فهرست
سپاهان 1 - پدیده صفر: عیدی روشنگر به سپاهان
سپاهان 1 - پدیده صفر: عیدی روشنگر به سپاهان

سپاهان 1 - پدیده صفر: عیدی روشنگر به سپاهان

آی اسپورت- 

هفته بیست و سوم لیگ برتر،ورزشگاه فولاد شهر
داور: محمدحسین زاهدی‌فر، کمک‌ها: سجاد طوری و عبدالرسول ذورقی

سپاهان:
رحمان احمدی، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، احسان حاج‌صفی، وریا غفوری ،رسول نویدکیا (90 سوکای)، فضیل، علی کریمی، حسین پاپی، لوسیانو پریرا (60 شریفی) و محمدرضا خلعتبری (77 پسوس)
سرمربی: حسین فرکی

پدیده:
 مجتبی روشنگر، مسعود نظرزاده، سعید قزلگچلی، محمد نژادمهدی، معین عباسیان، حسین کیانی، زوران کنزویچ (41 مهدی خیری)، محمد صلصالی، محمد مهدی نظری (65 یونس شاکری)، محمد غلامی و بهادر نسیم اف (46 میلاد غریبی)
سرمربی: علیرضا مرزبان

شرح گل:
1 ـ صفر (سپاهان): پاس به عقب مدافعان پدیده به روشنگر رسید و او در شرایطی که می‌ توانست با یک ضربه توپ را دفع کند، در حرکتی عجیب اقدام به دریبل خلعتبری کرد که با توپ دزدی مهاجم سپاهان توپ برگشتی به پریرا رسید و او به سادگی و بی مزاحمت از 15 متری دروازه خالی را بازکرد. 

دقایق حساس:
دقیقه 10: خلعتبری پا به توپ جلو رفت که پشت محوطه جریمه او را متوقف کردند اما داور خطا نگرفت و به همین خاطر خلعتبری اعتراض کرد.
دقیقه 16: سپاهانی ها توپ را سانتر کردند که پاپی نفوذ کرد اما داور آفساسد اعلام کرد.
دقیقه 21: بازیکنان پدیده توپ را به محوطه جریمه فرستاند که غلامی با یک استپ سینه عالی پشت محوطه 4 قدم شوت زد که رحمان احمدی به سختی توپ را مهار کرد.
دقیقه 25: روی سانتر علی کریمی ، پریرا در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که شوت محکم او با فاصله کمی از بالای دروازه به اوت رفت.
دقیقه 47: ضربه ایستگاهی حاج صفی از فاصله 35 متری را روشنگر به سختی توپ را مهار کرد.

حاشیه‌های بازی:
*علیرضا مرزبان سرمربی پدیده به خاطر محرومیت انضباطی از سوی کمیته انضباطی روی سکوها بازی را تماشا می کند.
*محمد غلامی بازیکن فصل قبل سپاهان به سمت نیمکت پدیده رفت و از طرف زرد پوشان اصفهانی هم خلعتبری و عقیلی به سوی نیمکت پدیده رفتند.
*رحمان احمدی در این بازی در ترکیب اصلی قرار گرفته است و مهدی امیری دروازه بان ذخیره سپاهان است. جالب اینکه شهاب گردان از لیست 18 نفره خط خورده در این بازی حضور ندارد.
* با توجه به اینکه مرزبان محروم است، توماس هسلر از کنار زمین تیم را هدایت می کند.
* علیرضا مرزبان که سابقه مربیگری در تیم سپاهان را دارد، تیمش را از سوی سکوها هدایت می‌ کرد. جالب اینکه او در سرمای فولادشهر هیچ همراهی نداشت و تک و تنها روی سکو نشسته بود.
* ضربه محمد صلصالی روی ساق پای احسان حاج‌صفی باعث اعتراض و مصدومیت دنبال دار احسان حاج‌صفی شد. حاج‌صفی که اعتراض شدیدی به صلصالی داشت پس از این خطا با یک وقفه در نیمه خودی روی زمین افتاد و توسط برنکارد به بیرون برده شد. او از اینکه این ضربه را کاپیتان سابق ذوب‌آهن به وی زده است، ناراحت بود.
* گزارشگر شبکه اصفهان در دقایقی از بازی به انتقاد از کارلوس کی‌روش پرداخت و او را بابت در اختیار نگذاشتن آزمون و جهانبخش به تیم امید ملامت کرد.
* مهدی شریفی مهاجم جوان سپاهان در دقیقه 60 جانشین شیمبا گلزن سپاهانی ها در این بازی شد. 
*هواداران حاضر در ورزشگاه از دقیقه 70 شروع به تشویق سوکای بازیکن سپاهان کردند.
* محمدرضا خلعتبری در دقیقه 77 جای خود را به مارسیو پسوس برزیلی داد. او هنگام خروج از زمین با یکی از بازیکنان پدیده بگو و مگو کرد و در هنگام خروج از زمین پس از ابراز احساسات به هواداران بدون دست دادن با بازیکن برزیلی مستقیما به رختکن رفت.
* پسوس خرید برزیلی سپاهان در نیم فصل بعد از گذشت چند هفته بالاخره اولین بازی خود در را برای زردپوشان انجام داد. 
*محمدرضا خلعتبری دقایقی بعد از اینکه به رختکن رفت ، بازگشت و روی نیمکت نشست.

اتفاق ویژه:
 صحنه گل سپاهان به پدیده در دقیقه 30 یکی از عجیب ترین گل های امسال فوتبال ایران را رقم زد. جالب اینکه اگر داور به جای آوانتاژ بازی را قطع می‌ کرد می‌توانست مجتبی روشنگر دروازه‌بان پدیده را به دلیل خطا روی خلعتبری اخراج کند.

     
آی اسپورت
2015-03-16 17:38:32
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر