فهرست
بررسی عجیب‌ترین دعوت‌شده‌های تیم ملی: ناآماده اما ثابت
بررسی عجیب‌ترین دعوت‌شده‌های تیم ملی: ناآماده اما ثابت

بررسی عجیب‌ترین دعوت‌شده‌های تیم ملی: ناآماده اما ثابت

آی اسپورت – سرمربی تیم ملی علاقه ویژه‌ای به مسعود شجاعی، هاشم بیک‌زاده و کریم انصاری‌فرد دارد. بازیکنانی که حداقل در دو سال اخیر با هر فرم و شرایطی در لیست تیم ملی بوده‌اند. در لیست جدید کی‌روش، یک نام بحث برانگیز دیگر وجود دارد. سوشا مکانی، دروازه‌بانی که بعد از یک فصل ضعیف در پرسپولیس توانسته دوباره به پیراهن تیم ملی برسد.

انصاری‌فرد این فصل در 11 بازی اوساسونا به میدان رفته است. 6 بار به عنوان بازیکن اصلی و 5 بار به عنوان بازیکن ذخیره. او در این بازی‌ها هیچ گل و پاس گلی نداشته و عملکردش با انتقادات فروانی همراه بوده است. آقای گل سابقه ایران، آخرین بار فصل گذشته در لیگ برتر دروازه استقلال را از روی نقطه پنالتی باز کرد اما همچنان جزو بازیکنان مورد علاقه کی‌روش محسوب می‌شود. از آخرین گل ملی انصاری‌فرد در بازی‌های رسمی هم بیشتر از یک سال می‌گذرد.

حضور ثابت مسعود شجاعی در لیست و ترکیب اصلی کی‌روش هم یکی از علامت سوال‌های ثابت تیم ملی است. بازیکنی که در این سال‌ها هیچوقت در اوساسونا، لاس‌پالماس و حتی الشحانیه به یک بازیکن تاثیرگذار تبدیل نشد اما در بازی‌های تیم ملی جایگاه ثابتی دارد. لوکا بوناچیچ سرمربی الشحانیه از عملکرد شجاعی راضی نیست و پس از بازی با الاهلی او را به باد انتقاد گرفت. شجاعی تا اینجای فصل 5 گل زده و حتی هت‌تریک در بازی با السد باعث نشد نظر مربیان الشحانیه نسبت به او تغییر کند. در بازی‌های ملی هم عملکرد شجاعی در مسابقات مقدماتی جام جهانی، جام جهانی و جام ملت‌های آسیا با انتقادات زیادی همراه بود. با این وجود، او هنوز جایگاه ویژه‌ای در ترکیب 11 نفره کی‌روش دارد.

هاشم بیک‌زاده، در آخرین بازی‌های مقدماتی جام جهانی به ترکیب تیم ملی رسید و بعد از آن هم همیشه یکی از اعضای ثابت لیست کی‌روش بوده است. بازیکن محبوب قلعه‌نویی این فصل فقط یک گل زده و عملکرد ضعیف و اشتباهات پیاپی‌اش، باعث شده سرمربی استقلال هم در 3 بازی از 6 بازی اخیر تیمش او را نیمکت نشین کند. با این وجود، بیک‌زاده هنوز یکی از اعضای ثابت لیست کی‌روش است.

سوشا مکانی عجیب‌ترین نامی است که در لیست کی‌روش دیده می‌شود. دروازه‌بانی که در نیم فصل در 8 بازی برای پرسپولیس به میدان رفت، 10 گل خورد و روی 7 گل از این 10 گل مقصر اصلی بود. در نیم فصل دوم و بعد از جدایی نیلسون مکانی در 6 بازی اخیر سرخپوشان 5 گل خورده و شرایط بهتری دارد اما مشخص نیست کی‌روش چرا او را به دیگر دروازه‌بان‌های آماده لیگ ترجیح می‌دهد.

  ۱  
آی اسپورت
2015-03-17 14:42:04
نظر دهید

۱ نظر
مهدی
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۳، ۱۴:۳۲
کیروش بلده چطوری پول دربیاره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر