فهرست
نکته روز: سوال‌هایی که عادل نمی پرسد
نکته روز: سوال‌هایی که عادل نمی پرسد

نکته روز: سوال‌هایی که عادل نمی پرسد

آی اسپورت- همانند همه سال های نظرسنجی دار برنامه تلویزیونی پربیننده نود، عادل فردوسی پور دیشب هم سال نودی اش را با سوال نظرسنجی «رضایت از عملکرد برنامه یا عدم رضایت از آن؟» به پایان برد و باز هم توانست رضایت بیش از 90 درصدی مخاطبان برنامه اش را به دست بیاورد. اتفاقی که در این سال ها برای او تبدیل به اهرمی قدرتمند در برابر منتقدان برنامه اش شده است. او به لحاظ تعداد شرکت کننده و درصد رضایت، همه رکوردها در برنامه های تلویزیونی زنده صداوسیمای ایران را در اختیار دارد اما آیا این سوالِ همیشگی او از مخاطب ها، می تواند به تنهایی تاییدکننده مسیرِ نود باشد؟

نود در سال 93 نیز منتقدان خاص خودش را داشت. از محمد مایلی کهن که با «کی روشی پور» خطاب کردن مجری و تهیه کننده برنامه با آن لحن عجیب و عصبانی یکی از خاص ترین نودهای سال را ساخت تا امیر قلعه نویی که آسمان روابط اش با عادل امسال تیره تر از همیشه بود و حتی در ماه های آخر سال به صورت رسمی از فردوسی پور شکایت کرد. توی این اتمسفر، طبیعی به نظر می رسد که مخاطبان نود برای حمایت از برنامه، به گزینه رضایت از نود رای بدهند. در واقع آن ها با این کار، به جای ریز شدن روی جزئیات اتفاقات برنامه، بیشتر مشغول پاسخ دادن به انتقادهای تعدادی از چهره های سرشناس فوتبال ایران از نود می شوند.

آخرینِ نودِ نودوسه هم با رضایت نود و چند درصدی مخاطب ها به پایان رسید اما شاید بد نباشد عادل از حالا به فکر طرح سوال هایی متفاوت برای آخرین نودِ سال 94 باشد. او به جای پرسشِ کلی در باب رضایتمندی مخاطب ها، می تواند از آن ها بپرسد که آیا جهت حرکتِ نود و تغییرات را برنامه را می پسندند؟ آیا فکر می کنند نود نسبت به سال های گذشته بهتر شده است؟ آیا معتقدند نود با ادامه مسیر فعلی اش پیشرفت خواهد کرد و برنامه بهتری خواهدا شد و یا اینکه در مسیر تنزل گام خواهد برداشت؟ و اینکه آیا نود توانسته یک گام از اتفاقات فوتبالی مهم سال جلوتر باشد و تاثیر لازم را بگذارد؟   پرسیدن سوال های جزئی تر از مخاطب ها در نود، شاید درصد پاسخ های مثبت و منفی را به هم نزدیک کند. اتفاقی که به بهبود کیفیت برنامه کمک خواهد کرد، حتی اگر آقای تهیه کننده علاقه ای به این نزدیک شدن نداشته باشد.

     
آی اسپورت
2015-03-17 13:31:21
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر