فهرست
گابریل، گمشده پرسپولیس در ریاض/ ریاضتِ سرخ!
گابریل، گمشده پرسپولیس در ریاض/ ریاضتِ سرخ!

گابریل، گمشده پرسپولیس در ریاض/ ریاضتِ سرخ!

آی اسپورت- پرسپولیسی ها برای لغو مسابقه شان در مقابل نفت مسجدسلیمان در هفته بیست و سوم لیگ برتر، تلاش زیادی انجام دادند. این اتفاق اما سرانجام میسر نشد و در فاصله چند روز به مسابقه حساس با النصر، پرسپولیس خودش را به مسجدسلیمان رسید تا در مقابل زردهای ام آی اس بازی کند. حمید درخشان از چند روز قبل از مسابقه، نگران از دست دادن یکی از نفرات اش بود و این اتفاق، درست در همان ابتدای مسابقه رقم خورد. جایی که ضربه سنگین به صورت گابریل، او را به مصدومیتی جدی مواجه کرد. ستاره برزیلی خط هافبک پرسپولیس ناچار به جراحی شد و پرسپولیسی ها متوجه شدند که در چند هفته بعد از دیدار نفت، نمی توانند از هافبک شماره 66 استفاده کنند.

تردیدی وجود ندارد که شروع پرسپولیس در ریاض، شروع بدی نبود اما آنچه موجب شد آن ها ریتم شان را از دست بدهند، قرار گرفتن در اتمسفر سخت ورزشگاه و فشارِ شدید سکوهای بلندگو به دست بود. قرمزها خیلی زود نظم اولیه را از دست دادند و پاس های اشتباه زیادی رد و بدل کردند. در این شرایط، حضور گابریل که در این مدت نظم ایده آلی به خاط هافبک پرسپولیس بخشیده بود، می توانست کمک زیادی برای این تیم باشد. شاید در حضور او، پرسپولیس هیچگاه تمپوی مسابقه را به راحتی از دست نمی داد.

در غیاب گابریل، محمد نوری به جای او در پست 10 قرار گرفت و احمد نوالهی و کفشگری به عنوان زوجِ هافبک دفاعی به بازی گرفته شدند. حالا یکی دیگر از نکات مثبت بازی پرسپولیس در هفته های اخیر، یعنی عقب بازی کردن نوری و قطع توپ های عالی او و نقش عمده اش در انتقال بازی از دفاع به هافبک، از تیم گرفته شده بود و با توجه به سبک بازی تخریبی- و نه مبتنی بر بازی سازی- هر دو هافبک تدافعی سرخ ها، ارتباط درستی بین عقب و جلوی زمین این تیم برقرار نمی شد. پس، شاید اگر نوری پست تدافعی چند ماه اخیرش را حفظ می کرد و صادقیان و یا بازیکنی دیگر مسابقه را در پست هافبک هجومی استارت می زدند، سرنوشت پرسپولیس بهتر از این رقم می خورد. بهتر از ریاضت کشیدن در ریاض!

     
آی اسپورت
2015-03-18 16:32:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر