فهرست
گزارش ویژه: 2 ماه تمرین با "کلمنت"؛ بیل چگونه متحول شد؟
گزارش ویژه: 2 ماه تمرین با "کلمنت"؛ بیل چگونه متحول شد؟

گزارش ویژه: 2 ماه تمرین با "کلمنت"؛ بیل چگونه متحول شد؟

آی اسپورت - گرت بیل دو ماه با پل کلمنت دستیار انگلیسی کارلو آنچلوتی به تنهایی تمرین کرده تا ایراداتش در بازی را از بین ببرد و مهارت‌هایی که دارد را قوت ببخشد. ستاره ولزی هر روز نیم ساعت بیشتر از بقیه در زمین تمرین می ماند و دستیار آنچلوتی مستقیما با او کار می کرد. تمرکز این تمرین‌ها هم بیش از هر چیزی روی بازی او در سمت راست-جایی که الان بازی می کند- بوده و اینکه بیشتر در موقعیت گلزنی قرار بگیرد. در این جلسات تمرینی داوطلب‌هایی از تیم جوانان رئال هم حضور داشتند که چیزهای زیادی یاد گرفته اند و بعضی از آنها می گویند:«بیل یک ماشین است، یک پدیده.»

کارهایی که بیل رویش تمرین می کند، خیلی ساده است: یک توپ به کناره زمین می رود و او می گیرد، نخستین کنترل‌ها و پاس‌های تک ضرب و حرکات قطری به سمت محوطه جریمه برای پیداکردن موقعیت گلزنی. مانوری که در بازی دیشب با لوانته چندین بار به نمایش گذاشته شد. هیچ کس نمی تواند به دقت و سرعت او این کار را انجام دهد و آنچلوتی می خواهد بیشترین بهره  را از این توانایی او بگیرد.

قسمت دیگری که بیل رویش کار می کند حضور در تیر دوم برای خلق موقعیت گلزنی است که باعث می شود مدافعان میانی غافلگیر شوند. «قطار سریع‌السیر کاردیف» شکست‌ناپذیر است اگر فضای خالی پیدا کند اما در موقعیت‌های شلوغ گلزنی برایش آسان نیست و او می خواهد روی این نقیصه کار کند.

یکی از مباحث مهم مورد توجه تیم مربیگری رئال کار دفاعی و هوش تاکتیکی او است. بیل حضور فیزیکی فوق‌العاده‌ای دارد و یکی از سریعترین بازیکنان جهان است که می تواند بهترین استفاده را از کناره ها ببرد. هدف کادر فنی رئال و به خصوص پل کلمنت دست گذاشتن روی این توانایی و بهبود بخشیدن تکنیک او و در مرحله بالاتر هوش تاکتیکی‌اش است تا بیل یک کهکشانی تمام‌عیار شود.

مربیان تیم درباره این مساله با بیل صحبت کرده‌ و از او خواسته‌اند تلاشش را بکند و او با آغوش باز قبول کرده. او متعهد است که توانایی‌های دفاعی‌اش را بالا ببرد و بیشتر در خدمت تیم باشد که این آخری بیش از هر چیز دیگری در چند ماه اخیر دستمایه انتقاد از او شده. کار اضافه او کم کم دارد ثمر می دهد و در بازی با لوانته همه دیدند.

     
آی اسپورت
2015-03-16 21:17:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر