فهرست
استقلال و پرسپولیس قربانی اختلاف آزادی و لیگ
استقلال و پرسپولیس قربانی اختلاف آزادی و لیگ

استقلال و پرسپولیس قربانی اختلاف آزادی و لیگ

آی اسپورت - پرسپولیس و استقلال برای هر بازی ۱۲۰مبلیون تومان به ورزشگاه آزادی پرداخت می‌کنند. بعد شرکت توسعه و تجهیز وابسته به وزارت ورزش تبلیغات بدون هماهنگی با سازمان لیگ درج می‌کند و فتاحی هم که به قول عرب زورش به شرکت توسعه نمی‌رسد ساعتی قبل از بازی با پدیده تیم پرسپولیس را تهدید به لغو بازی و بعد هم جریمه سنگین می‌کند و حالا هم آزادی اعلام کرده سرخابی‌ها چون بدهی دارند سازمان لیگ نمی‌تواند تبلیغاتی درج کند و این دو باشگاه هم باید بروند ورزشگاه تختی.

کاملا مشخص است که ماجرای اصلی جنگ تبلیغاتی سازمان لیگ و ورزشگاه آزادی است و در کنارش هم بدهی‌ها، اما این وسط سرخابی‌ها هستند که درگیر اختلافات طرفین شده‌اند. سازمان لیگ تبلیغات در استادیوم‌ها را در انحصار خود به عنوان مجری باشگاه‌ها و در اختیار مجری و پیمانکار طرف قرارداد خود می‌داند و آزادی هم این حق را برای خود قایل  شده تبلیغاتی در بخشی از استادیوم درج کند و حالا که سازمان لیگ مقابله می‌کند، آزادی هم پاتک‌های خودش را می‌زند و از ابزاری که در اختیار دارد همچون بدهکار بودن دو باشگاه به منظور ممنوعیت درج تبلیغات از یک سو و از سویی دیگر هم تهدید به کوچ سرخابی‌ها در ورزشگاهی دیگر یعنی تختی بهره می‌برد. 

در این میان کدام بازی‌ها را می‌شود در تختی برگزار کرد؟ بازی روز سه‌شنبه پرسپولیس مقابل پاختاکور را یا دربی دهم فروردین را؟ شاید ورزشگاه آزادی بخواهد حتی در دربی و بازی‌های آسیایی سرخابی‌ها هم مانع از درج تبلیغات سازمان لیگ شود آنوقت ای‌اف‌سی چه می‌گوید؟ نمی‌گوید تبلیغات شرکت‌های بین‌المللی طرف قرارداد با کنفدراسیون باید کجا درج شود؟ همه اینها یعنی که این منازعه سرانجامی جز مصالحه ندارد اما چه کسی است که نداند در فوتبال ما انرژی‌ها مدام  بخاطر اختلافات هدر می‌رود نه ساختاری‌سازی و افزایش درآمدهای باشگاه‌ها و اتفاقاتی این‌چنینی؟

از سویی دیگر طبیعی است مدیریت ورزشگاه  آزادی حق خود را بخواهد اما نمی‌تواند از سرخابی‌ها حق اجاره بگیرد و بعد بسیاری از بخش‌های استادیوم به گفته مدیران همه این سالیان دو باشگاه در اختیارشان نباشد و یا ورزشگاه تبلیغاتی درج کند که تمرکز تیم و مدیر باشگاه را یک ساعت مانده به بازی به هم بریزد و قصه‌های دیگر. این تهدید هم شبیه احکام کسر امتیاز از تیم‌ها به خاطر بدهی به مربی و بازیکن است که فدراسیون صادر می‌کند، هر چند که در نهایت این مطالبات از محل درآمدهای سرخابی‌ها در سازمان لیگ وصول خواهد شد هر چند که تاکنون هم این گونه پرداخت می‌شده و جنگ تبلیغاتی هم به گونه‌ای حل و فصل می‌شود اما امیدواریم اینگونه نباشد که سازمان لیگ و آزادی کارشان به جایی برسد که ای‌اف‌سی هم سر از چرایی این اختلالات در آورد آنوقت است که فوتبال ما حسابی متضرر خواهد شد چرا که تبلیغات دور زمین یکی از منابع درآمدی باشگاه‌ها است و باشگاه‌ها هم حق آن را به سازمان لیگ واگذار کرده‌اند.

مدال

۳ ۳  
آی اسپورت
2019-03-03 15:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
حسین اهوازی
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۵:۵۸
فقط چند خط اول مطلب را خوندم چون ینظرم ادامه اش چرت است وقتی مجموعه و دو تیم مال وزارت ورزش است چه جای چک و چونه
۱
.
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۶:۰۳
.
گوزن نر
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۲۷
به به اقای قدوسی.حال کردی کیروش چطور اونجات را سوزوند.خیلی رو داری که میای هنوز مطلب مینویسی.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر