فهرست
بارسا، مدل NBA؛ تاکتیک‌های بسکتبالی در ضربات ایستگاهی
بارسا، مدل NBA؛ تاکتیک‌های بسکتبالی در ضربات ایستگاهی

بارسا، مدل NBA؛ تاکتیک‌های بسکتبالی در ضربات ایستگاهی

آی‌اسپورت: لوییس انریکه برای غلبه بر رقبا برخی ایده‌هایش را از جهان بسکتبال گرفته.بلوکه کردن و دفاع روی خط همراه با حرکات پیش‌بینی‌نشده از کناره‌ها در زمان زدن ضربات کرنر و ایستگاهی فقط بخشی از استراتژی‌هایی هستند که بارسا خود را با آن منطبق کرده.

تونین یورنته بسکتبالیست سابق و دوست نزدیک انریکه در این باره توضیح داد:«بلوکه‌ها دقیقا مثل بسکتبال نیستند چون شما هر بار به خاطر خطا متوقف می شوید. بیشتر شبیه کشاندن مدافعان به جایی است که می خواهید. این حرکات بسکتبالی به صورت حساب‌شده به کار گرفته شده ضمن اینکه با فوتبال منطبق شده.» او البته تاکید می کند هرگز راجع به این مسائل با مربی بارسا صحبت نکرده.

گل مسی برابر ایبار تمام ویژگی‌های استراتژی بسکتبالی را داشت. بارترا و پیکه دو مدافع ایبار را بلوکه کردند و مانع از هر گونه فعالیت آنها درباره آنچه اتفاق می افتاد، شدند و در واقع آنها را به سمت دروازه حرکت دادند. هدف این بود که فضای نزدیک به نقطه پنالتی برای ورود مهاجم آرژانتینی آماده شود.

لوییس انریکه با کمک اونسوئه که متخصص این قسمت از بازی است، از روز اول وقت زیادی را در تمرین به آموزش اینکه چگونه بازیکنانش روی ضربات شروع مجدد حمله و دفاع کنند، اختصاص داده. نتیجه برای این تیم فوق العاده بوده. بارسلونا از ال‌کلاسیکوی سانتیاگو برنابئو به این طرف روی ضربات ایستگاهی گل نخورده و از طرف دیگر گل‌های بسیاری هم به ثمر رسانده.

     
آی اسپورت
2015-03-16 17:57:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر