فهرست
بازی سرنوشت ساز برای سرمربی سرخ/ النصر؛ نقطه عطف کارنامه حمید درخشان
بازی سرنوشت ساز برای سرمربی سرخ/ النصر؛ نقطه عطف کارنامه حمید درخشان

بازی سرنوشت ساز برای سرمربی سرخ/ النصر؛ نقطه عطف کارنامه حمید درخشان

آی اسپورت- تنها چند ساعت به آغاز سومین مسابقه پرسپولیسی ها در مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده است. مسابقه ای کلیدی که تاثیر ویژه ای در سرنوشت صعود یا عدم صعود سرخپوشان تهرانی به دور بعدی رقابت ها خواهد داشت. دیدار در زمین تیم فوتبال النصر در کنار همه حساسیت هایش، مسابقه ای ویژه برای حمید درخشان خواهد بود. نبردی که می تواند تبدیل به یک نقطه عطف در کارنامه سرمربی پرسپولیس شود.

آخرین مثال های موفقیت در کارنامه حمید درخشان، به روزهای هدایت پرسپولیس در دهه هفتاد برمی گردد. نام هایی مثل راه آهن، پیکان و شهرداری تبریز در دهه هشتاد برای او با ناکامی گره خورده اند. دهه نود نیز برای سرمربی این روزهای پرسپولیس با ناکامی ادامه پیدا کرد. درخشان هنوز هم به عنوان مقصر جدی سقوط شاهین در بوشهر شناخته می شود و در بین سکوهای هوادار داماش نیز سهمی عمده در لیگ یکی شدن داماش دارد. علیرغم این رزومه ناموفق، درخشان به ناگهانی ترین شکل ممکن سرمربی پرسپولیس شده است. تیمِ او در پایان هفته بیست و سوم لیگِ برتر، درست در همان رده ای قرار دارد که در زمان اخراج علی دایی قرار داشت. ناکامی لیگی در حضور دوباره درخشان روی نیمکت سرخ ها اما با کامیابی های آسیایی تیم او پوشش داده شده است. قرمزها بعد از انبوهِ شکست و تساوی در رقابت های داخلی، دو پیروزی درخشان برابر لخویا و بنیادکار به دست آورده اند تا یکی از شانس های جدی صعود از گروه مرگ رقابت ها باشد.

مسابقه خارج از خانه با النصر، می تواند نقطه عطف رزومه حمید درخشان باشد. طبعا دو پیروزی در دو مسابقه نخست، برای صعود پرسپولیس کافی نیست و شکست برابر النصر، احتمالِ وقوعِ بحران آسیایی در تیم محبوب تهرانی را افزایش خواهد داد. پیروزی خارج از خانه مقابلِ النصر پرستاره اما تقریبا به معنای قطعی شدن صعود پرسپولیس خواهد بود و این یعنی حمید درخشان بعد از مدت ها، یک موفقیت به رزومه اش اضافه کرده است. مرد ناکامِ دو دهه اخیر فوتبال ایران، حالا مسابقه بزرگی در پیش دارد. مسابقه ای که شاید نقطه ضعف رزومه ای او را، توی مصاحبه های کی روش و دیگران کمرنگ کند.

     
آی اسپورت
2015-03-17 15:45:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر