فهرست
یادمان نمی‌رود؛ بردن تیمی که نمی‌باخت
یادمان نمی‌رود؛ بردن تیمی که نمی‌باخت

یادمان نمی‌رود؛ بردن تیمی که نمی‌باخت

آی‌اسپورت- روز ۲۶شهریور ۱۳۹۷ از یاد نخواهد رفت. پرسپولیس تیمی را برد که در آسیا نباخته بود. تیم الدوحیل تیم ثروتمندی است که در مقابل پرسپولیسی قرار گرفته بود که از فصل نقل و انتقال محروم بود. پرسپولیس در حالی بازی را برد که یک گل به خودی به تیم الدوحیل تقدیم کرد و این فراموش نشدنی است. پرسپولیس در حالی برد که بسیاری از عوامل فراموش نشدنی هستند. فوتبال دولتی ما با سو مدیریتش که این بلا را بر سر پرسپولیس آورد فراموش نشدنی است. مردانی که شنل پوشیدند و با گزافه گوئی خود را امیرکبیر پرسپولیس دانستند وآن بلا را بر سر پرسپولیس آوردند از یادنرفتنی است. مهدی طارمی و رفتار غیر حرفه ای و منفعت طلبانه اش همان اندازه غیر قابل بخشش و از یاد نرفتنی است.

از برانکو‌ایوانکوویچ نمی‌توانیم گذر کنیم و‌ او را در تاریخ پرسپولیس به یادماندنی چون مردان بزرگ تاریخش باید یاد کرد. فریادهایش و آن غیرت و تعصب و حتی اخراجش را نمی‌توان فراموش کرد که بخاطر رفتار ناجوانمردانه داور ازبکستانی بود و وقت را به قطری‌ها بخشش می‌کرد. تعویض ماهینی و حضور مصلح ستودنی بود و آن چیزی که در برانکو ستودنی است رفتار حرفه‌ای او است که هیچ‌گاه نه ناز کرد و نه منت گذاشت نه به شرایط ایراد کرفت نه باند رسانه‌ای داشت که از پیشنهادات جعلی چون چماقی بر سر فوتبالمان استفاده کند.

بازیکنان پرسپولیس با شجاعت و با تلاش و روحیه‌ای که نشان دادند را می‌توانیم از یاد ببریم؟ بازیکنان خارجی پرسپولیس مردانی چون منشا و رسن در این بازی تصویری از خود نشان دادند که سخت است آنها را از یاد برد. از بازیکنان داخلی فراوان گفت از کاپیتان حسینی که یک لیدر تمام عیار بود و نشان داد یک رهبر واقعی کسی است که انگیزه می‌دهد و لیاقت را نمایان سازد ونشان داد چه قدر حذفش در جام جهانی بی انصافی بود. بازی مردانی چون خلیل زاده و انصاری و کامیابی نیا و علیپور و ... عالی و به یادماندنی بود. مگر می توانیم یادمان برود که پرسپولیس در حالی به فینال غرب آسیا رفت که فقط ضربه خورد و اگر لفظ خیانت را بر علیه اش استفاده نکنیم باید از جهل و نا اگاهی مدیرانش با عنوان فراموش نشدنی استفاده کنیم. پرسپولیس به یادماندنی برد و روزی بزرگ را برای فوتبال ایران و باشگاهش ساخت که محصول چیزی نبود جز فعل خواستن و غیرت و تلاش که نام پرسپولیس را بر بام آسیا در امشب فراموش نشدنی گذاشت. شبی همراه با شوق و فریاد ایران و سرشک سرشار از غرور برای مردانی که به یادماندنی شدند چون مردانگی کردند.

 

https://t.me/tourajfootball45

۷۶ ۵  
آی اسپورت
2018-09-17 22:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
___
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۱۰
السد و الدحیل تو لیگ قهرمانان امسال فقط یک باخت داشتن اونم مقابل پرسپولیس. ماجرا وقتی جالب میشه که سیدجلال حسینی از تیم ملی خط میخوره تا روزبه چشمی دعوت بشه!!
00
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۲۶
این تیم 8 تا زده بود به العین
حامی
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۲۶
باید روزها، و ماه ها بگذرد تا بفهمیم امشب چکار کردیم،
شبی که بارها و بارها به آن ارجاع خواهیم داد و خواهیم گفت ما همان تیمی هستیم که ...
عمر خری بین هستم
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۴۲
الدحیل تیم پارسال نبود و الا لنگ رو پاره می کرد.
۵
فرهاد
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۴۳
داور ازبک در 4 دقیقه وقت اضافی نزدیک به 3 دقیقه وقت تلف شده گرفت که واقعا نوبر داوری بود . در ضمن توی این شادی بهتره سوءاستفاده نکنیم و تسویه حساب با مدیر قبلی طاهری لازم و مناسب نیست . طاهری هم توی مدیران دولتی شاید بهترین برای پرسپولیس بود و کارهای خوب زیادی هم با همه محدودیت‌ها انجام داشت و حتما هم اشتباهاتی داشته . شادی پیروزی تیم رو خراب نکنیم لطفا .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر