فهرست
پیش بازی نفت - الشباب عربستان؛ تساوی بی تساوی
پیش بازی نفت - الشباب عربستان؛ تساوی بی تساوی

پیش بازی نفت - الشباب عربستان؛ تساوی بی تساوی

نفت تهران در سومین دیدار آسیایی خود عصر امروز در ورزشگاه آزادی به مصاف الشباب عربسستان خواهد رفت.

 

آی اسپورت- نفت از دو بازی قبلی خود فقط یک امتیاز کسب کرده و برای امیدوار ماندن به صعود باید در این دیدار دست پر زمین را ترک کند. نفت در هفته‌ی اول رقابت‌ها با حساب 3 – 1 به پاختاکور باخت و در دومین دیدار در برابر العین به تساوی 1 – 1 رضایت داد تا با یک امتیاز قعرنشین گروه B باشد. الشباب هم در هر دو بازی خود به تساوی دست یافته تا با 2 امتیاز بالاتر از نفت در جایگاه دوم باشد.

 

نفت تهران با هدایت علیرضا منصوریان در این فصل رقابت‌های لیگ برتر تمامی نگاه‌ها را به خود معطوف کرده است. تیم جوان نفت در حضور قدرت‌هایی همچون استقلال، تراکتورسازی، سپاهان و فولاد سال 93 را با صدرنشینی به پایان برد تا مقداری از معادلات پیش از فصل فوتبال دوستان را برهم بزند.

 

اما در آنسوی میدان الشباب اوضاع چندان خوبی را در لیگ عربشتان سپری نمی‌کند. این تیم با 32 امتیاز در جدول 14 تیمی عربستان در رده‌ی پنجم قرار دارد و با توجه به اختلاف امتیاز این تیم با تیم‌های بالای خود نمی‌توان انتظار رتبه‌ای بهتر از این تیم را داشت. بنابراین به احتمال زیاد در فصل آینده لیگ قهرمانان شاهد حضور الشباب نخواهیم بود. این تیم در 19 بازی خود در لیگ عربستان تاکنون 9 بازی را برده، 5 تساوی کسب کرده و 5 بار هم چیزی جز شکست عاید آنها نشد.

 

از نقاط قوت الشباب می‌توان به خط دفاع مستحکم این تیم اشاره کرد. الشباب در 19 بازی فقط 14 گل دریافت کرده. اما در این طرف تیم یکدست و جوان علیرضا منصوریان در 18 بازی متوالی در لیگ ایران شکستی نخورده‌ تا آماری خیره کننده از خود بجا گذاشته باشد. نفت پس از شکست هفته‌ی پنجم مقابل سایپا تاکنون شکستی در لیگ برتر به نام خود ثبت نکرده است.

 

لیگ قهرمانان آسیا فرصت خوبی است تا شاگردان جوان منصوریان قدرت خود را به رخ حریفان بکشانند. اما آنها برای این منظور مصاف سختی را در برابر شاگردان جیم پاچکو پرتغالی خواهند داشت.

 

نفت در این بازی طبق سنت خود با لباس‌های یکدست زرد پا به میدان خواهد گذاشت و حریف عربستانی نیز با پیراهن‌های سفید و شورت مشکی در زمین حاضر خواهند شد.

 

بازی نفت تهران مقابل الشباب عربستان در چارچوب هفته سوم مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 18:00 چهارشنبه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. قضاوت این دیدار بر عهده کیم دنگ جین و دو هموطنش از کشور کره‌جنوبی می‌باشد. این تیم داوری دومین بازی پرسپولیس را نیز قضاوت کرده بودند.

 

جدول گروه B لیگ قهرمانان آسیا در پایان دور دوم

1 – پاختاکور ازبکستان  4 امتیاز

2 – الشباب عربستان  2 امتیاز

3 – العین امارات     2 امتیاز

4 – نفت تهران   1 امتیاز

 

     
آی اسپورت
2015-03-18 14:53:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر