فهرست
آمار ۷بازیکن جدید پرسپولیس در لیگ قهرمانان
آمار ۷بازیکن جدید پرسپولیس در لیگ قهرمانان

آمار ۷بازیکن جدید پرسپولیس در لیگ قهرمانان

آی اسپورت - پرسپولیس در بازار نقل و انتقالات عملکرد موفقی داشت و زودتر از تمام تیم های بالای جدول و دیگر نمایندگان آسیا توانست لیست نفرات مورد نظر سرمربی خود را جذب کند. سرخ پوشان تهرانی قرار است اولین بازی آسیایی خود را روز سه شنبه مقابل التعاون برگزار کنند و حامد لک، سعید آقایی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، علی شجاعی، آرمان رمضانی و عیسی آل کثیر بازیکنان جدید پرسپولیس هستند که برای اولین بار با پیراهن پرسپولیس بازی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می‌کنند. در بین این بازیکنان احسان پهلوان باتجربه ترین بازیکن پرسپولیس در بین خریدهای تازه محسوب می شود. در آن سو، علی شجاعی هیچ تجربه ای در آسیا نداشته است.

حامد لک به دنبال یک کلین شیت دیگر

دروازه‌بان ۲۹ ساله سرخ‌ها، دو بار در رقایت های لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته و آخرین بار در فصل ۲۰۱۵ و با پیراهن تراکتور در لیگ قهرمانان حاضر شد. او ۵ بازی در دور گروهی برای تبریزی ها بازی کرد و تنها یک کلین شیت داشت. اگرچه او در بازی با الاهلی امارات توانست دروازه اش را بسته نگه دارد اما در ادامه ۸ بار دروازه اش باز شد. لک در دوره قبلی این رقابت‌ها هم ۲ کلین شیت و ۴ گل خورده در ۴ بازی داشت. لک در بازی با العین امارات و الاتحاد عربستان موفق به بستن نگه‌داشتن دروازه‌اش شده بود.

احسان پهلوان با تجربه ترین خرید پرسپولیس

او با 3 فصل حضور در رقایت های آسیایی، باتجربه ترین خرید پرسپولیس به حساب می آید. پهلوان در فصل های ۲۰۱۶، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در دو تیم مختلف و به همراه تراکتور و ذوب آهن در رقابت های آسیایی شرکت کرده است. پهلوان در فصل ۲۰۱۶ و در ترکیب تیم ذوب‌آهن ۸ بازی انجام داد و جالب این که در دو بازی رفت و برگشت مقابل النصر ۳ بار موفق به گلزنی شد. پهلوان در فصل ۲۰۱۸ پیراهن تراکتور را به تن کرد و ۴ بازی برای سرخ پوشان تبریزی انجام داد. هرچند در ترکیب تراکتوری ها موفق به گلزنی نشد و نتوانست برای این تیم گلزنی کند. این بازیکن تکنیکی فصل قبل نیز یک بار دیگر با پیراهن ذوب آهن در لیگ قهرمانان حاضر شد و دو بازی برای ذوبی ها انجام داد.

سعید آقایی به دنبال دومین گل

غیبت محمد نادری بهترین فرصت را دراختیار سعید آقایی قرار داده تا در ترکیب اصلی پرسپولیس به میدان برود. از این رو او می تواند پانزدهمین بازی آسیایی اش را برای پرسپولیس انجام دهد. آقایی تمام بازی های آسیایی اش را با پیراهن تراکتور انجام داده و در ۳ فصل حضور متوالی اش با تراکتورسازان در آسیا، یک گل هم زده است. گلی که در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۶ مقابل پاختاکور به ثمر رساند. آقایی ۷ بازی در  فصل ۲۰۱۶، ۳ بازی در فصل ۲۰۱۵ و ۲ بازی در فصل ۲۰۱۴ برای تراکتوری ها انجام داده و یک بار هم گلزنی کرده است.

میلاد سرلک به دنبال شکست طلسم

هافبک سابق شهرخودرو چند ماه قبل به همراه این تیم مقابل الهلال بازی کرد و حالا قرار است با پیراهن پرسپولیس مقابل التعاون، دیگر نماینده عربستان بازی کند. در آن بازی، الهلال موفق به شکست شهرخودرو شد. سرلک در فصل ۲۰۱۶ نیز با پیراهن سپاهان مقابل التحاد به میدان رفت که البته با شکست ۴ بر صفر سپاهانی ها همراه بود. سرلک مجموعا ۴ بار در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته است.

حضور چند دقیقه ای عیسی آل کثیر

این مهاجم باتجربه با وجود تجربه بالایی که در رقابت های داخلی دارد، در بازی های آسیایی حضور چندانی نداشته است. او با پیراهن تیم نفت و در فصل ۲۰۱۶ در لیگ قهرمانان آسیا تنها ۴ دقیقه برای این تیم بازی کرده است.

آرمان رمضانی، دو بازی، دو گل

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مهاجم تازه وارد سرخ ها، بازی در پلی آف این رقابت ها را با سایپا در فصل ۲۰۱۹ تجربه کرده و دو بازی برای نارنجی ها انجام داده که در هر دو بازی هم موفق به گلزنی شده است. او مقابل مینروا پنجاب هند و الریان قطر موفق به گلزنی شد.

علی شجاعی بدون بازی آسیایی

علی شجاعی تنها بازیکنی است که تا به حال تجربه بازی های آسیایی را نداشته و درصورتی که با تشخیص یحیی گل محمدی در این رقابت ها به میدان برود، برای اولین بار حضور در بازی های آسیایی را تجربه خواهد کرد.

طرفداری

۴    
آی اسپورت
2020-09-12 23:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر