فهرست
گزارش یک بحران؛ برنامه‌های استقلال روی هوا
گزارش یک بحران؛ برنامه‌های استقلال روی هوا

گزارش یک بحران؛ برنامه‌های استقلال روی هوا

آی اسپورت – مجمع باشگاه استقلال روز دوشنبه در شرایطی برگزار شد که یک جمله تمامی موضوعات این نشست را تحت تاثیر خود قرار داد؛ ملکی رئیس هیات مدیره و عضو اقتصادی مدیران استقلال در حاشیه این جلسه اعلام کرد که استقلال هیچ مشکلی مالی هم اکنون ندارد و این وضعیت گل و بلبل تا سال ۱۳۹۸ نیز ادامه خواهد یافت تا مقایسه شرایط این روزهای استقلال با وضعیت مالی باشگاه استقلال عجیب جلوه کند.

امور جاری روی هوا

استقلال تقریبا برای امور جاری خود نیز با مشکل رو به رو است. وضعیت مالی باشگاه به شکلی است که هفته گذشته حساب های باشگاه نیز بسته شد و استقلالی ها برای انجام سفر های داخلی خود نیز با مشکل رو به رو شدند و باشگاه برای این موضوعات نیز طلبکاران زیادی دارد. قرارداد استقلال نیز در آینده نزدیک و کمتر از ۱۰ روز دیگر با زمین تمرینی خود به پایان می رسد و هنوز برای تمدید این قرارداد، اقدامی صورت نگرفته است.

حقوق خارجی ها، قرارداد داخلی ها

داخلی‌های استقلال ۲۰ درصد از قرارداد خود را دریافت کرده اند و وضعیت خارجی ها نیز به شکلی است که حقوق عقب افتاده دارند و از قرارداد خود عقب هستند تا استقلال در این بخش نیز مشکلاتی داشته باشد. هر چند بازیکنان استقلال هنوز دندان روی جگر گذاشته و برخلاف رقیب دست به اعتصاب نزده اند .

غول بزرگ بدهی به خارجی ها

بزرگترین معضل اما می تواند بدهی های سنگین به بازیکنان خارجی مانند پئیچ، جپاروف، بویان و غیره باشد. استقلال اگر در تمامی پرونده ها شکست بخورد که احتمال آن نیز کم نیست، باید نزدیک به ۲۵ میلیارد یعنی بیش از نیمی از قرارداد اسپانسری خود را هزینه کند. اتفاقی که می تواند تمامی بودجه آبی ها را به هدر دهد و روزهای سخت این باشگاه را سخت تر از قبل کند.

درآمدها پیش خور شدند

هر چند درمورد این ادعا بحث های زیادی صورت گرفته اما بخشی از درآمدهای استقلال برای فصل جاری، فصل گذشته پیش خور و مصرف شده اند و استقلالی ها همین حالا کسری بودجه بزرگی برای مسائل مالی خود دارند و تنها درآمد ۲ میلیون دلاری از فروش بازیکنان و حضور بازیکنان در جام جهانی که فاصله زیادی با اضافه شدن به خزانه استقلال دارد، می تواند به آبی ها کمک کند.

تقویت در نیم فصل روی هوا؟

استقلال نیاز به تغییرات در نیم فصل دارد و امیرحسین فتحی نیز بارها به هواداران وعده داده که در نیم فصل خبرهای خوبی خواهند شنید. با وجود این کسری بودجه شدید و مشکلات مالی، تقویت استقلال در نیم‌فصل آیا به شکل رضایت بخشی انجام می‌شود؟ استقلال برای جذب بازیکنان داخلی نیاز به پرداخت رقم سنگین رضایت نامه دارد و برای خرید بازیکنان خارجی باید دلار تهیه کند که با این خزانه خالی، نشدنی است.

هنوز هم استقلال مشکل مالی ندارد آقای ملکی؟

هر چند مشخص نیست که آیا گزارش روی میز وزیر رفته با صحبت های ملکی یکسان باشد اما القا این موضوع که استقلال مشکل مالی ندارد بعد از جلسه با رئیس مجمع استقلال، چه نفعی برای باشگاه دارد؟ آبی های تهرانی به شکل جدی در فصل جاری کمبود بودجه دارند و مدیران این باشگاه کار سختی برای مدیریت باشگاه پیش روی خود می بینند و در این میان اصرار به وضعیت عالی مالی در استقلال، چندان مدبرانه نیست.

 

ورزش سه

۴ ۳  
آی اسپورت
2018-11-28 12:02:00
نظر دهید

۳ نظر
reza
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۱
استقلال چطور تونسته درآمدش از اسپانسر رو پیشخور کنه در حالیکه پرسپولیس 40 میلیارد طلب وصول نشده از اسپانسر داره
۵
...
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۹
نتیجه بریزبپاش های بدون برنامه همینه
۴
محمد
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۱۶
نترسید وزیر پرسپولیسی از در امد های پرسپولیس بهشون میده جفتک بندازند
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر