فهرست
بررسی آماری لیگ قهرمانان در شرق آسیا؛ عملکرد ضعیف ژاپنی‌ها
بررسی آماری لیگ قهرمانان در شرق آسیا؛ عملکرد ضعیف ژاپنی‌ها

بررسی آماری لیگ قهرمانان در شرق آسیا؛ عملکرد ضعیف ژاپنی‌ها

آی اسپورت- تیم‌های شش کشور آسیای شرقی در مسابقات امسال جام باشگاه‌های آسیا حضور دارند. ژاپن، کره جنوبی و چین با چهار نماینده بیشترین تعداد را نسبت به سایر کشورها دارا هستند. در این میان می‌توان به عملکرد بسیار ضعیف تیم‌های ژاپنی در پایان دور سوم اشاره کرد. مروری بر عملکرد نمایندگان شرق آسیا در پایان دور رفت مرحله مقدماتی:

 

ژاپن با چهار نماینده: 2 پیروزی، 2 تساوی و 8 شکست

در دور رفت مرحله مقدماتی نمایندگان ژاپنی عملکرد بسیار ضعیفی از خود به جا گذاشتند. بجز کاشیوا ریسول که با کسب 7 امتیاز دور رفت را باجایگاه دومی به پایان رساند سایر تیم‌ها بسیار نا امیدانه ظاهر شدند. سه تیم گامبا اوزاکا، اوراوا ردز و کاشیما آنتلرز در رده چهارم گروه‌های خود حضور دارند. از این بین فقط گامبا اوزاکا یک امتیاز کسب کرد و دو تیم دیگر هیچ!

 

کره جنوبی با چهار نماینده: 6 پیروزی، 3 تساوی و 3 شکست

می‌توان گفت کره‌ای ها به نسبت نتایج خوبی کسب کردند. چونبوک موتورز با 7 امتیاز  صدر نشین گروه E است و سئونگنام با 6 امتیاز نزدیک ترین تعقیب کننده صدرنشین گروه F محسوب می‌شود. دو تیم سامسونگ و اف سی سئول نیز با 4 امتیاز رقابت تنگاتنگی برای رده دوم گروه‌های G و H خود دارند. چرا که دو تیم چینی مقتدرانه صدرنشین این گروه‌‎ها هستند.

 

چین با چهار نماینده: 8 پیروزی و 4 شکست

با توجه به تعداد تیم‌های شرکت کننده بهترین عملکرد را در بین تیم‌های شرقی نمایندگان چین داشتند. در پایان دور دوم، دو تیم چینی گوانگجو و بیجینگ‌ گوان با 9 امتیاز در صدر گروه‌های G و H قرار دارند و دو تیم شاندونگ لیونگ و گوانگژو  R&F در جایگاه سوم گروه‌های E و F . نکته‌ی جالب اینجاست که در بین تمامی تیم‌های منطقه غرب و شرق تنها دو تیم چینی موفق شدند هر سه بازی خود را ببرند.

 

استرالیا با دو نماینده: 2 پیروزی ، 2 تساوی و 2 شکست

دو نماینده استرالیا در این دوره از مسابقات عملکرد تقریبا مشابهی  داشتند و بعد از سه بازی هر دو تیم وسترن سیدنی و بریزبن رور با کسب 4 امتیاز و برحسب تفاضل گل در رده‌های دوم و سوم گروه‌های G  و H حضور دارند.

 

تایلند با یک نماینده: 2 پیروزی و 1 شکست

بوریرام که تنها نماینده کشور تایلند است دو بازی ابتدایی خود را با برد پشت سر گذاشت و در آخرین بازی به تساوی دست یافت تا با 7 امتیاز صدرنشین گروه F باشد.

 

ویتنام با یک نماینده: 3 شکست

تیم بین دونگ ویتنام هم تنها نماینده این کشور در این دوره از لیگ قهرمانان است. حاصل کار این تیم سه شکست متوالی بوده تا در پایان دور دوم قعرنشین گروه E مسابقات باشد. این تیم در همین سه بازی 11 بار دروازه خود را باز شده دید!

 

     
آی اسپورت
2015-03-19 11:20:56
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر