فهرست
تمجید ال موندو؛ گاسپرینی،‌ معمار جدید آتلانتا
تمجید ال موندو؛ گاسپرینی،‌ معمار جدید آتلانتا

تمجید ال موندو؛ گاسپرینی،‌ معمار جدید آتلانتا

آی اسپورت - شب گذشته در ادامه مسابقات رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تیم ایتالیایی آتلانتا 4 بر یک والنسیا را در ورزشگاه سن‌سیرو شکست داد. روزنامه ورزشی ال‌موندو به وضعیت این تیم نگاهی انداخت و گزارشی تحلیلی منتشر کرد. در این مقاله که به قلم مارک کولادو است، «جیان پیرو گاسپرینی» به عنوان معمار جدید تیم ایتالیایی معرفی شده است.

این نشریه نوشت: «از زمانی که گاسپرینی در سال 2016 سکان هدایت تیم برگامو را برعهده گرفت، آتلانتا همواره در مسابقات باشگاهی اروپایی حضور داشته است.آتلانتا تیمی بوده که پرشور و هیجان بازی می‌کند بدون اینکه فوتبال را پیچیده ارائه دهد. این تیم به فوتبال هجومی عشق ‌‌می ‌ورزد که تماشاگران را به تحسین وادار می‌کند. نمونه‌ای از این مدل فوتبال را در بازی با والنسیا ارائه کرد و باعث شور و شعف بسیار شد.»

ال‌موندو از گاسپرینی به عنوان مربی یاد کرد که از کاتاناچیو، فوتبال سنتی ایتالیایی‌ها که   بر بازی دفاعی تکیه دارد، بسیار فاصله گرفته و از سال‌ها کار به عنوان مربی به تجربیات بسیاری دست یافته است. مربی 62 ساله آتلانتا از سال 2003 فعالیتش را به عنوان سرمربی آغاز کرد و در تیم‌های کروتونه، جنووا، اینترمیلان، پالرمو و آتلانتا همواره بر بازی هجومی و ساده تاکید داشت. تیم تحت هدایت وی هم اکنون بعد از گذشت 24 هفته از فصل 2020-2019 با 45 امتیاز در رده چهارم جدول سری آ است. ضمن آنکه تیم او با 63 گل زده، گلزن‌ترین تیم کنونی کالچو است.

۲    
آی اسپورت
2020-02-20 20:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر