فهرست
گزارش ویژه: کونته؛ بعد از ایتالیا مربی یک باشگاه
گزارش ویژه: کونته؛ بعد از ایتالیا مربی یک باشگاه

گزارش ویژه: کونته؛ بعد از ایتالیا مربی یک باشگاه

آی اسپورت – آنتونیو کونته بی صبرانه منتتظر بازی روز 31 مارس ایتالیا مقابل انگلیس است. دراین بازی او بار دیگر و این بار در نقش مربی آتزوری به استادیوم یووه برمی گردد.

کونته در مصاحبه ای اختصاصی با هفته نامه ایتالیایی \"کی\" در مورد آینده و برنامه های بعد از پایان مربیگری تیم ملی حرف زده و گفت:\" کاری که الان انجام می دهم نسبت به کارم در یووه فرق دارد. پیشتر هر روز با بازیکنان در تماس بودم ولی تصمیمی احساسی گرفتم و در یک لحظه نه چندان راحت تیم ملی ایتالیا را انتخاب کردم. امیدوارم تصمیم درستی باشد. الان فقط به ایتالیا فکر می کنم. قرارداد من روز 31 ژوئیه 2016 تمام می شود. بعد از آن در مورد آینده تصمیم می گیرم. شاید به خارج از کشور بروم یا چند پروژه خوب باشگاه درایتالیا را قبول کنم...\"

اولین ماههای حضور کونته روی نیمکت لاجوردی پوشان راحت نبوده اند. او نتایج خوب کسب کرده ولی رابطه اش با باشگاههای ایتالیایی و مربیان خیلی جالب نیست و آنها بازیکنان را برای استاژهای درخواستی کونته دراختیار تیم ملی قرار نمی دهند.  کونته در این رابطه گفت:\" من می خواهم کار کنم و دوست دارم کار کنم. اما متوجه شدم که در سمت مربی تیم ملی تداوم داشتن خیلی سخت است و تا حدی دلخور هستم. از من همیشه انتظار بهترین نتایج را دارند. من درخواست زیادی ندارم ولی اگر تیمی کونته را به عنوان مربی انتخاب می کند، می خواهد برنده شود. در شش سال اخیر پنج عنوان قهرمانی در لیگ دسته اول و دوم باشگاهی ایتالیا داشته ام و تجربه من باعث شده همین فشارها روی من باشند.\"

کونته در مورد جنجال اخیردرمورد حرف های ساکی و اتهام نژادپرستی به او که گفته بود سیاه پوست های زیادی در تیم های پایه فوتبال ایتالیا حضور دارند گفت:\" نسبت به سال 2006 که ایتالیا قهرمان جام جهانی شد،لیپی  می توانست 64% بازیکن ایتالیایی انتخاب کند. امروز من 33-34 درصد بازیکن ایتالیایی دراختیار دارم. همین آمار مشکلاتی که من در انتخاب بازیکنان دارم را نشان می دهد. ما از سالها قبل در این مورد فریادهای هشداردهنده سر داده ایم ولی هیچ کس اهمیتی نداده است. برای ساکی متاسفم. رفتار بدی با او شد. برای اینکه او را می شناسم و قصد و غرض او از این حرفها را می دانم. حرف های او به هیچ وجه نژادپرستانه نبودند. در ایتالیا متاسفانه خیلی اوقات خودمان به خودمان بدی می کنیم\"

 

     
آی اسپورت
2015-03-17 22:01:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر