فهرست
نگاه روز: از جو هارت تا حامد لک/ ناجی آبرو، قاتلِ امتیاز!
نگاه روز: از جو هارت تا حامد لک/ ناجی آبرو، قاتلِ امتیاز!

نگاه روز: از جو هارت تا حامد لک/ ناجی آبرو، قاتلِ امتیاز!

آی اسپورت- حاضرانِ چهارشنبه شب سکوهای نیوکمپ، آنقدر به پیروزی تیم محبوب شان و صعودش به مرحله بعدی تورنمنت اطمینان داشتند که حتی یکی از آن «تیفو»های همیشگی شان را روی سکوها برای سیتی درست نکردند تا همه چیز به ساده ترین شکل ممکن برگزار شده باشد. مسابقه، طبقِ انتظار آن ها شروع شد. لئو، رکوردِ تازه ای از «لایی» زدن به مهره های رقیب در یک نیمه به ثبت رساند، راکیتیچ توپ را به تور دروازه چسباند و دو بار نیز تیرِ دروازه ناجی سیتیزن ها شد. بر خلافِ نیمه اول، آبی های کمرنگ شهر منچستر در نیمه دوم نمایش هجومی تری ارائه کردند و ملاحظه های دفاعی را کنار گذاشتند و همین موضوع موجب شد بلوگرانا در این نیمه، به موقعیت های گل ویژه ای برسد. ویژه ترین مردِ این مسابقه اما درون دروازه نیم آقای مهندس ایستاده بود. جو هارت، با 10 سیو، علاوه بر در اختیار گرفتن رکورد فصل فوتبال اروپا و رکورد دو سال اخیرِ لیگ قهرمانان، تبدیل به بهترین بازیکن مسابقه شد تا سیتی تنها با یک گل خورده مسابقه را به پایان ببرد.

ساعتی قبل از نبردِ جذاب بارسلونا و سیتی در کاتالونیا، تراکتورسازی در زمین الاهلی به میدان رفت و مسابقه را، به یکی از ضعیف ترین واکنش های یک سال اخیر فوتبال ایران واگذار کرد. الاهلیِ میزبان که در نیمه اول، کاملا تحت فشار تیمِ تونی بود، در نیمه دوم نیز عملکرد قابل توجهی نداشت اما روی اولین موقعیت نسبتا جدی اش در همه دقایق مسابقه، با ضربه ای به گل رسید که شاید زننده اش نیز هنوز گل شدنش را باور نکرده است. لک البته برای کامل کردن شبِ رویایی اش، با یک جاگیری نامناسب گل دوم را دریافت کرد تا دشتِ سرخ ها از این مسابقه، ققط 0 امتیاز باشد.

جو هارت- که اتفاقا هیچگاه در نگاه انگلیسی ها دروازه بان درجه یکی نبوده است- شب گذشته تاثیرِ در اختیار داشتن گلرِ خوب را برای یک تیم نشان داد. او نهایتِ ایستادگی را در مقابل ام اس ان جادویی بارسا به نمایش گذاشت تا تنها ستاره سربلند تیمش لقب بگیرد. مثالِ معکوس هارت نیز شب گذشته توی دروازه تراکتور ایستاده بود. پسری که دوباره تنبیه و پادگان را دلتنگِ خود کرد!

     
آی اسپورت
2015-03-19 12:49:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر