فهرست

اتلتیکو 513 دقیقه در خانه گل نخورده/ به قلعه کالدرون خوش آمدید

آی‌اسپورت: در کرانه‌های رود مانسانارس، صدای آماده‌شدن یک تیم برای مبارزه و تغییر نتیجه به خوبی شنیده می شود. از وقتی اتلتیکومادرید از سفر به آلمان با دریافت تنها یک گل خورده از بایرلورکوزن بازگشت، همینطور بوده.

نیمه دوم این بازی‌ سه‌شنبه شب در اسپانیا ادامه می یابد و کاری سخت پیش روی اتلتیکو است اما در رختکن ویسنته کالدرون این باور وجود دارد که تیم از این کارهای سخت‌تر را هم انجام داده و می دهد. لورکوزن در بای‌آره‌نا میهمان اسپانیایی را تحت فشار قرار داد و حالا نوبت جبران است و با توجه به این که فاصله دو تیم فقط یک گل است، هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

بعد از آن بازی در محل تجمع خبرنگاران همه بازیکنان اتلتیکو به یک نکته اشاره می کردند:«ما در بازی برگشت به یک گل سریع نیاز داریم. اگر در کالدرون گل بزنیم، کار خیلی آسانتر می شود.»

چند نفر هم به یک عامل کلیدی دیگر پرداختند: گل نخوردن برای صعود تیم حیاتی است. این نکته را دقیقا همان کسی گفت که نباید اجازه دهد توپ مردان راجر اشمیت با تور دروازه آشنا شود. میگل آنخل مویا، دروازه‌بان اتلتیکو که در شش بازی‌اش در لیگ قهرمانان تنها یک گل خورده، گفت:«باید در دفاع خیلی منسجم باشیم و اجازه ندهیم به گل برسند.»

آمار به نفع میزبان اسپانیایی است. این فصل آنها در لیگ قهرمانان در خانه گل نخورده‌اند و یوونتوس، مالمو و المپیاکوس نتوانسته به این تیم گل بزند و مویا در هر سه بازی دروازه‌بان تیمش بوده.

اما باید کمی عقب‌تر برگردیم تا به روند شکست‌ناپذیری تیم دیگو پابلو سیمئونه در لیگ قهرمانان در قلعه کالدرون برسیم. پنج تیم به اینجا آمده اند و بدون برد برگشته‌اند. غیر از آن سه تیم مذکور، چلسی در نیمه نهایی فصل قبل توانست با تساوی بدون گل از کالدرون جان سالم به در برد و بارسلونا هم در یک چهارم نهایی با یک گل مغلوب شد.

باید یک سال به عقب برگردیم تا آخرین گلی که یک دروازه بان اتلتیکو در کالدرون خورده به یاد آوریم. 11 مارس 2014 میلان که در بازی رفت در سن‌سیرو با یک گل مغلوب سیمئونه و شاگردانش شده بود و به یک معجزه کوچک نیاز داشت تا اوضاع را به نفع خودش تغییر دهد. این تیم یک-4 در هم کوبیده شد اما حداقل توانست آخرین تیمی باشد که در مادرید به اتلتیکو گل می زند. آن گل را کاکا در دقیقه 27 زد و این یعنی اتلتیکو 513 دقیقه است که در رقابت های اروپایی در خانه گل نخورده.

  ۱  
آی اسپورت
2015-03-16 17:47:57
نظر دهید

۱ نظر
گتاب سیتی وچون
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳، ۲۰:۳۶
دمتون گرم واقعا با حال بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر