فهرست
یادداشت روز: نود آخرِ سال و سبک خنده بازاری؛ جاست فور فان!
یادداشت روز: نود آخرِ سال و سبک خنده بازاری؛ جاست فور فان!

یادداشت روز: نود آخرِ سال و سبک خنده بازاری؛ جاست فور فان!

آی اسپورت- برای عادلِ فردوسی پور، این دیگر تبدیل به یک عادت شده است که کنداکتور آخرین نود هر  سال را با انبوهی از آیتم های «فان» پر کند. این موضوع در بیشتر آیتم های پخش شده در نودِ شب گذشته نیز به وضوح قابل مشاهده بود. عادل اگر چه این بار به سبب لزوم پخش 8 مسابقه لیگ برتر، فرصت کمتری برای شوخی با مخاطب ها داشت و اگر چه تلاش هایش برای استفاده از یکی دیگر از چهره های هنری در برنامه آخر سال به موفقیت ختم نشدند اما با این وجود نیمی از برنامه را در مدیومِ «خنده بازاری» پخش کرد.

استفاده از هشت فوتبالیست شناخته شده قدیمی و جدید برای انجام چند چالش مختلف فوتبالی، یکی از قسمت های نود آخرِ سال بود که در چند بخش روی آنتن نود رفت. جدا از جذابیت های محدود این بخش، کپی برداری شدن طرح آن از نمونه های اروپایی، برای مخاطبانی که با «کراس بار چلنج» و ... آشنا بودند کمی توی ذوق می زد. آیتم موردِ توجه این برنامه اما شوخی با اهالی فوتبال با استفاده از هنرورها بود که دو بار در طول برنامه روی آنتن رفت. این چند دقیقه حداقل در شبکه های اجتماعی با استقبال جالب علاقه مندان به فوتبال ایران همراه شد. خشونت آندو، رفتارهای عجیب سوشا، مصدومیت نویدکیا، خمیازه های صادقیان، یادداشت های فرکی، شوک های میثاقیان و ... بهانه هایی بودند تا این آیتم، در ورزشگاه آزادی ضبط شد و در نود آخر سال بالاخره در معرض دید مخاطب ها قرار بگیرد.فردوسی پور البته در این آیتم، تصمیم گرفت دور شوخی کردن با چند چهره سرشناس فوتبالی را کاملا خط بکشد.

شوخی با اهالی فوتبال، پیش تر در برنامه خنده بازار اعتراض های مداوم آن ها را به همراه داشت. شاید به همین خاطر بود که فردوسی پور چند بار در طول برنامه روی شوخی بودن این آیتم تاکید کرد و تلاش کرد در روزهای پایانی سال، خاطر اهالی فوتبال ایران را مکدر نکند. به نظر می رسد به طور کلی در مواجهه با نود، آستانه تحمل سلبریتی های فوتبال ایران بالاتر باشد. چرا که دیده شدن در این برنامه حتی در قالبِ سوژه شوخی، اتفاقِ ارزشمندی به شمار می رود.

     
آی اسپورت
2015-03-17 13:54:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر