به ثمر رساند. مجموعا این سه بازیکن روی هم 15 گل برای آبی‌پوشان پاییتخت زدند. در اینجا نگاهی داریم به آمار سه مهاجم حال حاضر استقلال تهران که کمتر از نصف‌های گل‌های این فصل تیم را به ثمر رساندند:

غلامرضا عنایتی

عنایتی حالا 39 ساله شده است. کاپیتان استقلال در اولین بازی‌ای که این فصل برای استقلال به میدان رفت موفق شد به سپاهان اصفهان گل‌زنی کند. عنایتی مقابل نفت مسجدسلیمان هم برای باز کردن دروازه خالی کار سختی نداشت. عنایتی با 116 گل زده در ده دوره لیگ برتر، بیش از هر بازیکنی موفق به باز کردن دروازه تیم های لیگ برتری شده است. مهاجم استقلال نیم فصل نخست را در پدیده توپ زد که در اکثر بازی‌ها دفاع آخر به میدان می‌رفت و پنج گل هم برای مشهدی‌ها به ثمر رساند. پنج گلی که تنها مقابل نفت مسجدسلیمان از روی نقطه پنالتی زده نشد. بابابزرگ آبی‌ها فصل قبل برای صبای قم هم 13 بار موفق شد دروازه حریفان را باز کند. این بازیکن در 30 بازی ملی هم هشت گل زد. عنایتی این فصل سه بازی لیگ برتر را از دست داد و در سایر دیدارها بازی کرد. جالب‌ترین آمار شماره 80 استقلال سه دیدار است که مقابل نفت مسجدسلیمان به میدان رفت. او هتریک کرد و در هر سه دیدار یک گل به نفتی‌ها زد.

 

آرش برهانی

آقای‌گل آبی‌ها این فصل در 18 دیداری که به میدان رفت فقط زورش به تیم‌های تبریزی رسید.برهانی این فصل در بازی با تراکتورسازی و گسترش فولاد یک گل زد.  آرش که 32 سال سن دارد با 111 گل زده در تعقیب غلامرضا عنایتی است تا رکورد برترین گل‌زن لیگ برتر را از آن خود کند. برهانی فصل گذشته هم پنج بار برای استقلال گل زد.

 

سجاد شهباززاده

سومین بازیکن خط حمله استقلال که اتفاقا بهترین عملکرد را میان مهاجمان تیم قلعه‌نویی داشت، یازده گل برای تیمش زد. شهباززاده تک گل استقلال در دربی این فصل را هم زد. شماره ده استقلال در دیدار رفت و برگشت مقابل هم نام خوزستانی این تیم موفق به گلزنی شد. شهباززاده به جز دیدار مقابل تیم سابقش که 55 دقیقه در میدان حضور داشت در سایر دیدارها کامل بازی کرد. مهاجم 26 ساله آبی‌ها سی بار موفق به باز کردن دروازه تیم‌های لیگ برتری شد. شاید اگر شهباززاده این فصل در استقلال نبود، مهاجمان این تیم انقدر روزهای کم حاشیه را سپری نمی‌کردند و بیشتر در راس انتقادات قرار می‌گرفتند.

     
آی اسپورت
2015-03-15 15:55:41
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر