فهرست
پیش بازی بارسلونا-لاس پالماس؛ باید ببرند
پیش بازی بارسلونا-لاس پالماس؛ باید ببرند

پیش بازی بارسلونا-لاس پالماس؛ باید ببرند

آی اسپورت - بارسلونا و لاس پالماس دو تیم سوم و هشتم مسابقات لالیگا در حالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که بارسلونا پس از صعود به دور یک چهارم نهایی رقابت‌های کوپا دل ری با روحیه‌ای مناسب مقابل حریف ساکن جزایر قناری خود خواهد رفت.

شاگردان لوییز انریکه که نمایش خوبی مقابل اتلتیک بیلبائو داشتند با این امید به مصاف حریف خود خواهند رفت که منتظر هستند تا رئال مادرید مقابل سویا امتیاز از دست بدهد تا فاصله امتیاز خود را با این تیم کاهش بدهد، نکته مهمی که وجود دارد این است که بارسلونا دردیدار های گذشته‌ای که با لاس پالماس داشته است همیشه شرایط دشواری را تجربه کرده‌اند، دو دیدار این تیم در فصل گذشته با نتیجه ۲-۱ به سود کاتالان‌ها به پایان رسیده است.

با این حال بارسلونا که دیدار دشواری را مقابل اتلتیک بیلبائو پشت سر گذاشته است، به نظر می‌رسد از سیستم چرخشی استفاده کند و به برخی از بازیکنان خود استراحت بدهد تا برای دیدار حساس مقابل رئال سوسیه داد در دور یک چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا آماده بشود. هواداران بارسلونا از آخرین دیدار این تیم مقابل لاس پالماس در ورزشگاه نیوکمپ خاطرات خوبی ندارند، در دیدار فصل گذشته این دو تیم لیونل مسی در دقایق ابتدایی دیدار از ناحیه لیگامنت زانو مصدوم شد و دو ماه از فصل را از دست داد.  از سوی مقابل لاس پالماس که در رده هشتم جدول لالیگا قرار دارد در تلاش است تا برای فصل آینده بتواند جواز حضور در مسابقات اروپایی را دریافت کند و به همین دلیل با تمام وجود مقابل بارسلونا صف آرایی خواهد کرد. این تیم با سبکی مشابه با بارسلونا توپ را به چرخش در می‌آورد و این امر می‌تواند شرایط دشواری را برای بارسلونا رقم بزند. همچنین این تیم در دیدار میانه هفته خود مقابل اتلتیکو مادرید به برتری ۳-۲ رسید هرچند که این پیروزی کمکی به صعود این تیم نکرد اما باعث خواهد شد تا این تیم با شرایط بهتری مقابل بارسلونا صف آرایی کند.

۶ دیدار گذشته این دو تیم با ۴ برد کاتالان‌ها همراه بوده است، دو تساوی ۰-۰ و ۱-۱ نیز نشان می‌دهد که لاس پالماس می‌تواند شرایط دشواری را برای بارسلونا رقم بزند. بارسلونا برای این دیدار هیچ محروم و مصدومی نخواهد داشت در حالیکه لاس پالماس نمی‌تواند از بیگاس، آرائوخو، کاستیانو، سیمون و آرتیلس به دلیل مصدومیت بهره ببرد. نبیل الزحر این فرصت را خواهد داشت تا در کنار لیواخا و کوین پرینس بواتنگ در خط حمله لاس پالماس قرار بگیرد و از آن سو مثلث MSN که بار دیگر به شرایط اوج خود بازگشته اند نیز می‌توانند در ورزشگاه نیوکمپ لحظات خوشحال کننده‌ای را برای هواداران بارسلونا رقم بزنند. این ۳ بازیکن از ۲ سال گذشته که با یکدیگر به میدان رفته اند موفق شده اند بیش از ۳۰۰ گل به ثمر برسانند که نشان از آمادگی آن‌ها خواهد بود.

نکات آماری

بارسلونا در ۱۰ دیدار لالیگایی گذشته خود شکست نخورده.

لاس پالماس در ۷ دیدار خارج از خانه خود در رقابت های لالیگا موفق به پیروزی نرسیده است.

بارسا ۱۷ دیدار گذشته خود مقابل لاس پالماس در نیوکمپ را بدون شکست پشت سر گذاشته است.

آخرین باری که لاس پالماس موفق شده است در لالیگا بارسلونا را شکست بدهد مربوط به سال ۱۹۸۶ می‌شود، با این تفاسیر تنها ۳ بازیکن از تیم فعلی لاس پالماس در آن زمان به دنیا آمده بودند و باقی این بازیکنان برد تیمشان را مقابل بارسلونا ندیده‌اند.

بارسلونا از ۱۷ دیدار ابتدایی خود در لالیگا تنها ۱۰ دیدار را با پیروزی پشت سر گذاشته اند، این آمار بدترین آمار این تیم پس از فصل ۲۰۰۷-۰۸ است.

لاس پالماس به همراه کادیز، مورسیا و خرز تنها تیم‌هایی هستند که در لالیگا به مصاف بارسلونا رفته‌اند و دروازه‌شان توسط لیونل مسی باز نشده است.

نیمار در ۹ دیدار پشت سر هم در لالیگا موفق به گلزنی نشده است و این بدترین آمار این بازیکن برزیلی از زمان پیوستنش به بارسلونا است.

کوین پرینس بواتنگ در ۶ دیداری که با تیم‌های مختلف مقابل بارسلونا به میدان رفته است، ۲بار موفق به گلزنی شده است.

ترکیب احتمالی

ترکیب احتمالی دو تیم
ترکیب احتمالی دو تیم

پیش بینی

پیش بینی نتیجه بازی
پیش بینی نتیجه بازی

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-01-14 11:54:00
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۵۱
به احتمال زیاد مساوی بشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر