فهرست
کریمی: همه ی باندبازهای ملوان را دور خودم جمع کردم!/ چشمم به دنبال پورشه محجوب است!
کریمی: همه ی باندبازهای ملوان را دور خودم جمع کردم!/ چشمم به دنبال پورشه محجوب است!

کریمی: همه ی باندبازهای ملوان را دور خودم جمع کردم!/ چشمم به دنبال پورشه محجوب است!

آی اسپورت- کسب 14 امتیاز در 6 هفته و صعود 5 پله‌ای در جدول رده‌بندی را چه می‌توان نامید جز شگفتی بزرگی که با فیروز کریمی خلق شده است! او ملوان قعرنشین که هیچ امیدی برای بقا نداشت را با آمدن خود متحول کرد. پیروزی مقابل پرسپولیس در آزادی و شکست سپاهان در کنار سایر نتایج خیره‌کننده ملوان در هفته‌های اخیر، چیزی نبوده که به دست آوردنش با هر سرمربی کار آسانی باشد. فیروز اما همانطور که ذوب‌آهن را در فصل گذشته از خطر حتمی سقوط نجات داد، حالا هم عزم خود را برای حفظ ملوان در لیگ برتر جزم کرده و از هیچ تلاشی در این راه فروگذار نمی‌کند. حالا همه به دنبال این هستند که رمز موفقیت فیروز کریمی را بدانند. موفقیتی که شاید خوش‌خلقی‌اش در آن بی‌تأثیر نباشد اما قطعا ناشی از توانایی بالای فنی و مدیریتی او است که توانسته به واسطه آن ملوان و ملوانی‌ها را با یکدیگر همدل و همراه سازد.
 
همه دوست دارند بدانند فیروز کریمی چه راهی را در انزلی در پیش گرفت که توانسته اینطور ملوان را متحول کند؟


 راستش ما از راه جاده آسفالت آمدیم. بقیه، راه خاکی رفته بودند.


اما واقعا ملوان را نجات دادید.


 البته تحولی که در نتیجه‌گیری تیم اتفاق افتاده، مدیون مجاهدت همه بازیکنان تیم و درایت همکاران‌مان در کادرفنی، آقایان قدیر‌بحری، عزت‌اللهی، حبیبی و سایر همکاران‌‌مان هستیم. ضمن اینکه مدیریت باشگاه هم بابت رفع مسائل و مشکلات باشگاه بسیار تلاش کرده و سعی داشته این مشکلات را برطرف کند. طرفداران و حمایت آنها هم که در نوع خود بزرگترین کمک برای ما محسوب می‌شود.


همه اینها قبل از آمدن شما هم وجود داشته...


 واقعیت این است که این روزها ما شاهد بحث وفاق عمومی در ملوان و انزلی هستیم و این موضوع باعث موفقیت تیم شده است.


اما خیلی‌ها توان مدیریتی شما را در این موفقیت دخیل می‌دانند؛ اینکه بخشی از مسوولیت‌های مدیریتی را هم در ملوان بر دوش گرفته اید.


 نه اصلا اینطور نیست. انصافا آقای محجوب همه مسیرها را برای ما هموار کرده است. مسیر که هموار شد، ارائه کارها برای ما آسان شد. جایی که مسیر هموار و یکنواخت باشد، می‌توان توانمند ظاهر شد.


راستی پیشنهاد 4 میلیاردی سیروس محجوب را پذیرفتید؟


 اتفاقا با این پیشنهاد موافقت کردم. قرارداد سه‌ساله‌ای را هم نوشته‌ایم.


البته شنیده بودیم که شرط شما برای ملوانی‌ها این بوده که اگر تیم را در لیگ نگه‌دارید، قراردادتان تمدید شود.


 نه اصلا چنین مساله‌ای صحت ندارد. من نیازی ندارم که چنین شرط‌هایی بگذارم. همان زمان 4 پیشنهاد خارجی داشتم. همچنین از تیم‌های داخلی هم پیشنهادهای زیادی دریافت کرده بودم اما چیزی که بود احساس می‌کردم من و ملوان به نوعی لازم و ملزوم یکدیگر هستیم. ملوان تیم باشخصیتی است که حتی وقتی قعر جدول هم بود، شخصیت خاص خود را داشت.


نگران این موضوع نیستید که ملوانی‌ها هم بعد از ماندن در لیگ مثل ذوب‌آهن به سراغ مربی دیگری بروند؟


 چرا باید نگران باشم؟ الان قرارداد سه ساله را با این تیم نوشتیم. اصلا اگر این قرارداد نبود، باز هم نگران نبودم! برای ملوان مربی زیاد است. از بین چهل و چند تیمی هم که در لیگ‌برتر و دسته یک وجود دارند، بالاخره یک تیم درپیت هم پیدا می‌شود که به ما پیشنهاد بدهد.


به نظر می‌رسد با توجه به مشکلات مالی باشگاه، ملوان نتواند 4 میلیارد شما را بپردازد!


 ملوان اصلا مشکل مالی ندارد. ما مشکل مدیریت مالی داشتیم، نه مشکل مالی. در حال حاضر 90 درصد بازیکنان، بالای 65 درصد از مبلغ قراردادهای‌شان را گرفته‌اند و این نشان می‌دهد که ما مشکل مالی نداریم.


همه می‌گویند کار کردن در ملوان خیلی سخت است اما ظاهرا شما خیلی خوب با این شرایط سخت کنار آمده‌اید.


 اینجا ما در کنار آقایان عزت‌اللهی و قدیربحری هستیم و کار در کنار این بزرگواران سختی ندارد. واقعیت این است که همه باندبازهای اصلی ملوان را دور خودم جمع کرده‌ام (می‌خندد)، کل شهر در دست این افراد است. اصلا آقای حبیبی کاندیدای وزارت شده است! با وجود این چرا باید کار در اینجا سخت باشد؟


اما قطعا روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌اید.


 بله. ما و بازیکنان روزهای خیلی سختی را گذراندیم تا بالاخره به ساحل نجات رسیدیم اما نباید یادمان برود که هنوز هیچ‌چیز برای ملوان تمام نشده. ما با تیم سقوط کننده تنها یک بازی فاصله داریم! همانطور که با تیم‌های میانه جدول یک بازی فاصله داریم. گاف بدهیم، تمام است. ما در یک‌سوم پایین جدول هستیم و باید خیلی مراقب باشیم.


این انگیزه بالای شما قطعا در تحول انزلی بی‌تأثیر نبوده است.


 برای مردم صبور انزلی هر قدر تلاش کنیم، باز هم کم است. ملوان تنها متعلق به انزلی نیست و کل خطه شمال را پوشش می‌دهد. این تیم تنها نماینده شمال کشور در لیگ برتر است. پیروزی‌های اخیر ملوان که با لطف خدا و تلاش بازیکنان به دست آمده، تقدیم به همه مردم خوب استان و خطه شمال.


رسانه‌های خبری دیروز از تصادف شدید سیروس محجوب، مالک باشگاه ملوان خبر می‌دادند. آیا از او خبر دارید؟

«بله، با او تماس داشتم و خدا را شکر به خیر گذشته و حال ایشان خوب است.»

 شما که هر سال در برنامه سفر بخیر حاضر می‌شوید و به مسافران نوروزی توصیه می‌کنید که در جاده‌ها آرام برانند، چرا به مالک باشگاه خود توصیه نکرده بودید؟

واقعیت این است که هیچ‌وقت به آقای محجوب سفارشی درباره آرام رفتن نداشتم! چون مطمئن بودم با ماشینی که او دارد، با تصادف جانش به خطر نمی‌افتد. حالا که خیالم بابت سلامت جانش راحت شده، به او گفتم دیگر با 206 برو و پورشه را به من بده. الان فقط چشمم به دنبال پورشه محجوب است.»

     
آی اسپورت
2015-03-16 13:54:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر