فهرست
مصاف ایرانی ها با آسیایی ها؛ رقبای جدید و نام آشنا
مصاف ایرانی ها با آسیایی ها؛ رقبای جدید و نام آشنا

مصاف ایرانی ها با آسیایی ها؛ رقبای جدید و نام آشنا

آی اسپورت- ایرانی ها امروز با حریفان خود در لیگ قهرمانان آسیا آشنا شدند. در این قرعه کشی حریفان پرسپولیس ناشناس و استقلال با همان حریفان سنتی و قدیمی اما قدرتمند باید مسابقه دهد.

الهلال عربستان( حریف استقلال): با حذف چندین تیم عربستان به دلیل نداشتن شرایط حرفه ای این کشور در لیگ قهرمانان آسیا سال ۲۰۱۸ تنها دو نماینده  دارد. نایب قهرمان آسیا در فصل گذشته فوتبال عربستان دبل کرد. قهرمان لیگ شد و جام حذفی را هم فتح کرد. الهلال در لیگ قهرمانان آسیا ۲۵ بار با تیم های ایرانی بازی کرده که حاصلش ۱۱ برد، ۸ باخت و ۶ تساوی بوده است. این تیم فصل قبل ۶ بار با ایرانی ها بازی کرد که نباخت و به سه برد و سه تساوی رسید. در مرحله گروهی با پرسپولیس دو بار مساوی کرد، در یک هشتم نهایی دو بار استقلال خوزستان را شکست داد و در نیمه نهایی یک برد و یک مساوی مقابل پرسپولیس داشت. الهلال سابقه بازی استقلال، صبا باتری، مس کرمان، ذوب آهن، سپاهان، پرسپولیس، فولاد، استقلال خوزستان و تراکتورسازی را دارد. استقلال و الهلال سه بار در لیگ قهرمانان باهم بازی کردند که دوبار الهلال برده و یک مرتبه استقلال.

الاهلی عربستان( حریف تراکتورسازی): این تیم قدرتمند هم با نایب قهرمانی در لیگ آسیایی شد. الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا ۱۶ مرتبه با تیم‌های ایرانی بازی کرده است که حاصلش ۷ برد، چهار مساوی و پنج باخت است. این تیم پیش از این با تیم های پرسپولیس، ذوب آهن، نفت تهران، سپاهان، استقلال و تراکتورسازی تبریز بازی کرده است.  الاهلی در فصل گذشته در مرحله گروهی با ذوب آهن هم گروه بود که در هر دو بازی برنده شد. در یک چهارم نهایی هم با پرسپولیس به یک تساوی و یک باخت رسید.

الاهلی و تراکتورسازی در سال ۲۰۱۵ هم همگروه بودند که یک برد و یک تساوی برای الاهلی به دست آمد.

الدحیل قطر(حریف احتمالی ذوب آهن): الدحیل یا همان لخویای سابق قهرمان فصل گذشته لیگ قطر است و به خاطر همین قهرمانی سرگروه شد. لخویا پیش از این ۱۲ بار با تیم های ایرانی بازی کرده و صاحب چهار برد، چهار تساوی و چهار باخت شده است.

لخویا دوبار با ذوب آهن دوبار بازی کرده و صاحب یک باخت و یک تساوی شده است.  

السد قطر( حریف پرسپولس): در جام حذفی قهرمان شد و در لیگ هم در رده سوم قرار گرفت. السد ۱۴ بار با ایرانی ها بازی کرده است که صاحب ۳ برد، ۶ مساوی و ۵ باخت شده است. این تیم در لیگ قهرمانان با پرسپولیس مصافی نداشته است.

الریان قطر( حریف استقلال): نایب قهرمان لیگ قطر است. الریان حریف فصل قبل پرسپولیس هشت بار در لیگ قهرمانان آسیا با تیم های ایرانی بازی کرده که صاحب ۲ برد، ۲ مساوی و چهار باخت شده است. استقلال و الریان در سال ۲۰۱۳ باهم بازی کردند که یک برد و یک مساوی برای استقلال به دست آمد.

الغرافه قطر( حریف احتمالی تراکتورسازی): در لیگ ششم شد با توجه به اینکه تیم های چهارم و پنجم مجوز نگرفتند توانست مجوز حضور در پلی آف لیگ قهرمانان را کسب کند. السيليه و ام صلال چهارم و پنجم شده بودند. الغرافه ۱۲ بار با ایرانی ها بازی کرده که حاصلش ۳ برد، دو مساوی و ۷ باخت بوده است. الغرافه تا کنون با تراکتورسازی بازی نکرده است

الجزیره امارات( حریف احتمالی تراکتورسازی): در فصل گذشته قهرمان امارات شد و در بین سرگروه های لیگ قهرمانان قرار گرفت. الجزیره آمار ضعیفی برابر ایرانی ها دارد در ۱۴ بازی تنها یک برد آورده است. این تیم چهار مرتبه با تراکتورسازی بازی کرده که حاصلش یک برد و سه باخت بوده است.

الوحده امارات( حریف احتمالی ذوب آهن): قهرمان جام حذفی امارات است، در لیگ پنجم شد. الوحده در مصافش با ایرانی ها در لیگ قهرمانان آسیا صاحب  ۲برد، ۳ مساوی و ۵ باخت شده است. الوحده در دو بازی اش با ذوب آهن یک بار برد و یک مرتبه باخت.

الوصل امارات( حریف پرسپولیس): در لیگ دوم شد. الوصل در تنها حضورش در لیگ قهرمانان با سایپا هم گروه شد و یک باخت و یک مساوی به دست آورد.

العین امارات( حریف احتمالی استقلال): در لیگ چهارم شد و با کنار گذاشتن الاهلی( تیم سوم لیگ) از لیگ قهرمانان آسیا مجوز حضور در این مسابقات را کسب کرد. العين تا کنون ۲۴ بار برابر تيم‌هاي ايراني قرار گرفته است، ۹ بار پيروز شده و ۵ بار تيم‌هاي ايراني موفق به برد شده‌اند.

در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا استقلال و العین پنج بار باهم بازی کردند که در سه دیدار برد با استقلال بوده  و دو بار العین برنده شده است.

لوکوموتیو ازبکستان( حریف احتمالی ذوب آهن): قهرمان لیگ ازبکستان شش بار با ایرانی ها بازی کرده است که به دو برد، دو مساوی و دو باخت رسیده است. این تیم با ذوب آهن بازی نکرده است.

نسف قرشی ازبکستان( حریف احتمالی پرسپولیس): نایب قهرمان لیگ ازبکستان در چهار مصافش با ایرانی ها صاحب دو برد، یک مساوی و یک باخت شده است. این تیم با پرسپولیس بازی نداشته است.

پاختاکور ازبکستان( حریف احتمالی تراکتورسازی): پاختاکور سوم شد و به پلی آف رفت. این تیم آمار خوبی مقابل ایرانی ها دارد، در ۱۵ بازی صاحب ۱۰ برد، یک مساوی و چهار باخت دارد. با تراکتور یک برد و یک باخت داشته است.

آیزوال هند، الفیصلی اردن و المالکیه بحرین تاکنون با ایرانی ها بازی نداشتند.

 وبسایت نود

۲    
آی اسپورت
2017-12-06 19:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر