فهرست
ادعای پیگرینی: استرلینگ 100 میلیون شده چون انگلیسی خوب، کم است
ادعای پیگرینی: استرلینگ 100 میلیون شده چون انگلیسی خوب، کم است

ادعای پیگرینی: استرلینگ 100 میلیون شده چون انگلیسی خوب، کم است

آی اسپورت- به اعتقاد مانوئل پیگرینی، رحیم استرلینگ 100 میلیون پوند ارزش دارد چون غیر از او کم تر استعداد درخشان انگلیسی در لیگ برتر توپ می‌زند.

 سرمربی شیلیایی مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر با این حرف ها در واقع سیاست های منچستر‌سیتی را به سخره گفت:« مانچینی تنها به دلیل ناتوانی در به دست آوردن جام های مختلف از سیتی اخراج شد. اینجا اگر جام نگیرید، باید بروید.البته، کسب جام اهمیت زیادی دارد. شما نمی توانید هر سال چهارم، پنجم شوید و بعد ادعا کنید پروژه بلند مدتی دارید. توجه کنید که سیتی در سال های اخیر، 2 جام لیگ برتر، قهرمانی درجام های حذفی و اتحادیه و یک نایب قهرمانی در لیگ را داشته اما در شرایط فعلی احساس نمی‌کنم به خاطر نبردن جام در معرض اخراج باشم.»

مانوئل، سران باشگاه را به خویشتنداری فرا می‌خواند:« منچستریونایتد در عصر طلایی اش با فرگوسن فقط 2 بار قهرمان لیگ قهرمانان شد و رئال مادرید در مقاطعی بین سال های 1966 تا 1998، 32 سال از  قهرمانی در بالاترین سطح اروپا محروم بود. بسیارخوب است که همیشه در مراحل پایانی رقابت های اروپایی باشد اما نبودن در این جمع هم فاجعه نیست.»

 او از رفتار روسای تیم های سابقش گله دارد:« شاید رساندن تیمی مانند ویارئال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان کافی نبود. احتمالا مربی دیگری بتواند مالاگا را فراتر از یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ببرد یا سن لورنزو با دستاوردی بهتر از من، توسط یک مربی دیگر قهرمان لیگ آرژانتین شود!»

 او به اتهام بزرگ نبودن در دوران بازی هم جواب کوتاه و قاطعی می دهد:« اگر انجام 500 بازی در طول 14 سال بازی در کشورهای مختلف ناکامی است، برای من کامیابی را توضیح دهید!»

او حذف در جدال فردا شب با بارسلونا را شرم آور نمی‌داند:« آن ها اگر اول نباشند، قطعا دومین تیم برتر حال حاضر جهان هستند. کم تر تیمی می تواند نیمار، سوارس و مسی را توامان در اختیار داشته باشد. اگر مقابل بارسا حذف شویم، تنها یک پیغام را رسانده ایم؛ آن‌ها  از ما بهتر بوده اند! با وجود محدودیت بازیکن در لیست به خاطر جریمه یوفا،عملکرد خوبی داشته ایم. لیورپول فقط در یک جام حضور دارد و دغدغه را حس نمی کند اما ما شرایط متفاوتی داریم. می گویند ثروت بیشتر ما باعث شده سال گذشته قهرمانی لیگ برتر را از چنگ لیورپول برباییم اما امسال آن ها، آرسنال و منچستریونایتد بیش از سیتی خرج کرده اند. مساله اینجاست که مردم نمی خواهند بپذیرند ما تیم درکوتاه مدت، تیم بزرگی شده ایم. تصورنمی‌کنم بین ما و تیم های بالای جدول لیگ تفاوتی وجود داشته باشد.»

 پیگرینی، رقابت را نادعالانه می‌داند:« تیم های لالیگا از پول حق پخش، سهم ویژه ای می برند اما اینجا در انگلیس ما نمی توانیم برخی سنت ها را به نفع خودمان تغییر دهیم.»

 اما یک طعنه به مورینیو:« من مقابل فلسفه پیروزی به هر قیمتی ایستاده ام. نمی توانید یک گل بزنید و سپس تا آخر بازی توپ را بی هدف از دروازه تان دور کنید چون مقابل هزاران تماشاگر بازی و چند صد هزار بیننده تلویزیونی مسئول هستید.»

 حرف‌های پایانی«مانو» کنایه ای از سران سیتی است: «به من می‌گویند بازیکن انگلیسی بخر اما کدام بازیکن؟ برای خرید استرلینگ، باید صد میلیون پرداخت کنیم و بقیه استعدادها مانند لوک شاو هم قیمت گزافی دارند. فعلا بازیکنی بومی کامل تر از میلنر نداریم. اگر آگوئرو را بفروشم، کدام انگلیسی جانشین او خواهد بود.بله، رونی اما نفر بعدی کیست؟ تقریبا هیچ کس!»

     
آی اسپورت
2015-03-17 16:24:51
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر