فهرست
کلید برانکو
کلید برانکو

کلید برانکو

آی اسپورت - گفته‌اند: ... شب آبستن است، تا چه زاید سحر! استقلال مرحله اول دوره مهم یارگیری را، خوب و حتی به دلخواه جمع کرد! استقلال نشان داد عرضه دارد از هر اتفاقی به سود خود استفاده کند! در مراسم معارفه استراماچونی که هم ساده بود و هم هیبتی درخور این تیم داشت و نیز، احترام و اهمیت «مربی خارجی» تازه‌وارد را به رخ کشید، آبی‌ها به یک آرامش و سکینه خاطر دست یافتند!

آقای مدیرعامل، در مراسمی پیش‌بینی شده از سخنانی سنجیده و در دایره دستور کار استفاده کرد! امیرحسین فتحی، نه خودش را باخت و نه فرصت را، برای اعمال قدرت و مدیریت، مناسب دید و مطلوب دید! فتحی، انگار می‌دانست که باید کم حرف بزند تا درست و صحیح حرف بزند! و تیم استقلال نه بازیچه سرپنجه حوادث خود به خودی، که با تسلط کامل به همه گوشه‌های مراسم معارفه، به همه، اعم از حاضران و غایب‌ها، نهیب زد که ما اینیم؛ آن هم در روز‌هایی که پرسپولیس نمی‌داند چه قرار است بشود!

کم‌تعداد، ولی باوقار

 مهمانان جشن خوشامدگویی به استراماچونی، پرتعداد و شلوغکار نبودند! گروهی کوچک، اما برخوردار از تجربه چنین حضورهایی! خوش برخورد! نیک‌خواه! قسمت مهمی از یک نمایش که بازی‌های بی‌عیب و نقص بازیگران ویژه خود را می‌طلبید! و بازیگران ویژه این جشن- علی جباری، منصور رشیدی، جهانگیر کوثری، مهدی فنونی‌زاده، حسن‌خان روشن، با زبان همیشه تیز و در همه حال راستگویش- وقاری داده بودند به مراسم خاص! مراسمی که خشت اول را در عرصه روابط سالم و روابط مطلوب فی‌مابین، پی می‌گذارد! خشت اولی که دیوار اعتماد را، تا ثریا یا راست و مستقیم بالا می‌برد، یا باعث می‌شود که دیوار همکاری متقابل، کج باشد و غیر قابل اعتماد!

نبرد با برانکو

مهمانی، مخصوص آقای استراماچونی بود، ولی حضور ساکت و سنگین و رنگین سفیر ایتالیا، نقطه تفاوتی بود که استقلالی‌ها، آن را رقم زدند! ایتالیا، اگر نه همه‌اش، اما بخش فوتبالی‌اش، حالا یک مشغولیت ذهنی نوپدید دیگر هم دارد: ... غمخوار استقلال بودن! دنبال استقلال بودن! استقلال با استخدام استراماچونی علایق درصدی از فوتبالدوستان سری A را به خود جلب کرده است! و استقلال، به یک روند دیگر هم دامن می‌زند: ... بازی‌های الاهلی- استقلال و دیدار‌های الاهلی- سپاهان و البته که الاهلی- تراکتورسازی، حالا اعتبار دیگری دارد!

حتی و به ویژه، برخورد‌های الاهلی و پرسپولیس، دیدنی‌ترین و هیجان‌زاترین پیکار‌های آسیایی را باعث می‌شوند! برانکو و استراماچونی! برانکو و امیر؟ برانکو علیه شخص یحیی و تیم یحیای گل‌محمدی! چه دیدنی خواهد شد نبرد با برانکو! چه ضروری شده است غلبه بر تیم آقای برانکو!

منزوی و ماجدی

از مراسم ساده آغاز فصل استقلال می‌گفتیم که ده‌ها معنای ویژه دارد! از این هم باید حرف زد که استقلال نقش ثروت و سرمایه دانشی- تجربی‌اش را خوب به رخ کشید! نقشی که هیئت مدیره تیم تا امروز بازی کرده‌اند!

نقش منزوی و ماجدی! نقشی که اجرایش از همان روزی آغاز شد که منزوی و ماجدی، خود را بی‌نقش و خود را «هیچ‌کاره» نشان می‌دادند! مردانی که در اصل همه‌کاره‌اند! مردانی که در اصل کاربلدند! مردانی که مجال خبط و خطا را به حداقل می‌رسانند! مردانی که «پول‌بهای» تیمداری را از سر زیان‌ها جمع می‌کنند! مردانی که حضور بازیکنان کلیدی استقلال را، مدیریت کردند، یعنی که پرداخت کردند! با شیوه خرج که از کیسه مهمان بود! حکایت حاتم طایی شدن نیست، ضرورتی است که در دایره ناچاری و فقدان چاره- همان بی‌چارگی- قابل تبیین است.

تاج متحول می‌شود

حرف‌های مهدی تاج بازتاب داشت! سخنان تاج، که نمی‌خواهد مداخله‌پذیر باشد و مدیریت فدراسیون را وظیفه فدراسیون می‌داند، حرف‌های پردلانه‌ای است! فوتبال را باید جمع و جور اداره کرد! فدراسیون را باید توسط اهالی فوتبال به پیش برد! بهانه‌های اعمال سلیقه باید جمع شوند! نماینده‌های مجلس، حق اظهار نظر هم دارند، ولی نه بیش از هر یک از مردمی که ۸۰ میلیون نفرند.

تو که مرهم نه‌ای زخم دلم را!

نمک‌پاش دل ریشم چرایی؟

تاج، تازه تازه دارد از قدرت قانونی خود استفاده می‌کند! شب فوتبال آبستن است!

 

خبر ورزشی

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-06-22 17:48:00
نظر دهید

۲ نظر
سعید
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۸:۵۹
این متن رو یادگاری نگه دار تا روزی که گند همه اینها دراومد، ببینم بازم همین حرفارو میزنییییی
۳
علی پرسپولیسی
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ۲۰:۴۹
فردا، یکشنبه ساعت ۱۰:۳۰ ؛ بزرگترین تجمع اعتراضی پرسپولیسی ها در اعتراض به تبعیض و تضعیف عمدی تیم مردمی پرسپولیس.
مکان : مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان تهران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر