فهرست
یادداشت: اتلتیکومادرید بدون مانجوکیچ، شیر بی‌دندان است
یادداشت: اتلتیکومادرید بدون مانجوکیچ، شیر بی‌دندان است

یادداشت: اتلتیکومادرید بدون مانجوکیچ، شیر بی‌دندان است

آی اسپورت - اتلتیکومادرید در دیدار شنبه‌شب با اسپانیول که به تساوی بدون گل انجامید برای پنجمین بار در شش بازی آخر خارج از خانه خود موفق به بازکردن دروازه رقبا نشد تا اهمیت ماریو مانجوکیچ برای تیم دیگو سیمئونه بیش از پیش مشخص شود.

رسانه‌های اسپانیایی اخیرا گزارش دادند رابطه مربی آرژانتینی و مهاجم کروات تیره شده. مارکا نوشت بعد از اینکه در بازی ابتدای ماه مارس در زمین سویا سیمئونه این مهاجم را روی نیمکت نشاند او در تمرین عصبانی شده. ماریو در بازی یک-یک هفته گذشته با والنسیا هم در ترکیب اصلی قرار نگرفت و این هفته نیز به خاطر محرومیت نتوانست بازی کند و در غیاب او تیم مرجع مطمئن و قابل اتکایی برای ساختن حملاتش نداشت.

در بازی شنبه فرناندو تورس در کنار آنتوان گریزمان قرار گرفت. مهاجم سابق چلسی در دوره دوم حضورش در اتلتیکو شروعی برق آسا داشت که دو گل به رئال مادرید زد و یکی به بارسلونا؛ هر دو در جام حذفی اما در لالیگا چندان موثر نبوده. اتلتیکو در سه بازی آخر خارج از خانه خود گل نزده و تورس از ژانویه نتوانسته در لیگ دروازه حریفان را باز کند: 8 بازی بدون گل. او دوباره در 45 دقیقه ابتدایی بازی کاری نکرد.

در حالیکه سرعت گریزمان تهدیدی دائمی برای اسپانیول بود ناتوانی تورس در حفظ توپ و آوردن دیگران به حمله باعث شد اتلتیکو نتواند از میزبان خارج از فرم خود بیش از یک امتیاز بگیرد که در هشت بازی آخرش در رقابت های مختلف پنج باخت و تنها دو برد داشته.

در وقت‌های تلف شده نیمه اول میراندا به دلیل ضربه آرنجی که به آبراهام زد و او را برای انجام آزمایش‌های بیشتر راهی بیمارستان کرد، اخراج شد و تورس برای اینکه یک دفاع وسط دیگر به بازی بیاید، قربانی شد.

اتلتیکو در نیمه دوم بازی بهتری انجام داد و بدشانس بود که گل گریزمان به خاطر خطای دیگو گودین مردود شد و در مجموع بیشتر شبیه تیمی بود که شایستگی کسب سه امتیاز را دارد. کیکو کاسیا دروازه‌بان اسپانیول هم بهترین فرصت مسابقه را از رائول گارسیا گرفت. در نهایت اتلتیکو دو امتیاز از دست داد تا در رده چهارم پشت سر والنسیا قرار بگیرد.

اما بازی نیمه اول سوالات زیادی را در ذهن سیمئونه در آستانه بازی سه‌شنبه شب برابر بایرلورکوزن در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ایجاد می کند. تیم راجر اشمیت با جدیتی پایان‌ناپذیر پرس می کند و اتلتیکو بدون داشتن مرجعی قابل اتکا در خط حمله به سختی می تواند بازی را تحت کنترل خود در آورد و به گل برسد.

مانجوکیچ نه تنها با 17 گل در لالیگا و لیگ قهرمانان بهترین گلزن اتلتیکو محسوب می شود، بلکه بهترین شماره 9 سنتی این باشگاه نیز هست. قبل از بازی شنبه او با خلق 0.8 موقعیت گل در هر بازی بیش از گریزمان (0.7) و تورس(0.3) در موفقیت تیم مشارکت داشته. او در نبردهای هوایی نیز بسیار بهتر از دو نفر دیگر بوده؛ آمار 2.9 در هر بازی نسبت به 1.7 تورس و 1.5 گریزمان. قدرت بدنی و شم گلزنی او باعث می شود بازیکن ایده‌آلی برای بازی در پست نوک حمله باشد.

در واقع، تا قبل از اینکه اوضاع نابسامان شود، او و گریزمان فرمی فوق‌العاده داشتند. شش گل و یک پاس گل از گریزمان و چهار گل و چهار پاس گل از مانجوکیچ باعث شد اتلتیکو از پنج بازی اواخر ژانویه تا اوایل فوریه خود چهار برد داشته باشد.

در عین حال مسائل پپ گواردیولا با این مهاجم در چند ماه آخر حضور او به خوبی در کتاب «محرمانه پپ» مارتی پرارنائو آمده و سیمئونه با همان مشکلات درگیر است. اکیپ و مارکا گزارش دادند مربی آرژانتینی خواهان جذب مهاجم اروگوئه‌ای PSG، ادینسون کاوانی شده. اسپورت مدیاست هم گزارش داده یوونتوس این مهاجم کروات را برای فصل بعد می خواهد.

اما به خاطر نفع اتلتیکو و اینکه تیمش بتواند باخت صفر-یک در بازی رفت برابر حریف آلمانی را جبران کند، سیمئونه باید با این مهاجم کنار بیاید. مسابقه شنبه نشان داد اتلتیکو بدون مانجوکیچ تیم کم‌خطرتری است. شاید با داشتن او شانس بیشتری برای تغییر اوضاع و صعود به جمع هشت تیم برتر اروپا داشته باشد.

 

نیک دورینگتون     
آی اسپورت
2015-03-15 21:04:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر