فهرست
زوج های مرگبار/ هر خط دفاعی پودر می شود!
زوج های مرگبار/ هر خط دفاعی پودر می شود!

زوج های مرگبار/ هر خط دفاعی پودر می شود!

آی اسپورت- وقتی صحبت از حمله به حریف می شود همیشه خوب است که دو بازیکن در تیمت داشته باشی تا خط دفاعی حریف را به هم بریزند. به این بهانه در این مطلب مرگبارترین زوج های تیم های انگلیسی را بررسی می کنیم.

1
1

دیمیتری پایه & مانوئل لانزینی – وستهام – 17 موقعیت

شاید وستهام در نیمه دوم جدول رده بندی باشد، اما این طور نیست که این تیم توانایی لازم برای خلق موقعیت نداشته باشد. سرمربی چکش ها، اسلاون بیلیچ، می تواند همیشه از زوج پایه و لانزینی در زمین حریف بهره ببرد. پایه در رنکینگ پاس های کلیدی رتبه اول را با 74 پاس دارد و لانزینی با 21 پاس دوم است. این دو بازیکن وقتی در کنار هم باشند برای هر حریفی یک تهدید جدی به حساب می آیند. از 74 پاس کلیدی که پایه داده 9 تای آن به لانزینی رسیده و ستاره آرژانتینی هم از 21 موقعیتی که ایجاد کرده، 8 بار این کار را برای پایه انجام داده است. با 17 ایجاد موقعیت در مجموع این دو در رتبه ششم خطرناک ترین زوج های لیگ جزیره هستند. شاید اگر وستهام مهاجم قوی تری داشت می توانست به بهترین شکل از خلاقیت این دو بازیکن استفاده کند.

2
2

دیگو کاستا & ادن هازارد – چلسی – 17 موقعیت

چلسی با پیروزی در 13 بازی پشت سر هم در لیگ جزیره در صدر جدول رده بندی قرار دارد و مستحقش هم هست. از زمان تصمیم کونته برای تغییر سیستم به 3-4-3 این تیم متحول شده است. دو بازیکنی که بیشتر از بقیه از این سیستم بهره برده اند دیگو کاستا و ادن هازارد هستند. این دو روی هم 17 موقعیت ایجاد کرده اند. 12 موقعیت از این 17 موقعیت را هازارد برای کاستا فراهم کرده و 5 موقعیت را هم کاستا برای هازارد. در رقابت های این فصل لیگ برتر انگلیس 30.8 درصد از پاس های کلیدی هازارد برای کاستا بوده است و همکاری این دو بارها باعث موفقیت و رسیدن به گل چلسی در بازی ها بوده است.

3
3

فرناندو یورنته & گیلفی سیگوردسون – سوانسی – 18 موقعیت

فرناندو یورنته بازیکنی بود که هدف نقل و انتقالاتی چلسی بود، اما کماکان به درخشش در سوانسی ادامه می دهد. بعید است سوانسی به این راحتی او را از دست بدهد. او با 6 گل زده بهترین گلزن تیمش است، اما توانایی اش در موقعیت ساختن برای دیگر هم تیمی هایش هم به همین اندازه ویژه است. او در این فصل 17 پاس کلیدی داده که 10تای آن ها به گیلفی سیگوردسون رسیده است. ستاره ایسلندی هم توانسته موقعیت های خوبی برای یورنته فراهم کند. او 41 پاس کلیدی داشته که 8تای آن ها به یورنته رسیده است. در فصل ناموفقی که سوانسی تا اینجای کار داشته حرکات ترکیبی این دو نشانه ای از امید برای هم تیم ها و سران باشگاه بوده است. شاید ادامه این روند توسط این دوبازیکن بتواند سوانسی را از منطقه سقوط جدول رده بندی دور کند.

4
4

 کریستین بنتکه & جیسون پونچئون – کریستال پالاس – 19 موقعیت

یک تیم دیگر که از نظر امتیاز وضعیتی بحرانی دارد کریستال پالاس سم آلاردایس است. این تیم وضعیت خوبی در جدول رده بندی ندارد، اما دو بازیکن دارد که همکاری شان می تواند برای هر تیمی خطرناک باشد. پونچئون در این فصل 16 موقعیت برای بنتکه فراهم کرده و بنتکه هم توانسته در 3 مورد برای او موقعیت سازی کند. این دو در مجموع 19 پاس کلیدی برای همدیگر ارسال کرده اند.

5
5

الکسیس سانچس & مسوت اوزیل – آرسنال – 20 موقعیت

اوزیل و سانچس با همدیگر بهترین آمار پاس گل و گل زده در لیگ برتر انگلیس را دارند. ستاره اهل شیلی بدون شک در این فصل بهترین بازیکن توپچی ها بوده است و اوزیل هم مدت هاست که در بازی سازی موفق نشان داده است. الکسیس سانچس 54 پاس کلیدی و اوزیل 45 پاس کلیدی داده است. از این تعداد 9 پاس سانچس برای اوزیل و 11 پاس اوزیل برای الکسیس بوده است. در فصلی که آرسنال برای رسیدن به قهرمانی می جنگد، داشتن چنینی زوجی می تواند واقعا هر حریفی را بترساند.

6
6

پل پوگبا & زلاتان ایبراهیموویچ – منچستریونایتد – 25 موقعیت

هواداران منچستریونایتد فصل خوبی را سپری خواهند کرد. ابتدا خرید بازیکنان بزرگ آن ها را به وجد آورد و حالا هم نتیجه گرفتن های تیمشان. اما لذت بخش تر این است که بفهمند بازیکنی که تیمشان خریده و رکورد نقل و انتقالات را برایش جا به جا کرده یکی از تاثیرگذارترین های تیمشان بوده است. در رقابت های این فصل پوگبا 14 موقعیت برای زلاتان فراهم کرده و زلاتان 11 بار به او پاس کلیدی داده است و این دو با مجموع 25 موقعیت ایجاد شده خطرناک ترین زوج لیگ جزیره تا اینجای کار می باشند.

7
7

 

 

۷    
آی اسپورت
2017-01-11 17:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر