فهرست
جهانبخش: می خواهیم تاریخ ساز شویم
جهانبخش: می خواهیم تاریخ ساز شویم

جهانبخش: می خواهیم تاریخ ساز شویم

آی اسپورت- یک نمایش درخشان برابر قطر و یک باز ضعیف روبروی چین؛ عملکرد علیرضا جهانبخش را در دو بازی تیم ملی می توان اینطور توضیح داد. او حالا برای بازی با ازبکستان به اردوی تیم ملی می آید درحالی که چند بازی آخر آلکمار را به دلیل مصدومیت از دست داده.

 

 

* از بازی با قطر شروع کنیم. گلی که زدی خیلی زیبا بود و همه از آن تعریف می کردند.

خیلی خوشحالم که توانستم در آن برد نقش کوچکی داشته باشم. آن بازی برای ما اهمیت زیادی داشت و حتما باید برنده می شدیم. شرایط بازی هم به گونه ای پیش رفت که قطری ها از دقیقه 75 به بعد می خواستند وقت کشی کنند و بازی را با تساوی به پایان برسانند. خوشبختانه گوچی در بهترین زمان گل را زد و بعد هم که فرصت نصیب من شد. گلم برایم باارزش بود چون با این گل و البته گلی که قوچان نژاد به ثمر رساند توانستیم قطر را شکست بدهیم و گام اول را در مسابقات مقدماتی جام جهانی محکم برداریم.

 

* هرچقدر در بازی با قطر خوب بودی اما در بازی با چین جهانبخش همیشگی نبودی. دلیل این موضوع چه بود؟

من همیشه تمرکزم را روی مسایل فنی می گذارم و سعی می‌ کنم به بهترین شکل دستورات کادر فنی را در زمین پیاده کنم. رضایت کادر فنی و مردم مهمترین هدفم در طول بازی است. در بازی با چین هم سعی کردم آنچه از من خواسته شده را در زمین پیاده کنم. به هر حال شرایط بازی با چین خیلی با بازی با قطر فرق داشت. من در بازی با قطر وظایف تهاجمی بیشتری نسبت به بازی با چین داشتم و شاید همین باعث شد که بیشتر به چشم بیایم. همانطور که گفتم من همیشه در زمین خواسته های کادر فنی را پیاده می کنم و در بازی با چین هم تمرکزم روی خواسته های کی روش و کادر فنی بود.

 

* فرصت خوبی را هم در بازی با چین از دست دادی که می توانست باعث پیروزی تیم ملی شود.

فوتبال است و هزار و یک اتفاق. نمی توانید پیش بینی کنید که من در آن لحظه چطور باید ضربه می زدم. نمی توانم درباره آن صحنه توضیح دهم اما سعی می کنم از موقعیت ها بهتر استفاده کنم.

 

* در بازی با قطر مردم حمایت خوبی از تیم ملی داشتند اما این نگرانی وجود دارد که چون تیم ملی زیبا بازی نمی کند استقبال مردم کمتر شود.

من این موضوع را نمی پذیرم. شرایط تیم ملی با باشگاهها تفاوت دارد. شما حتی اگر طرفدار یک تیم باشگاهی هم باشید صرفا به خاطر بازی زیبا از آن حمایت نمی کنید چه برسد به وقتی که پای منافع تیم ملی در میان باشد. ضمن اینکه این حرف را هم که تیم ملی زیبا بازی نمی کند قبول ندارم. تیم ملی برای هر بازی سیستم مخصوص به خود را دارد. ما در داخل خانه مثل خارج خانه بازی نمی کنیم و انتخاب سبک بازی تیم هم به حریفان بستگی دارد. ما هدفمان صعود به جام جهانی است و مردم هم همین را می خواهند. قبلا هم بابت حضور پرشورشان در ورزشگاه در بازی با قطر تشکر کرده بودم اما امیدوارم حضور آنها فقط مختص به این بازی نباشد و در دیدارهای آینده هم چنین جمعیتی را در ورزشگاه ببینیم و حریفان را با حمایت آنها شکست بدهیم. بی شک حضور هواداران پرشمار در ورزشگاه آزادی هم می‌تواند روی عملکرد مثبت ما تاثیر بگذارد و هم روی حریف اثر منفی. پس به ‌عنوان یکی از بازیکنان تیم ملی وظیفه ‌ام است از هواداران تشکر ‌کنم که به ورزشگاه آمدند و ما را حمایت کردند. یکی از امتیازات فوق العاده فوتبال ایران همین تماشاگران هستند و حتما می دانید که حریفان ما از آزادی با نام جهنم یاد می کنند و امیدوارم بازهم بتوانیم از حمایت مردم بهره مند باشیم.

 

* تیم ملی به جام جهانی می رود؟

ما برای صعود به جام جهانی به اتحاد و همدلی نیاز داریم. همدلی از بازیکنان تیم ملی گرفته تا باشگاهها و مربیان داخلی. تیم ملی بازیهای سختی در پیش دارد که باید با حریفان تا بن دندان مسلح مقابله کند. ما به اردوها و بازیهای تدارکاتی بیشتری نیاز داریم که بچه ها به هماهنگی بیشتری دست پیدا کنند. امیدوارم شرایط برای موفقیت تیم ملی فراهم شود. مردم مطمئن باشند بازیکنان هم با تمام توان درون زمین بازی می کنند و با همه وجود برای صعود به جام جهانی تلاش می کنند. ما می خواهیم تاریخ ساز شویم تا اولین نسل تیم ملی باشیم که برای دومین بار پیاپی به جام جهانی می رویم.

 

۴    
آی اسپورت
2016-10-03 19:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر