فهرست
فوتبال مشکلاتش را بزرگ می کند/ میشل خودت را به زحمت نینداز!
فوتبال مشکلاتش را بزرگ می کند/ میشل خودت را به زحمت نینداز!

فوتبال مشکلاتش را بزرگ می کند/ میشل خودت را به زحمت نینداز!

آی‌اسپورت: فوتبال همیشه مشکلاتش را بزرگتر از آنچه هست می بیند. همین موضوع تحت فشارقراردادن داوران را ببینید. میشل پلاتینی، رییس یوفا به شدت ابراز نگرانی کرده. او از کمپین و برنامه‌های ابتکاری و حتی قوانین جدید حرف می زند. میشل، خودت را به زحمت نینداز. این قضیه یک‌هفته‌ای حل می شود.

اول یک نماینده به همه باشگاه‌ها بفرستید و قوانین برخورد با اعتراض را به آنان یادآور شوید. معترضان مثل همیشه با کارت زرد جریمه می شوند.

بعد یک راهکار جدید در نظر بگیرید برای اعتراض گروهی به داور مثل موردی که در بازی چلسی با پاری‌سن‌ژرمن پیش آمد یا صحنه‌هایی که در اعلام پنالتی پیش می آید و کارت قرمز داده می شود. در این موارد باید داور به کاپیتان کارت زرد بدهد که نتوانسته بازیکنانش را کنترل کند. اگر تکرار شد کاپیتان را اخراج می کند، مهم نیست که او جزو معترضان باشد یا نه، به صحنه نزدیک باشد یا نه. او مسئول تلقی می شود. مطمئن باشید اگر قرار بود جان تری اخراج شود بازیکنان چلسی اینطور اعتراض نمی کردند و هرگز صحنه‌هایی مانند بازی چلسی تکرار نمی شود.

مشکل حل می شود و نیازی به هیچ کمپین و طرح ابتکاری نیست  مثل ضدراه حلی که رییس فرانسوی اندیشید و دو کمک داور را پشت خط دروازه قرار داد که عملا هیچ کاری نمی کنند.

اگر فوتبال کاپیتان را مسئول نظم تیمی قرار دهد و عواقبش به گردن او بیفتد مانند راگبی داور مورد احترام است. ما نقش کاپیتان را کمرنگ کرده‌ایم بازیکنانی مثل تری، وین رونی و استیون جرارد می توانند به خوبی مدیر تیم در زمین باشند. فوتبال مشکلاتش را بیش از حد بزرگ می کند.


منبع: دیلی میل

     
آی اسپورت
2015-03-16 19:34:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر