فهرست
گزارش روز: موراتا یووه را جادو کرد
گزارش روز: موراتا یووه را جادو کرد

گزارش روز: موراتا یووه را جادو کرد

 

آی اسپورت – دهمین گل موراتا برای یووه شایسته زیبایی های خاصی بود. شاید برای همین آلوارو موراتا سخت ترین راه ممکن را برگزید. آندلکویچ کار درستی کرده بود که روی پایی که موراتا به آن عادت ندارد، برای او فضای لازم را ایجاد کرد. اما وقتی بازیکنی استعداد و تکنیک ناب فوتبال را دارد، پای راست و چپ برایش فرقی نمی کنند. موراتا فکر نکرد، هیچ مشکلی برای خودش نتراشید. فقط به توپ ضربه زد، همین. گل برتری یوونتوس این طور شکل گرفت. او توپی که از مارکیزیو گرفته بود را با یک چرخش تبدیل به گل کرد. پیش از آن مهاجم اسپانیایی حرکت زیبایی برای اینکه از هم تیمی اش پاس گل بگیرد، انجام داده بود. این اولین باری است که او از بیرون محوطه هجده قدم برای یووه گل می زند. یک بار مشابه همین کار را در بازی با امپولی انجام داده بود ولی آن موقع بیشتر به سمت راست زمین تمایل داشت. موراتا از لحظه ای که به ترکیب یووه وارد شد، دفاع پالرمو را دیوانه کرد.

قابلیت و تواضع

در هشت ماهی که موراتا در یووه حضور داشته، دو ماه را به دلیل مصدومیت اول فصل از دست داد. اما در همین مدت کوتاه او ده گل برای بینکونری به ثمر رسانده است.  موراتا در هر همه رقابتها برای یووه گلزنی کرده است؛ 7 گل در لیگ ، 2 گل در جام حذفی و یک گل در لیگ قهرمانان. پیش از این او هرگز حتی زمانیکه برای رئال مادرید بازی می کرد، نتوانسته بود تعداد گلهای زده اش در طول فصل را دو رقمی کند.سال گذشته در رئال 9 گل زده بود. در یوونتوس فقط کارلوس توس آمار بهتری نسبت به او ثبت کرده است. این درخشش خیره کننده را موراتا تا حدی مدیون آلگری است که به او اجازه داده خیلی زود در تورین خودش را پیدا کند. موراتا خودش می گوید:\" احساس می کنم از 4-5 سال پیش تورین هستم. باید از یووه به خاطر اعتمادی که به من کرده تشکر کنم. اما هنوز همه توانایی هایم را نشان نداده ام. باید بیشتر کار کنم تا ازنظر تاکتیکی و فیزیکی بهتر شوم.می توانستم برای یووه بیشتر گل بزنم\"

آلگری می گوید که موراتا در نقش مهاجم وسط یک گل فوق العاده زده و می توانسته قبلا هم از این گلها بزند. \" او قابلیت های زیادی دارد و خیلی خوب تمرین می کند. امیدواریم که بهتر ازاین شود\" ضمن اینکه یووه امیدوار است که رئال قصد بازخرید او را پیش از سال 2016 نداشته باشد. موراتا یک بازیکن جوان و خوش آتیه است که البته گاهی اوقات از نظر تاکتیکی بی انضباطی هایی نشان می دهد. او به دلیل یک خطای بد از پشت در بازی با پالرمو اخطار گرفت و یک جلسه از همراهی تیم محروم است. آلگری برای بازی با دورتموند روی او حساب ویژه ای کرده است:\" می توانم در بازی برگشت تغییراتی در تیم داشته باشم. لزوما نباید با ترکیب بازی رفت بازی کنم\" آیا اشاره آلگری از این حرف به موراتا بود؟ شاید این طور باشد. بهرحال اگر آلگری تردیدی در این زمینه دارد، موراتا با گلی که زد، خیال او را آسوده کرده است. او به جای یورنته به زمین آمد و بعد از 11 دقیقه برای یووه گل زد. موراتا کاملا آماده بازی با دورتموند است:\" در آلمان بازی سختی داریم. آنها تیم خیلی خوبی هستند.\" اما همه نمی توانند با پای غیرتخصصی خود گلهای زیبا به ثمر رسانند. موراتا در بازی رفت یک گل به بوروسیا زده و در خانه توپ بازی رفت را نگه می دارد. او سه روز دیگر فرصت دارد تا خودش را به بهترین شکل برای سوپرایزهای دیگر آماده کند.

 

     
آی اسپورت
2015-03-15 18:31:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر