فهرست
اصرار بر يک تصميم غلط؛ اجراى فوتبال مالكانه
اصرار بر يک تصميم غلط؛ اجراى فوتبال مالكانه

اصرار بر يک تصميم غلط؛ اجراى فوتبال مالكانه

آی اسپورت - ٤ بازى و تنها ١ گل. اگر شما سرمربى تيمى بوديد كه در خط حمله شهباززاده،بيت سعيد، قربانى، انصارى و قائدى و پشت سر آن‌ها شجاعيان، جباروف را در اختيار داشت، چه توجيهى براى تعداد گل زده تيم‌تان داشتيد؟ خوشبين‌ها نتايج ضعيف استقلال را به شروع‌هاى ضعيف على منصوريان در ليگ ربط مى‌دهند و با خود گمان مى‌كنند استقلال او دوباره و همانند فصل قبل اوج خواهد گرفت. بدبين‌ها اما نظر ديگرى دارند.

بگذاريد به نيم فصل اول فصل گذشته برگرديم. استقلالى كه از پنجره نقل و انتقالات محروم شده و بختيار رحمانى را هم از دست داده است. على منصور اما از فرصت بدست آمده بهترين استفاده را ببرد و تصميم گيرد بار ديگر رو به فوتبال «رى اكتيو» روى بياورد كه در نفت تهران به خوبى آن را اجرا مى‌كرد. تصميم درست او پيروزى در دربى و كسب عنوان نايب قهرمانى را برايش در همان سال اول حضور به ارمغان مى‌آورد. ٩٠ دقيقه مقاومت در زمين العين مى‌تواند صفت «موفق»را لايق تيم او كند. واكنش منصوريان اما اين بار در برابر بحران نبود مهره‌هاى كليدى‌اش نادرست است. او تصميم بر تغيير تاكتيك دفاعى تيمش مى‌گيرد و رو به دفاع «نفر به نفر» مى‌آورد كه يكى از روش‌هاى منسوخ شده تدافعى دنيا به شمار مى‌آيد.

شكست ٦-١ و فشار انتقادات رسانه‌ها،پيشكسوتان و هواداران، منصوريان را بار ديگر در موقعيت تصميم گيرى براى فصل جديد قرار مى‌دهد. تصميم او اما باز هم غلط است. او غافل از تجربه  ناموفق تيمش در اجراى فوتبال مالكانه در نيم فصل اول سال گذشته،٣ هافبك طراح را جذب مى‌كند. هفته اول با يك شكست ١-٠ همراه مى‌شود. منصوريان اما همه چيز را به نبود ٣ مهره  جوان و البته تأثير گذار تيمش ارتباط مى‌دهد. هفته دوم با يك تساوى ٠-٠ خانگى پايان مى‌يابد. او اما اينبار تيمش را بخاطر اجراى فوتبال مالكانه تحسين مى‌كند و كسى نيست كه بپرسد چند تيم در فوتبال ايران وجود دارد كه در برابر تيم‌هاى عبدالله ويسى مالك توپ و ميدان نباشد، وقتى كه ويژگى تيم‌هاى او واگذاردن توپ به تيم حريف است؟

هفته سوم و يك نيمه اجراى بازى مالكانه و يك نيمه تحت فشار تراكتور، اولين برد فصل را براى او و تيمش همراه دارد و سرانجام در هفته ٤ و در حضور همزمان هر ٣ هافبك طراح، استقلال در برابر تيم منظم دايى كارى از پيش نمى‌برد.

سوالى كه بايد از كادر فنى استقلال پرسيد اين است كه به راستى چند درصد موقعيت‌هاى نه چندان پر شمار تيم شما در ٤ هفته اخير روى نقشه‌هاى هجومى از پيش طراحى شده شما در تمرينات و چند درصد آن روى استعداد فردى هافبك‌هاى طراح‌تان بدست آمده است؟ آيا اساساً شما و تيم‌هاي‌تان توانايى اجراى فوتبال مالكانه را داريد يا صرفاً ابزار آن را جذب كرده‌ايد؟ آيا مى‌دانستيد كه كارلوس كى‌روشى كه او را الگوى خود قرار داده‌ايد، در تمام دوران فعاليتش فوتبال رى اكتيو را ارائه داده و هرگز فلسفه مربيگرى خود را تحت تاثير نظرات ديگران تغيير نداده؟ اصلاً با خود فكر كرده‌ايد چرا هافبك‌هاى طراح كلاسيكى چون كريمى، نورى، جبارى، مسلمان، رفيعى و حتى شجاعيان هيچگاه حضور مستمر و ثابتى در تيم كى‌روش نداشته‌اند؟

۴۴ ۹  
آی اسپورت
2017-08-18 13:05:00
نظر دهید

۹ نظر
رضا
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۰۹
راسته میگن منصوریان استعفا داده
۷ ۱
خدا نکنه
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۲۲
ما همگی #منصوریتی هستیم
۱
استقلال
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۱۶
دلیلش اینه کی روش هم نمی تونه بازی مالکانه کنه هم خودمونو گول نزنیم لژیونر ما میشه سردار لژیونر اونا میشه بازیکن تاتنهام لیگ اون ها هم قوی تر از ما هست ژاپنی ها هم سرعت عالی دارند و ما در اصل سومیم البته استرالیا هم میتونه جلوی ما رو بگیره در ضمن سیستم و کار کیروش این طوری نیست دقت کردید بارسا نمی خاست مورینو رو به عنوان سرمربی بگیره و اون هم به آرزوش نرسید و بعد مربی مادرید شد ؟ چون سبک بازی او به بارسا نمیخورد و به ریال میخورد در ضمن اشتباه منصوریان باور نکردن عقاید غلطش هست مثلا فیکس بودن یعقوب که وقتی رفت استقلال عالی شد یا انتظار بسیار زیاد از نور افکن که با یک اشتباه یکی دو هفته به نیم کت میره و یا .....
۶
با کیروش رفیقم بیا ببرمت تیم ملی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۳۷
عقل که نباشه طرفدار ها در عذابند
یوسف
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۳۷
دقیقا
یه گل زدن اونم روی نبوغ جباروف و اشتباه گلر تراکتور
منصوریان سواد و دانش فوتبال مالکانه رو نداره و وقتی با پرسپولیس برانکو مقایسه میشه اصرار می‌کنه به همچین فوتبالی!
امیرعباس
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۴۶
حکایت شما رسانه ها و منصوریان ...حکایت اون پدر و پسر و اسبشونه اگر پیاده بودن ملت می گفتن نگاه کن اسب دارن اما پیادن اگر سوار اسب میشدن ملت می گفتن نگاه کن دونفری نشستن رو اسب بیچاره اگر پسره سوار اسب میشد می گفتن نگاه کن بچه خیره سر سوار پیرمرد پیاده اگه پدر سوار اسب میشد می گفتن نگاه مرد گنده خجالت نمی کشه سوار اون بچه پیاده و الخ.....
علی منصور تاوقتیکه برای خودش یک استراتزی مشخص نداشته باشه و چشمش دنبال دهن این و اون باشه اشش همین اشه و کاسه همین کاسه!
علی منصور عشق است
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۳۱
او باید بماند چون اسطوره است
۶
شهید گمنام
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۱۱
تنها استراتژی منصوریان 10 نفره دفاع کردن فوتبال کثیف و ضد حمله بوده... فقط هم با این استراتژی نتیجه میگرفته... منصوریان پلن بی نداشته الان هم که میاد یه روز از یوونتوس یه روز رئال یه روز... الهام!!! بگیره میشه همینی که راه رفتن خودش هم یادش رفته و با 40 میلیارد هزینه تو 360 دقیقه یه گل بر حسب اتفاق
جيم
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۲۱
وقني بكي با تخصص جوجه سيخ زدن و پيتزاي تنوري مربي بشه... جان هوادار در عذاب است.

كل گلهاي فصلشون از گلهاي به اشتب افسايد گرفته ي تيم اول پايتخت كمتره ... اون هم سوت از دستش در رفت... چه ذوق مرگ هم شده بود بيچاره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر