فهرست
دغدغه‌های کاپیتان مسعود؛ چشم‌های برنده
دغدغه‌های کاپیتان مسعود؛ چشم‌های برنده

دغدغه‌های کاپیتان مسعود؛ چشم‌های برنده

آی‌اسپورت- بازگشت مسعود شجاعی به تیم ملی یکی از مهم‌ترین اخبار آخرین اردوی ملی ماست. او که کمتر با رسانه‌ها حرف می‌زند امروز با مدیر رسانه‌ای تیم ملی مصاحبه‌ای مفصل انجام داده و درباره احتمال حضورش در سومین جام جهانی متوالی صحبت کرده است: 


وضعیت تیم

بعد از وقفه‌ای که در تیم ملی نبودم تازه به تمرینات تیم ملی اضافه شده‌ام و در این چند روز وضعیت تیم ملی خدا را شکر خیلی خوب است. بازیکنان با انگیزه فراوانی کار می‌کنند و مطمئنا انگیزه همه بازیکنان نسبت به قبل چند برابر شده چون الان نزدیک جام جهانی هستیم و همه می‌خواهند در فهرست نهایی حضور داشته باشند و این خیلی طبیعی است. تمرینات هم سخت‌تر و شاداب‌تر شده. فکر می‌کنم این انگیزه بالا خیلی به تیم کمک می‌کند. البته باید این را هم بگویم کار کادر فنی هم با این شرایط سخت‌تر می‌شود که بین این همه بازیکن خوب باید تعدادی را برای جام جهانی انتخاب کند. البته این قانون فوتبال است و باید با آن کنار آمد.

 

سومین جام جهانی

شاید از نظر شما اغراق‌آمیز باشد اما باور کنید انگیزه فعلی من خیلی بیشتر از سال ۲۰۰۶ است چون انگیزه‌ها متفاوت است. آرزوی هر کسی است که در جام جهانی بازی کند. من هم در سال ۲۰۰۶ یک بازیکن ۲۰ ساله بودم و حضور در جام جهانی اتفاق تاریخی در زندگیم بود اما هر چه از آن زمان گذشت تلاش کردم کارم تداوم و ثبات داشته باشد. همیشه هم موفق نبوده‌ام و بالا و پایین زیاد داشته‌ام اما همیشه سعی کرده‌ام چیزی که مربیان می‌خواهند را اجرا کنم. در تیم ملی و تیم‌های باشگاهی سخت تمرین کرده‌ام و تلاش کرده‌ام از تمام وجودم مایه بگذارم. الان که به جام جهانی ۲۰۱۸ نزدیک شده‌ایم این انگیزه‌ام با قبل کاملا متفاوت است. این را هم بگویم انگیزه رکورد زدن ندارم.  قسم عزیزانم را می‌خورم که به این موضوع اصلا فکر نمی‌کنم چون تا به حالا در دو جام جهانی حضور داشته‌ام و حالا این حضور بشود سه تا یا حتی چهار تا. بازیکنان قدیمی بوده‌اند که رکوردهای بهتری را جا به جا کرده‌اند. درست است اسم آدم در تاریخ و آمار می‌ماند اما اتفاق آنچنانی نمی‌افتد. نکته مهمی که باعث انگیزه من شده، این است که می‌تواتم حداقل به خودم ثابت کنم که شرایط سنی مهم نیست و چیزی که اهمیت دارد این است که چه طور زندگی کنی و تمرین انجام دهی. این شرطی است که خودم برای خودم گذاشته‌ام. البته هنوز لیست نهایی اعلام نشده ولی می‌خواهم این شرط را ببرم تا دوباره به خودم ثابت کنم که اگر خوب تمرین کنی، جدی باشی و سالم زندگی کنی می‌توانی به بهترین درجات در حد توانت برسی. به خودم از چند سال قبل قول دادم و تلاش کردم که ثباتم را حفظ کنم و بتوانم بهترین تمرینات را انجام دهم. خدا را شکر سال قبل اتفاقات خیلی خوبی برایم افتاد. اتفاق آسانی نیست که در اروپا بخواهی از یک تیم معمولی‌تر به یک تیم تاپ بروی که خوشبختانه این اتفاق برای من افتاد و حتی توانستم در لیگ اروپا بازی کنم. الان هم تیم‌مان مدعی قهرمانی در لیگ و جام حذفی است. دوباره برگشتم به تیم ملی و این اتفاقات فوق‌العاده فوتبالی برای من بود. الان هم می‌خواهم قولم را عملی کنم و این شرط را از خودم ببرم.

 

نمایش خوب سال‌های اخیر

جا دارد من در اینجا از کسانی که چه قبلا و چه حالا از من حمایت می‌کنند، تشکر کنم. آنها در روزهایی که برای ثبات جایگاهم تلاش می‌کردم خیلی به من انگیزه و توان دادند. درباره سوال شما باید بگویم در فوتبال قول دادن کار خیلی سختی است چون پیش‌بینی اتفاقات سخت است و نمی‌توانیم از الان بگوییم این اتفاق یا آن اتفاق می‌افتد اما این را از طرف خودم و سایر بازیکنان می‌توانم قول بدهم که در فاصله حدود هشتاد روز تا جام جهانی ما با تمام جدیت و توان کار می‌کنیم و از وجودمان مایه می‌گذاریم تا بتوانیم باعث سربلندی و افتخار ایران باشیم. وقتی که ما به عنوان نماینده ایران، لباس تیم ملی را می‌پوشیم، هر کدام‌مان با تمام وجود کار می‌کنیم. این کار را هم از همین امروز می‌کنیم و نه فقط در روز بازی. تمام تمرکزمان را روی موفقت تیم ملی می‌گذاریم و همان‌طور که با بازیکنان صحبت کرده‌ایم یک‌دل و یک‌دست وارد مسابقات جام جهانی می‌شویم؛ درست مانند اتفاقی که در جام جهانی قبلی رخ داد. در دوره قبل من بازی اول پنج دقیقه برای تیم ملی بازی کردم اما فرقی نمی‌کرد که چه بازیکنی به میدان می‌رود. وقتی تیم وارد زمین می‌شد می‌توانستی انگیزه را در چشم همه بازیکنان ببینی. آن تیم چهره یک تیم بازنده را نداشت. من به شما قول می‌دهم دوباره این اتفاق بیفتد و مایه سربلندی و افتخار ایران و مردم‌مان باشیم. می‌خواهیم کاری کنیم که اگر مردم بازی تیم ملی را تماشا می‌کنند، پشیمان نشوند و به تیم ملی کشورشان افتخار کنند. مطمئن باشید هیچ وقت خودمان را از قبل بازنده نمی‌دانیم.

 

 

 

انتقال تجربه به جوان‌ترها

من به عنوان یکی از بزرگترهای تیم همیشه سعی می‌کنم این حس را به بازیکنان بدهم و تجربه‌ام را در اختیارشان بگذارم تا بتوانند راحت‌تر این موضوع را برای خودشان هضم کنند. من در دو جام جهانی بوده‌ام و در رقابت‌هایی همچون جام ملت‌های آسیا یا تورنمنت‌های خوب دیگری شرکت داشته‌ام اما شرایط جام جهانی با هیچ کدام از رقابت‌های دیگر قابل مقایسه نیست. وقتی وارد این مسابقات می‌شوید، فضای متفاوت آن را متوجه می‌شوید. به همین خاطر سعی می‌کنم این تجربه را در اختیار بازیکنان جوان‌تر قرار دهم و از این طریق به آنها کمک کنم. ضمن اینکه سعی می‌کنم مثل بقیه بازیکنان بزرگتر تیم بین بازکنان و کادر فنی پلی باشم که ارتباط زود برقرار شود.

 

بازی‌های دوستانه تیم ملی

به نظرم این دو بازی اول برابر تونس و الجزایر خیلی خیلی به تیم کمک می‌کند تا آماده بازی با مراکش شویم. این دو تیم خیلی به نخستین حریف‌مان در جام جهانی شبیه هستند. تونس و الجزایر دو تیم خیلی خوب و قدرتمندی هستند و حتما به ما کمک می‌کنند که برای نزدیک‌ترین بازی‌مان در جام جهانی که به نظرم یکی از سخت‌ترین بازی‌های گروه دوم هم هست به خوبی آماده شویم. بعد از این بازی با ترکیه و یونان بازی داریم. درست است که این دو تیم در جام جهانی حضور ندارند اما تیم‌های خوبی هستند که سبک بازی‌شان می‌تواند به ما برای بازی با اسپانیا و پرتغال کمک کند. از نظر ساختار فوتبال اروپا و  نظم تیم‌های اروپایی به ما کمک می‌کنند تا ببینیم که چه طور باید برابر اسپانیا و پرتغال بازی کنیم؛ هر چند که نباید به لحاظ قدرت با این دو تیم مقایسه‌شان کنیم اما همان‌طور که گفتم از نظر ساختار فوتبال اروپا و نظم همیشگی این تیم‌ها به ما کمک می‌کنند. سرانجام هم باید برابر تیم لیتوانی بازی کنیم که می‌تواند بازی آسانی برای ما باشد و به ما کمک کند تا با روحیه بالاتری وارد جام جهانی شویم.

 

ورزش سه

۶ ۲  
آی اسپورت
2018-03-22 22:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
محمود
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۴۳
با بازیهای باشگاهی شجاعی کاری ندارم چونکه خیلی بازیشو ندیدم اما انصافا در تیم ملی بیاد ندارم کار خاصی کرده باشه نه گل آنچنان حساسی نه پاس گل آنچنانی که در یادها بمونه یه گل در مقدماتی ۲۰۱۰ به کره زد که آخر سر مساوی شدیم و صعود نکردیم ؛ البته یکبار با اخراجش باعث برنده شدنمون شد اونم باز با کره. هر چه فکر میکنم واقعا لیاقت این تعداد بازی ملی نیست و از این گذشته در این همه بازی ملی کارایی خیلی چشمگیری نداشته . اسم نمیبرم اما انصاف اگر باشد ۳نفر هم پستش در لیگ واقعا حقشون ضایع شده با این انتخابها
۵ ۱
asa
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۰۷
عالی عالی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر