فهرست
نکته روز: دلتنگیِ پرسپولیسی ها برای نیلسون/ سرمایه ملی همچنان اشتباه می کند
نکته روز: دلتنگیِ پرسپولیسی ها برای نیلسون/ سرمایه ملی همچنان اشتباه می کند

نکته روز: دلتنگیِ پرسپولیسی ها برای نیلسون/ سرمایه ملی همچنان اشتباه می کند

آی اسپورت- از همان روزی که علی دایی، علیرغم در اختیارداشتن نیلسون کوریا جونیور، قراردادی 950 میلیونی را با سوشا مکانی نهایی کرد، قابل پیش بینی بود که این دو گلر، حتی اگر پادشاه نباشند، در یک اقلیم نخواهند گنجید. سوشا، فصل را به عنوان دروازه بان ثابت آغاز کرد اما خیلی زود با چند اشتباه، جایش را به نیلسون داد. گلر برزیلی چه در تیم دایی و چه در تیم درخشان، بیشتر از مکانی درون دروازه قرار گرفت و کم اشتباه تر از او بود. حمید درخشان در فرصت تعطیلات نیم فصل، بالاخره تصمیم گرفت با یکی از دروازه بانان تیمش خداحافظی کند و انتخابِ او برای این خداحافظی ناگهانی، نیلسون بود. درخشان، سوشا را با تجربه «سرمایه ملی» بودن در تیم نگه داشت و برای عقابِ سیاه پرسپولیسی به نشانه خداحافظی دست تکان داد.


سرمایه ملی دروازه پرسپولیس، بعد از جدایی نیلسون نیز تا مدتی به اشتباهات متعددش ادامه داد اما بالاخره توانست به ثبات برسد و برای چند مسابقه با واکنش هایی ایده آل دروازه تیمش را بسته نگه دارد. دور تازه تزلزل در واکنش های مکانی اما از دیدار با تراکتور آغاز شدند. خروج او در مقابل شاهین ثاقبی ابدا نتیجه مثبتی در پی نداشت و گلزنی را برای مهاجم تیم تبریزی راحت تر کرد. گل کرملا چعب در دیدار پرسپولس و نفت مسجدسلیمان نیز با یک واکنش متوسط قابل مهار شدن بود اما سوشا از دریافت آن مضایغه نکرد. در مسابقه شب گذشته نیز مکانی اگر چه به اندازه اصرار جوادِ حیابانی، روی گل های مقصر نبود اما نشان داد با یک گلر مطمئن، فاصله بسیار زیادی دارد.


شب گذشته در ریاض، هواداران پرسپولیس دلتنگِ گلر محبوب شماره 40 شدند. بازیکنی که البته در هر فصل چند گل بد دریافت می کرد اما در بیشتر بازی ها، یکی از مطمئن ترین مهره های پرسپولیس به شمار می رفت. مردی که با بی مهری، به کشورش فرستاده شد تا سرمایه ملی، به اشتباهت درون دروازه تیم ادامه بدهد.

     
آی اسپورت
2015-03-18 12:13:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر