فهرست
نه دوباره کی روش به جوانگرایی/ یک سوم تیم ملی، بالای 30 سال!
نه دوباره کی روش به جوانگرایی/ یک سوم تیم ملی، بالای 30 سال!

نه دوباره کی روش به جوانگرایی/ یک سوم تیم ملی، بالای 30 سال!

آی اسپورت- پایان رقابت های جام جهانی، معمولا فرصت ویژه جوانگرایی در تیم های ملی کشورهای صاحب فوتبال است. آن ها درست بعد از به پایان رسیدن مهم ترین تورنمنت فوتبالی دنیا، نسل تازه ای از فوتبالیست ها را به تیم ملی می رسانند تا این بازیکنان 4 سال فرصت برای جاافتادن در تیم را به دست بیاورند  و سرانجام بهترین عملکرد را در جام جهانی بعدی به نمایش بگذارند. این اتفاق پس از پایان جام جهانی 2014، برای تیم ملی ایران رخ نداد. از آنجایی که بین تورنمنت برزیل و جام ملت های آسیا در استرالیا، کمتر از 6 ماه فاصله بود، تقریبا همه ستاره های تیم حفظ شدند تا جوانگرایی کی روش کمی به تاخیر بیافتد. پس، انتظار می رفت که اولین لیست آقای مربی بعد از جام ملت ها، به سمت و سوی جوانگرایی حرکت کند اما از 24 بازیکن دعوت شده در لیست تازه کی روش، 9 بازیکن 30 سال و یا بیشتر دارند و این یعنی کمی بیشتر از یک سوم بازیکنان او.

امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، حبیب گردانی و هاشم بیگ زاده در دفاع و جواد نکونام، مسعود شجاعی، آندو تیموریان و خسرو حیدری در خط میانی، مهره هایی هستند که وارد دهه چهارم زندگی شان شده اند و طبعا سال های پایانی فوتبال شان را پشت سر می گذارند. آن ها در سال های اخیر، نمایش های ایده آلی برای تیم ملی ارائه کرده اند اما طبعا در زمان برگزاری جام جهانی بعدی، شرایط سنی لازم برای حضور در تیم ملی را نخواهند داشت.

به نظر می رسد آینده مبهم کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی، او را مجاب کرده که فعلا از همه توان تیمش بهره ببرد و به آینده نگاهی نداشته باشد. کنار ماندن نام هایی مثل مهدی شریفی، مهدی طارمی، مرتضی تبریزی، کاوه رضایی و ... نشان می دهد کی روش فعلا برنامه ای برای توجه به پدیده های لیگ را در سر نمی پروراند. حداقل تا زمانی که از ادامه حضورش روی نیمکت تیم اطمینان نداشته باشد.

     
آی اسپورت
2015-03-15 20:37:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر