فهرست
اتفاق روز: اعتراض به قیمت بلیط/ اخراج هوادار پی اس جی!
اتفاق روز: اعتراض به قیمت بلیط/ اخراج هوادار پی اس جی!

اتفاق روز: اعتراض به قیمت بلیط/ اخراج هوادار پی اس جی!

آی اسپورت – پاری سن ژرمن قوانین سفت و سختی برای تنبیه بازیکنان و هوادارانش درنظر می گیرد. آخرین قربانی این جرایم یکی از هواداران این تیم بوده که به مدت یک سال اجازه ورود به ورزشگاه پارک دو پرنس پاریس را نخواهد داشت. حتی این هوادار، یک هوادار افراطی و خرابکار تیم هم نیست. یک هوادار معمولی که چهارم مارس گذشته به دلیل توهین به مسوولان باشگاه از ورزشگاه اخراج شده بود. توهین او خطاب به بازیکنان و مربیان و داور هم نبود. صدیق 27 ساله از مسوولان باشگاه دلخور بود که قیمت بلیط های آبونمان پاری سن ژرمن را به شکل قابل توجهی افزایش داده اند.

جرم او این بود که وقتی در جایگاه شعار می داد، چند تن از هواداران تیم هم با او همصدا شدند. پلیس بلافاصله صدیق را شناسایی کرده و او را به بیرون ورزشگاه برد. این اتفاق در بازی پی اس جی و موناکو در رقابتهای جام حذفی فرانسه رخ داد. آبونمان او باطل شده و او تا پایان فصل از حضور در پارک دو پرنس محروم است. این محرومیت تا سال آینده هم ادامه خواهد داشت. برای اینکه باشگاه خواهان حضور او در ورزشگاه نیست. نشریه اکیپ در گزارشی که دراین رابطه نوشته به نقل از منابع نزدیک به باشگاه توضیح داده که او به رئیس قطری این باشگاه توهین کرده است.

اما خود صدیق این روایت را تکذیب می کند و ماجرا را این طور شرح می دهد:\" من فقط این شعارها را سر دادم \" آبونمان های خیلی گران، هواداران عصبانی\" بهرحال اخراج صدیق از ورزشگاه قطعی شده و جای هیچ گونه بازگشتی نیست. او را در فهرست هواداران خطرناک تیم قرار داده اند.

در سال 2013 دو لیست سیاه درجریان بازجویی های معمول از محل دفتر باشگاه فرانسوی پیدا شده بود. دریکی از فهرست ها نام چند بازیکن که باشگاه از سال 2007 تمایلی به حضور آنها در ورزشگاه نداشت به چشم می خورد. پی اس جی حضور این افراد در ورزشگاه را مغایر با روحیه این باشگاه دانسته بود.  توضیحی مبهم و نژادپرستانه از نظر مقامات مسوول که به این تیم هشداری رسمی در این زمینه داده بودند.

سپس این فهرست به چهار نفر کاهش یافت که به دلیل عدم رعایت پرداخت بلیط، اغتشاش، فعالیت های تجاری و شرط بندی غیرقانونی در استادیوم نامشان در فهرست سیاه قرار گرفت. اعتراض پی اس جی به مراجع قانونی هم بی فایده بود. اما ظاهرا این اتفاق ها عبرت نشده و این تیم همچنان به سیاست اخراج کردن هواداران از ورزشگاه ادامه می دهد.

 

     
آی اسپورت
2015-03-17 20:03:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر