فهرست
تا ۲۰۱۹ با کی‌روش؛ معامله برد-برد-برد
تا ۲۰۱۹ با کی‌روش؛ معامله برد-برد-برد

تا ۲۰۱۹ با کی‌روش؛ معامله برد-برد-برد

آی اسپورت - خبر توافق کارلوس کی‌روش و مسئولان فدراسیون فوتبال بر سر تمدید قرارداد تا پایان جام ملت‌های آسیا امروز تیتر اکثر خبرگزاری‌هاست. این در شرایطی است که در هفته گذشته جزییاتی از بندهای قرارداد مرد پرتغالی افشا شده بود و شنیده می‌شد سرمربی تیم ملی حسابی از عدم رازداری بخشی از بدنه فدراسیون شاکی بود. بخشی از کاربران فضای مجازی هم از آپشن‌های قرارداد این مرد پرتغالی ناراحت بودند و می‌گفتند می‌شود با دادن اختیارات کمتر و هزینه کمتر هم کی‌روش را نگه داشت. اما به هر حال کی‌روش از موفق‌ترین مربیان تاریخ تیم ملی فوتبال است و تیمی درست کرده که ارزش هزینه کردن دارد.

اما چرا تمدید قرارداد کی‌روش به نفع همه است؟ دلیلش این است که جام ملت‌های آسیا در امارات، همان نقطه‌ روشنی‌ست که کی‌روش می‌تواند بزرگ‌ترین افتخار را نصیب فوتبال ایران کند و تیم ملی را پس از سال‌ها قهرمان آسیا کند. تعویض مربی پس از جام جهانی اوضاع تیم را شش‌ماه مانده به جام ملت‌ها ملتهب می‌کند. شاید برخی بازیکنان دیگر برای تیم ملی به میدان نروند و به احتمال فراوان نظم بی‌نظیر حاکم بر تیم به هم خواهد خورد. احتمال نتیجه گرفتن با هر مربی دیگری که پس از جام جهانی جانشین کی‌روش شود بسیار کمتر از زمانی‌ست که خود کارلوس هدایت تیم را به عهده داشته باشد. این موضوع به نفع فوتبال ایران است. با کی‌روش می‌توانیم با نهایت ظرفیت فوتبالمان به جام ملت‌ها برویم و ترسناک‌ترین تیم قاره باشیم. و البته که به نفع کی‌روش هم هست. او تا جام ملت‌ها اگر هدایت تیمی از آسیا را بر عهده بگیرد بعید است بتواند مثل ایران آنها را قدرتمند کند و در حقیقت زمان خیلی کمی دارد. تیمی خارج از آسیا هم که تا پایان جام ملت‌ها تورنمنت خاصی پیش رو ندارد و اگر خواهان او باشند، می‌توانند پس از این رقابت‌ها او را به خدمت بگیرند. قهرمانی جام ملت‌های آسیا می‌تواند از نقاط بسیار روشن کارنامه کی‌روش باشد و مردم ایران را تا سر حد جنون خوشحال کند. پس این تمدید قرارداد یک معامله برد – برد برای کی‌روش و مردم ایران است.

اما چرا می‌گوییم برد – برد – برد؟ در حال حاضر جدی‌ترین گزینه برای جانشینی مرد پرتغالی نیمکت تیم ملی، مرد کرواتی است که سکان هدایت پرسپولیس را برعهده دارد. چه خوشمان بیاید چه نه، برانکو ایوانکوویچ نزدیک‌ترین گزینه به نیمکت تیم ملی است. این موضوع همواره از نگرانی‌های هواداران پرسپولیس بوده است. یکی از روزنامه‌های کروات چندی پیش افشا کرد که بندی در قرارداد او وجود دارد که در صورت پیشنهاد تیم ملی ایران می‌تواند بدون مشکل از پرسپولیس جدا شود. این مساله نگرانی اصلی پرسپولیسی‌ها است و می‌ترسند بعد از رفتن برانکو دوران درخشان تیمشان به پایان برسد و برگردند به وضعیتی که قبل از حضور این مربی کارکشته به آن دچار بودند. آنها حالا برای دومین فصل قهرمان بی‌رقیب ایران هستند و تنها در صورت حضور برانکو است که به ادامه این روند امید دارند‌. تمدید قرارداد کی‌روش تا سال ۲۰۱۹خیال پرسپولیسی‌ها را برای حداقل یک فصل دیگر راحت می‌کند‌ که سرمربی کروات مجبور خواهد بود به قراردادش پایبند باشد و جایی نرود.

پس می‌بینیم گروه سومی که از تمدید قرارداد کی‌روش سود برده و به نوعی برنده می‌شوند، هواداران پرسپولیس هستند. امیدواریم کی‌روش با تیم ملی در جام ملت‌ها به نتیجه‌ای که تیم ملی استحقاقش را دارد برسد و با قهرمانی در امارات، ایرانی‌ها را خوشحال کند.

البته شاید یک گروه دیگر هم از این تمدید سود ببرد و آن دارودسته مهدی تاج است. فدراسیون در تمام این سال‌ها ضعف‌هایش را پشت نتایج کی‌روش پنهان کرده است. این هم از بد روزگار است که مجبوریم به خاطر منافع ملی، چشم بر روی ضعف‌های فدراسیون ببندیم تا همچنان تیشه به ریشه فوتبال بزند. چیزی که می‌دانیم این است که فوتبال ایران بعد از کی‌روش چشم‌انداز واضحی ندارد و هیچ کار پایه‌ای و اصولی‌ای توسط فدراسیون برای تقویت فوتبال صورت نگرفته است. به‌هر حال باید منتظر باشیم ببینیم چه می‌شود و به همین بردهای مقطعی که در تاریخ فوتبال بعد از انقلاب زیاد نداشته‌ایم دلخوش کنیم.

فرهنگستان فوتبال

۵۷ ۲۳  
آی اسپورت
2018-03-13 16:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۳ نظر
ويلي
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۴۸
درستش همینه اصلن فستیوال جام جهانيو بايد یه اردوی تدارکاتی در نظر گرفت و هدف گذاریو برای جام ملتها قرار داد....قهرمانی آسیا بعد 43 سال اوجب واجباته بلکه یه بارم رنگ جام کنفدراسیونها رو ببینیم اونجا هم دوتا بازی بزرگ تجربه کنیم....اینبار کیروش هیچ بهونه ای نداره تیمی خودش ساخته که در عین جوونی آبدیده شده....
پدرام
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۴۵
امید وارم باند کیروشی پور دست از سر ازبکستانو رستورانهای تهران بردارند
آنتي شومن واقعي
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۳۰
بعله. باند کيروش و کيروشي پور به طور رسمي چرند پراکني رو شروع کردند! کم تو اين سالها پول مفت براي باختن به آرژانتين ريختيم تو شکم اين جهانگرد بي ادب حالا بايد تا سال 2019 هم تمديد بشه! اون هم با آپشن هاي عالي! مثلا حضرت آقا ديگه اصلا ايران نيان تيم هر روز براي تمرين با يه پرواز اختصاصي بره خارج. احتملا بعد از جام ملتها هم ميگن وقت نداريم دنبال مربي جديد بگرديم با همين کيروش تا جام 2022 تمديد کنيم ميشه معادله برد برد برد برد ... البته همش به نفع کيروش و جيب جيره خوارهاش!!!
سجاد
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۳۰
جوش نزن این 2019 یعنی فقط شش ماه بعد از جام جهانی 2018. چون جام ملتها همون اولین ماه 2019 هست. شما که هفت تحمل کردید این شش ماه رو هم دندون رو جیگر بذارید.
البته بیشتر که فکر میکنم تحمل نکردید بلکه تا جایی که تونستید لجن پراکنی کردید.
به هر حال
سجاد
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۳۱
جوش نزن این 2019 یعنی فقط شش ماه بعد از جام جهانی 2018. چون جام ملتها همون اولین ماه 2019 هست. شما که هفت سال تحمل کردید این شش ماه رو هم دندون رو جیگر بذارید.
البته بیشتر که فکر میکنم تحمل نکردید بلکه تا جایی که تونستید لجن پراکنی کردید.
به هر حال
soltan
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۰۸
با تشکر از کیروش کبیر و فدراسیون
نیما
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۱۴
برانکو عمرا در سطح کی روش و حتی شفر نیست. بعد از ۴ سال هنوز نتونسته یه تیم بدون نوسان در سطح آسیا بسازه. ۴سال زمان کنی نیست پارسال هم با بخت و اقبال به نیمه نهایی رفتن اونجا سطحش مشخص شد آسیا مثل لیگ سطح پایین ایران نیست
مارال
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۳۳
هم برانکو خوبه هم شفر ولی برا تیم ملی فقط کیروش
آرش6
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۴۴
کل بعد از انقلاب دو تا قهرمانی آسیا داریم یکیش با علی پروین بوده یکیش با برانکو
سجاد
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۲۷
در جواب آرش باید بگم که دری وری نگو لطفا :)) بازیهای سطح پایین آسیایی رو با جام ملتها که مهمترین رقابت ملی در آسیاست مقایسه میکنی؟ تازه همون بازیهای آسیایی هم غیر از پروین با پورحیدری هم قهرمان شدیم اما زمان برانکو تیمهای امید یعنی زیر 23 سال باید توش شرکت میکردن. یعنی اون قهرمانی رو باید با جوانان و نوجوانان مقایسه کنی :)) ماشاللا صد نفر هم که این مزخرفت رو لایک کردن. پرسپولیسیهای چشم و گوش بسته طرفدار کریمی و برانکو هستین دیگه :))
مهرداد
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۱۴
این خط این نشون - قهرمانی تو هر ترنمنتی نیاز به برنامه ریزی دقیق داده که ما هیچ وقت نداشتیم - بزک نمیر بهار میاد خمبزه با خیار میاد- بشینید که ما تو امارات قهرمان میشیم وقتی هم حذف شدیم میگیم اشکال نداره تیم خوبی داریم یه تمدید دیگه برای صعود به جام جهانی 2022که خیلی واجب تر از اسیاست دلالیتون هم ادامه پیدا میکنه
سوشاتاجی
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۵۶
خیلی هم عالی.هیچ تضمینی نیست ک با کی روش قهرمان آسیا بشیم حریفان ما هم بیکار ننشستن فقط شک نکنید با مربی ایرانی ب هیچ جانمیرسیم و مربی خارجی هم تا بخواد ب شناخت کامل برسه کلی زمان از دست میره .باکمال احترام ب هوادارن برانکو هرگز نمیتونه در اندازه کی روش ظاهر بشه نتایج ایشون درمقابل تیمهای عربی این چندسال با تیمی که خودش ساخته وچندساله کنارهمن گویای این موضوعه .هرچند دراینکه مربی بادانش و خوبیه شکی نیست ولی در حد واندازه تیم ملی قبولش ندارم .کی روش با این تیم میتونه درکنار ژاپن شانس های اصلی کسب جام ملت ها باشه هرچند اصلا نمیشه پیش بینی کرد
مصی
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۱۱
دوست عزیز تیمهای ملی کشورهای آسیایی رو نباید با تیم‌های باشگاهی شوم مقایسه کرد.قدرت تیمهای باشگاهی عربی به خاطر بازیکنای خوب خارجیه که به خدمت میگیرن مثلاً الهلال که سال پیش روی کاکل ادواردو خربین می‌چرخید وامسال دیدین که بدون اونا به چه روزی افتاد ویا السد که الان سه بازی پشت سرهم بدون ژاوی وپورعلی گنجی داره میبازه خارج از این موضوع. از خوش شانسی کی‌روش تو این سالها اصلا باژاپن واسترالیا و حتی عربستان بازی.نکرده وخداییش کره جنوبی هم که تو این سالها به هیچ تیمی نه نمی‌گفت لطفاً قبل از مقایسه بین دو مربی همه چیز رو هم طراز هم کنید برانکو هم با همین تیم ملی به سادگی به جام جهانی رفت وتو آسیا هم سوم شد درحالیکه که همه اونسال ایران رو شایسته قهرمانی میدونستن
۳
حمید
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۲۶
به نظر من نتایج برانکو در جام باشگاه ها کم از نتایج کیروش در تیم ملی نیست چه بسا بهتر هم باشه. فقط این نکته رو در نظر بگیر که دو یا سه تیم اول همه لیگ های آسیایی به مراتب بازیکنان بهتری از تیم های ملی شون دارند. مطمئن باش کیفیت بازیکن های السد و الدوحیل از تیم ملی قطر بهتره، کیفیت بازیکنان الهلال و الاهلی از تیم ملی عربستان بهتره، کیفیت بازیکنان العین و الوصل از تیم ملی عمارات بهتره. در مورد تیم های غرب آسیا هم این قضیه با درجات بیشتری صدق می کنه. بخصوص چین. تیم های باشگاهی ما وقتی وارد مسابقات آسیایی می شن وارد یک نبرد شدیدا نابرابر میشن که همه چی به ضررشونه در حالیکه در مورد تیم های ملی اینجوری نیست. کدوم تیم ملی در آسیا می تونه بازیکنی مثل ژاوی، لاوتزی، هالک و تا همین فصل قبل پائولینیو رو به خدمت بگیره. یک لحظه تصور کن پرسپولیس رو می دادن به کیروش. واقعا فکر می کنی می تونست تا نیمه نهایی بره؟
در مورد تیم ملی هم به نظرم بهترین موقع برای تعویض کیروش بعد از جام ملت هاست. با همه اینها من به عنوان یه پرسپولیسی از خدامه که برانکو مربی تیم ملی نشه. در این مورد مطلب بالا کاملا درست گفته.
۳
خاطره بازی با العین
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۲۱
در جواب مصی کیسه کش
مگه ژاپن و عربستان و استرالیا چقدر از کره جنوبی قوی ترن...کره به هیچ تیمی نه نگفته!!!!!!همین کره جنوبی بدون گل خورده رفت فینال جام ملتها...اون برانکوعه که به هیچ تیم عربی نع نگفته...تازه به تیم های عربی خورده به تیم های شرق اسیا نخورده...بعد مگه برانکو در زمان سر مربی گریش با عربستان و استرالیا بازی کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اشکان،
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۱۳
مرسی بابت نوشته خوب و منصفانه
آنتی شومن
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۲۶
الان کیروش رو داریم.اینکه بگیم کیروش جدا بشه اصلا و ابدا تضمینی نیست که با این فدراسیون تنبل ما یه مربی با ارزش بیاد سر تیم.الان بهترین کار اینه که جام ملتها را با کیروش بریم واقعا این تیم لیاقت فینال جام ملتها را داره.پس ساخته ی چند سال تیم ملی را مفت خراب نکنیم.کیروش نشون داده که مهارت بردن مدعیان رو داره .بهترین تصمیم تا پایان جام ملتها است اگه فینالیست شدیم تا ۲۰۲۰.اگه قهرمان شدیم یه پروسه ده ساله دیگه
مجتبی
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۵۶
آقا من نمی‌دونم ولی گور بابای هرچی تیم باشگاهیه الان تو این مقطع فقط تیم ملی برام مهمه وبس !! باشگاههای آسیا هم هیچ اهمیتی نداره الان امارات و قطر باشگاهاشون تو چند دوره اخیر قهرمان هم شدن تو آسیا ولی حاضرن ده تا از اون قهرمانیها رو بدن تو جام جهانی حاضر باشن . ما که دغدغمون صعود از گروه تو جام جهانی هست چرا باید این رویا رو فدای باشگاههای آسیا ( که آخرشم هیچی توش نمیشیم ) کنیم ؟؟
داود
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۵۱
تا ۱۴۰۰ با روحانی هستیم
تا ۲۰۱۹ با کیروش میمونیم
با ۱۴۰۰۰ که چیزی ندیدیم
با ۲۰۱۹ چی میخایم ببینیم
۱
آنتي شومن واقعي
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۳۰
بعله. باند کيروش و کيروشي پور به طور رسمي چرند پراکني رو شروع کردند! کم تو اين سالها پول مفت براي باختن به آرژانتين ريختيم تو شکم اين جهانگرد بي ادب حالا بايد تا سال 2019 هم تمديد بشه! اون هم با آپشن هاي عالي! مثلا حضرت آقا ديگه اصلا ايران نيان تيم هر روز براي تمرين با يه پرواز اختصاصي بره خارج. احتملا بعد از جام ملتها هم ميگن وقت نداريم دنبال مربي جديد بگرديم با همين کيروش تا جام 2022 تمديد کنيم ميشه معادله برد برد برد برد ... البته همش به نفع کيروش و جيب جيره خوارهاش!!!
۲ ۱
سجاد
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۳۱
جوش نزن این 2019 یعنی فقط شش ماه بعد از جام جهانی 2018. چون جام ملتها همون اولین ماه 2019 هست. شما که هفت سال تحمل کردید این شش ماه رو هم دندون رو جیگر بذارید.
البته بیشتر که فکر میکنم تحمل نکردید بلکه تا جایی که تونستید لجن پراکنی کردید.
به هر حال
حسین
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۰۸:۲۸
با کی روش می توانیم ، قهرمان جام ملت ها شده و بعد از چهل و اندی ، جام رو به ارمغان بیاوریم . ضمن اینکه رکورد بهترین تیم را هم از چنگ ژاپنی ها دربیاریم .
۴
تو دیگه کی هستی
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۰۸:۱۴
والا اینکه نزدیک ترین گزینه برانکو باشه نظر تحمیلی شماهاست. دیگه هر چیزی حدی داره. آخه معلومه برانکو در سطح کیروش نیست. برای چی باید مربی بعد از کیروش سطح پایین تری داشته باشه؟ لطفا توهم نزدید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر