فهرست
گزارش: رونالدینیو در 34 سالگی؛ مکزیک حوصله او را ندارد
گزارش: رونالدینیو در 34 سالگی؛ مکزیک حوصله او را ندارد

گزارش: رونالدینیو در 34 سالگی؛ مکزیک حوصله او را ندارد

آی اسپورت - رونالدینیو بدترین روزهای فوتبالش را سپری می کند. نشریات مکزیکی از یک ماه پیش به این طرف تندترین انتقادها را از ستاره برزیلی تیم کرتارو داشته و حتی آمار هم این افت محسوس دینیو را تائید می کنند. درهفته اخیر رقابتهای لیگ مکزیک، کرتارو مقابل تولکا شکست خورد. رونالدو به دلیل غیبت درآخرین جلسه تیم تنبیه شده و در این بازی نبود. اما ویکتور ووچتیچ مربی تیم گفت دلیل کنار گذاشتن او فقط فنی بوده است.

بهرحال آنچه مسلم است رابطه رونالدینیو و تیم مکزیکی و هواداران او تعریف جالبی ندارد و به روزهای آخر نزدیک شده است.  این درحالی است که تا چندی پیش رونالدینیو را در میلینو می پرستیدند. اما اخیرا صفاتی که در مورد او به کار رفته  \"بی فایده\" و \" بی معنا\" هستند. ظاهرا ورود او به مکزیک تنها یک حربه موفق تبلیغاتی وتجاری بوده ولی کارشناسان می گویند که کرتارو به بازیکنانی نیاز دارد که حاضرند خود را فدای تیم کنند. نه بازیکنانی که فقط به فکر منافع شخصی خود باشند.

چند شب پیش هم رونالدینیو به دلیل اینکه بعد از باخت 4-1 مقابل پوئبلا  یک شب همراه با جشن و تفریح را در کانکون سپری کرده بود، با انتقادهای زیادی مواجه شده بود.  تلاش های مدیران تیم برای غیرمقصر شناختن او بی فایده بودند. برای اینکه تصاویر منتشر شده در ای اس پی ان که بعدها به سراسر جهان مخابره شدند، از نظر آنها مربوط به یک ماه قبل بوده و ربطی به بعد از بای با پوئبلا نداشته اند.

واقعیت اینجاست که به دلیل اعتراض های وارده به رونالدینیو که سه هفته دیرتر به تمرینات تیم بازگشت، او جایگاه قبلی اش را در مکزیک از دست داده است. او همچنان به سکوت خود ادامه داده و بیشتر به فعالیت های غیرفوتبالی اش اهمیت می دهد. مثلا او در آخرین کلیپ تریو ترنورا شرکت کرده و کاری به شرایط وخیم کرتارو ندارد. تیم او در مکان یکی مانده به آخر جدول رده بندی لیگ مکزیک ایستاده است.

آمار او در این تیم وحشتناک هستند: او گلی نزده و تنها یک پاس گل در نه بازی خود از اول سال جاری داشته است. در مجموع 18 باری در لیگ و جام حذفی از زمان ورودش به مکزیک برای این تیم بازی کرده و چهار گل برای تیم زده است. و هر دومربی که در این مدت روی نیمکت بوده اند گفته اند که او تمایل زیادی به تمرین نداشته و به بهانه های مختلف جسمی و مشکلات شخصی از تمرین فرار می کند.

کمتر از یک ماه پیش مسوولان این تیم هرگونه شایعات در مورد احتمال حضور رونالدینیو از آخر این فصل  در یک تیم آنگلولایی به نام کابوسکورپ را تکذیب کردند. بعید است که رونی در 34 سالی راه ریوالدو را در پیش گیرد که 40 ساله است. ولی هر روز شایعه جدایی زودهنگام او از تیم مکزیکی و پیش از پایان مهلت قرارداد در سال 2016 بیشتر می شود.

حتی گفته شده که رونالدینیو و روبرتو آسیس مدیربرنامه های او دنبال راهی برای فرستادن او به لیگ ام ال اس آمریکا هستند تا علاوه بر دستمزد عالی رونالدو تیمی پیدا کند که فرصت دیده شدن بیشتری به او بدهد.

 

 

     
آی اسپورت
2015-03-18 22:54:35
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر