فهرست
شما بنویسید؛ پنالتی بود؟
شما بنویسید؛ پنالتی بود؟

شما بنویسید؛ پنالتی بود؟

آی‌اسپورت- شبی که گذشت یکی از ماندگارترین تقابل‌های تاریخ فوتبال میان یوونتوس و رئال مادرید رخ داد. در حالی که یووه تا آستانه بازگشت تاریخی پیش رفت و شکست ۰-۳ بازی رفت را با پیروزی ۰-۳ در بازی برگشت جبران کرده بود، در ثانیه‌های پایانی رقابت پنالتی بحث‌برانگیز برای میزبان رخ داد و رئال مادرید با گل رونالدو از روی نقطه پنالتی راهی مرحله بعد شد؛ پنالتی‌ای که حجم اعتراض بوفون به آن باعث اخراجش او هم شد.

کارشناسان شبکه‌ها و رسانه‌های مختلف دنیا نظرهای متفاوتی درباره این پنالتی داشتند؛ بعضی موافق و برخی مخالف اعلام پنالتی. به نظر می‌رسد از جمله صحنه‌های مشکوک و دوگانه تاریخ فوتبال باقی بماند که هیچ گاه بر سر پنالتی بودن یا نبودنش توافقی عمومی به وجود نیاید.

نظر شما چیست؟ برای آی‌اسپورت بنویسید که به نظر شما این صحنه پنالتی بود؟ آیا واقعا آن‌چه در محوطه جریمه یووه رخ داد سزاوار اعلام پنالتی بود؟ شما بنویسید.

پنالتی رئال مقابل یووه
۰۰:۰۰

۱۲ ۴۱  
آی اسپورت
2018-04-12 04:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴۱ نظر
فروبی
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۴:۲۵
صحنه خطا که واضح هست و پنالتی بود. حتی اسکای ایتالیا هم گفت پنالتیه. بعدش بوفون بخاطر فشار بازی تو این سطح و پنالتی دقیقه 94 از کوره در رفت به داور فحش داد(تو مصاحبه بعد بازیش گفت) و گفت حیوونه و باید بره چیپس بخوره و این حرفا. بعد از اون رفتن فیلم بازی رو دیدن و خودشون متوجه شدن که پنالتی بوده. هم خود بن عطیه گفت هم بوفون گفت شاید پنالتی بوده باشه. حالا شما بیاین متن ادبی بنویسین و بگین آی حق بوفون نبود و نباید اخراجش میکرد چون تا حالا یو سی ال نبرده.
۹ ۳
مجتبی
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۱۶
بوفون و بن عطیه بعدشم گفتن پنالتی نبود چرا از خودت حرف در میاری ، خیلی از کارشناسا هم گفتن پنالتی نبود ، هر چی بود تشخیصش سخت بود
فروبی
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۵۸
MEHDI BENATIA: I slightly pushed and made contact with Vazquez in the back but hoped he wouldn't go down, in the end if that happened to one of us then we'd also be screaming for a penalty. Football is like this sometimes.
به فروبی
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۵۶
خوبه خودتون هم انگلیسی رو قرار دادید. فکر نمیکنم اینجا گفته پنالتی بوده. اگر قرار باشد هر کسی دست میذاره روی بازیکن دیگه خطای پنالتی بگیرن که میشه بسکتبال. واسکز به محض احساس دست خودش رو پرتاب کرد توپ رو هم که بن عطیه زده بود. خودش هم در ادامه همینو میگه. هرکسی میتونه خودش رو بندازه زمین و داد بزنه پنالتی. همون کاری که پنالدو از اول بازی میکرد.
۲
محسن
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۴:۳۲
انصافا خیلی تشخیصش سخته که بود یا نبود، ولی به شدت دوست داشتم بخاطر بوفون یووه بیاد بالا
۱
امید
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۷:۴۲
به نظر من میتونست نباشه، ولی با این حال یوونتوس الان داره چیزی رو تجربه میكنه که دهه هاست داره به خورد بقیه ی تیم های سری آ میده.
گهی پشت به زین ، گهی زین به پشت
۴
Moretin
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۴۵
اگر بن عطیه روی واسکز خراب میشد با قاطعیت پنالتی بود اما بهتربود داور ادامه بازی میداد و نگرفتن پنالتی تصمیم درست تری بود و البته یادمان نرود که چند دقیقه قبلش واسکز با شبیه سازی پشت محوطه خطا گرفت که آسنسیو توپ به اوت زد.پس واسکز دیشب شبیه ساز خوبی بود
soltan
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۵۰
بدون هیچ تعصبی ! پنالتی صحیح بود ( اگر قانون صفر و یک ملاک باشه )
۶
مجید10
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۵۲
صد در صد پنالتی بود. اولا فوروارد روش به توپ بود و اصلا پشتش رو نمیدید. دفاع از پشت هم دست گذاشت رو کمرش هم هول داد. اونم یه موقعیت گل بود . تعادلش رو به هم زد. قطعا پنالتی بود.
۴
سامی
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۵۴
باز هم مافیای رئال به داد این تیم رسید
محمد
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۴۲
صد در صد پنالتی بود اما اینجور که شما خبرگزاری ها باحالت مظلومانه بیان میکنید می خواهید به مخاطبانتان بگویید که بگن نبوده
۷
علی
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۵۰
میشه گفت نبود
Babak
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۵۸
صد در صد شک نکنید کساییکه که میگن پنالتی نبوده طرفدارای بارسا هستن ، با اینکه یوونتوس خیلی خوب بازی کرد و حقش برد بود ولی لذت فوتبال به اینه که غیر قابل پیش بینی هستش تیم ملی ایران هم نباید خودشو از پیش بازنده بدونه و میتونه از این بازی‌ها درس بگیره
۲
بهراد
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۱۶
یوونتوس آلگری فوق العاده بود. فک میکنم اون پنالتی برای هر کسی غیر از طرفدارای رئال مثل دوش آب سرد بود. اما اگر منصف باشیم حتی میشه ادعا کرد که پنالتی به قدری واضح بود که اصولا طرح سوال در موردش به هیچ وجه معقول نیست.
۹
Ava_86
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۱۸
پنالتی کاملا واضح بود شاید اگه بوفون اون طور اعتراض نمی کرد و جنجالی نمیشد می تونست خودش بگیرش
۵
Ava_86
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۱۸
پنالتی کاملا واضح بود شاید اگه بوفون اون طور اعتراض نمی کرد و جنجالی نمیشد می تونست خودش بگیرش
۱
Me
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۵۰
قیافه داور شبیه بچه مدرسه ای های کتک خور میمونه
پنالتی نبود و رئال توی داوریهای مرحله حذفی همیشه ذینفع بوده
این حجم از اشتباهات به نفع یه تیم به نظر عادی نیست
ali
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۵۲
پنالتي بود
۷
بارسا سیتی
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۵۲
خودشو انداخت رو زمین.داور هم دید که بوفون میتونه پنالتی رو بگیره اخراجش کرد برای داور متاسفم
كسري
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۲۰
اخه احمق خان بوفون هر چقدر هم خوب باشه پنالتي گير نيست،چند بار تو پنالتي باخته بازي با اث ميلان فينال ucl بازي با اسپانيا تو ملتهاي اروپا و بازي با المان سال گذشته و... . در ثاني طبق قانون جديد بن عطيه بايد اخراج ميشد چون به توپ كاري نداشت و تو رو خدا اينقدر تعصب نداشته باشين داور اگه ميخاست به نفع بگيره گل سالم ايسكو رو افسايد نميگرفت يا صحنه ي مشكوك روي كريس نيمه ي اول تو محوطه ي جريمه رو پنالتي ميگرفت.اينهارو بارسا ييهايي كه سوختن جو ميدن.
سعید
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۱۵
به زاویه دید بستگی دارد و عکسها. از رو به رو که به عکسها و فیلم نگاه شود نه. چون بن عطیه روی هواست و دستهاش بالا. از پشت که دیده شود دست بن عطیه روی پشت واسکز دیده می شود. اما به نظر نمی اید که فشاری بوده باشد. بازیکن های ریال از جمله رونالدو دیشب زیاد خود را در محوطه جریمه می انداختند... به هر حال وقتی خطاهای بدتر از این و محکم تر این را مثل دیدارهای قبلی داورها پنالتی نمی گیرند. این یکی ان هم ۳۰ ثانیه مانده به پایان همیشه جای بحث دارد.
۵
سعید
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۱۵
به زاویه دید بستگی دارد و عکسها. از رو به رو که به عکسها و فیلم نگاه شود نه. چون بن عطیه روی هواست و دستهاش بالا. از پشت که دیده شود دست بن عطیه روی پشت واسکز دیده می شود. اما به نظر نمی اید که فشاری بوده باشد. بازیکن های ریال از جمله رونالدو دیشب زیاد خود را در محوطه جریمه می انداختند... به هر حال وقتی خطاهای بدتر از این و محکم تر این را مثل دیدارهای قبلی داورها پنالتی نمی گیرند. این یکی ان هم ۳۰ ثانیه مانده به پایان همیشه جای بحث دارد.
۲
رسول
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۲۹
به نظرمن پنالتی بود و کاملا واضح بود هم دستش و هم زانوش با وازکز برخورد داشت ولی کاش نمیگرفت و کار به وقت اضافه میکشید بعد از مدتها یه بازی قشنگو میدیدیم
۵
مارال
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۲۳
ی پنالتی واضح بود ، برد رئال خیلی خوب بود اما دلم برا بوفون سوخت
۴
حسن
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۳۶
به هیچ عنوان پنالتی نبود.
یاسر
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۴۶
از اول بازی پنالدو خودشو رو انداخت روی زمین تا پنالتی بگیره و این نشون میداد که برنامه دارن اینجوری داور رو تحت فشار بذارن. آخرش هم یکی از همین صحنه ها رو داور به اشتباه پنالتی گرفت. اما انصافا باید پذیرفت که رئال دیشب تحقیر و ذلیل شد. به ندرت پیش اومده بود رئال در همچین جهنمی گرفتار بشه اونم در زمین خودش. بهت و حیرت و گریه های هواداران رئال از دقیقه 60 کاملا اینو نشون میداد.
نوید
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۵۲
این اولین بار نیست که رئال در اروپا اینجوری با لطف داور میره مرحله بعد.
علیرضا
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۰۵
قطعا هر کسی که یه ذره فوتبال دیده میدونه این صحنه پنالتی بود چرا بحث الکی میکنید
خواهشا بارسایی های عزیز اینقد توهمی حرف نزنید مگه کامبک پارسال جلو پاریس یادتون رفته که کلکسیون اشتباهات داوری آوردتون بالا
۵
علی
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۰۵
به نظر من نه. اصلا داور در حد این بازی نبود. استفاده از ویدئو چک به راحتی این مسئله رو حل میکرد و هرتیمی که حقش بود میرفت مرحله بعد. اینکه مسئولان فوتبال اروپا اینجوری در برابر استفاده از تکنولوژی مقاومت میکنن شبهه برنگیزه. از طرفی، فساد در فوتبال چه در داخل کشورها و چه درسطح بین المللی بصورت نظامند وجود داره. همه دیدیم در نهادی مثل فیفا چه اتفاقی افتاد. هر زمانی که یه نهاد قضایی خارج از این چارچوب فاسد وارد شده، زد و بندها و ....برای همه رو شده. بحث پول و تبلیغات هنگفت و مافیا و... این رو به عینه در تعیین میزبانان جام جهانی و جام ملتهای اروپا و رفتار سلیقه ای با فدراسیون کشورها و.... همه دیدیم بازیکنان بزرگ فوتبال جهان هم تایید میکنن. وقتی همچین صحنه هایی هم پیش میاد این تصورات تقویت میشه.
نبود
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
تابلو بود که خودش رو انداخت. بازی تموم شده رئال هم به لطف داور رفت مرحله بعد. اما اینگونه بازیها برای سالها در اذهان میمونه و روی عملکرد اتی اون سایه میندازه. تصویر کاملا گویاهست. همین جا داره نشون میده که بازیکن یووه توپ رو زودتر میزنه و هیچ فشاری هم وارد نمیکنه. بازیکن رئال آماده پرتاب خودش هست.
علی رضا
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۱۸
اینکه گفته میشه داور بازی رو درآورد دقیقا مصداق بازی دیشب بود.
محمد
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۱۱
بحث بودن یا نبودن پنالتی نیست بحث اینه که چرا همیشه برای رئال خنده دارترین صحنه ها پنالتیه یا چرا همیشه کاسمیرو بدترین خطاهارو میکنه حتی کارت نمیگیره یا چرا همیشه راموس رونالدو تو آفساید گل میزنن چرا وقتی رئالیا خطا میکنن علیهشون پنالتی اعلام نمیشه بازی رفت دقیقه 92 پنالتی روی کوادرادو اعلام نشد چرا چرا همیشه برای رئال واقعا چرا ؟به نظرم لیگ قهرمانان باید به لیگ قهرمان کردن رئال تغییر کنه
فرزاد
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۱۷
هرکارشناس و بیننده بی طرفی تایید میکنه که این صحنه پنالتی نبود. اما فارغ از اینها عملکرد فوق العاده یوونتوس تحسین همه فوتبالی ها و حتی غیرفوتبالی ها رو در سراسر جهان به همراه داشت. افکار عمومی جهانی رو تحت تاثیر قرار داد و بازتابهای این بازی در مجلات و رسانه ها و حتی بین مردم خودمون در دورافتاده ترین روستاهای کشور عزیزمون اینو نشون میده. اگر انصافا بخوایم قضاوت کنیم گرچه یوونتوس حذف شد اما پیروز واقعی در یه عرصه بزرگتر و گسترده تر یوونتوس بود. تیمی که یک دهه پیش خودش به اتهام تبانی سقوط کرد الان به خاطر بازی فوق العاده و حذف ناجوانمردانه تحسین افکار عمومی جهانی رو به دست آورده. فوتبال که تمومی نداره چشم به هم بزنیم سال بعد سالهای بعد بازیهای بعد مدام میان و میرن اما یه لحظاتی یه خاطراتی یه اتفاقاتی برای همیشه ثبت میشن تاثیرگذار هستن. دیشب حداقل برای دوساعت خیلیا میخکوب شدن مبهوت شدن اوضاع سوریه و اولتیماتوم ترامپ و شورای امنیت و .... به حاشیه رفت. کانالهایی مثل سی ان ان و... تیتر خبری و تفسیر تلویزیونی داشتن و شایستگی یووه رو برای صعود ستودن. این دستاورد کمی نیست.
nima bagheri
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۱۸
مافیای داوری کولینا در یوفا هم پارسال سر بازی رئال-بایرن و هم امسال یه رسوایی به بار آورد.بدون شک پنالتی نبود و رئال با لطف و حمایت داوران دو ساله که داره از این مرحله بالا میره.دیشب اوج کثافت کاری فوتبال بود.
فرزاد
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۲۶
مطلبی که ورزش سه منتشر کرده در صورت امکان شما هم بازنشر کنید. مطلب جالبی هست به قلم دکتر صدری. «قهرمانی که مشت آخر را نخورد... من یک رئالی‌ام، از چهار دهه پیش تا به حال، اما دیشب طرفدار یووه بودم، فقط و فقط بخاطر بوفون، گاهی اوقات ما یک بازیکن را آن قدر باشکوه می‌کنیم تا از کل فوتبال بزرگتر شود. این میل ما به قهرمان‌سازی‌های اسطوره‌ای است و بوفون بیشتر از هر بازیکنی در این نسل‌ها شبیه قهرمان‌ها بود، قهرمان‌ها نه ستاره‌ها.شاید هم اصلا همه این‌ها را نوشتم که خودم را دلداری بدهم.
حیف ...دکتر امیر صدری» ا
ین تایید دیگری برهمون مطلبی که قبلا عرض کردم. تاثیرگذاری بر افکار عمومی...
http://www.varzesh3.com/news/1516962/%D9%82%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D8%B4%D8%AA-%D8%A2%D8%AE%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF
مجید
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۵۴
داور ۵۰-۶۰ میلیونی برای در اوردن بازی گرفته بود اما ارزش نداشت.
ناصر
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۳۱
واقعا پنالتی نبود.
۸
علی
پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۵۳
نه.
۵
حسن
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۵۷
انصافا نبود.
۲
حسین
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۴:۵۰
هیچ کسی از رئالیها نمیاد بگه که پنالتی بود خودتون رو خسته نکنید
ولی چندتا نکته :
یه کارشناس داوری بیاد بگه اگه پنالتی بود قطعا واسکز در شرایط گل بود دیگه چرا پس داور بن عطیه رو اخراج نکرد
سوال بعد رو طرفدارای رئال جواب بدن تورو خدا به چهره داور نگاه کنید واقعا این داور بعدازاعلام پنالتی نترسیده واقعا چهره اش مصممه؟؟
یه نکته ای هم هست که هی بهش استناد میشه اشتباهات بازی با پاریس ...آقا ما میگیم اصلا نباید در این سطح اشتباه بشه نه برای بارسا نه برای رئال چرا این دوتا تیم هی باید با این اشتباهات مضحک برنده باشن جالبه که شماها انگشت اتهام رو به سمت هم میگیرید در حالی جفت تیمها متهم هستند
انصافا اینقدر توی نیمه نهایی و بازیهای حدفی این دوتا تیم ازین اشتباهات خیلی واضح داره میشه که واقعا دیگه آدم به همه چی شک میکنه
پولدارا و پرنفوذا همیشه و در هر حالتی برنده میشن حتی با پنالتی دقیقه 94یا گل آفساید دقیقه 94،یا دوتا پنالتی الکی و....
۱
فرشاد
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۰۰
اصلاً نبود. چند روزه گذشته اما حتی کنفرانسهای بازی های داخلی کشورها هم تحت الشعاع این سرقت بزرگ قرار گرفتن. صدای مارادونا هم دراومده. به ندرت پیش میاد در اینگونه مسائل که داخلی نیستن این حجم گسترده نظرات در سایتهای داخلی باشه. بقیه سایتهای داخلی هم همینطورن. ببینید چه بازتاب گسترده جهانی داره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر