فهرست
بررسی لیگ قهرمانان در غرب آسیا؛ صدرنشینی نمایندگان 4 کشور
بررسی لیگ قهرمانان در غرب آسیا؛ صدرنشینی نمایندگان 4 کشور

بررسی لیگ قهرمانان در غرب آسیا؛ صدرنشینی نمایندگان 4 کشور

آی اسپورت- دور رفت لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب با حضور نمایندگانی از 5 کشور روز گذشته خاتمه یافت. بجز امارات، صدرنشینان گروه‌های 4 گانه را یکی از نمایندگان سایر کشورها تشکیل داده‌اند. از لحاظ کیفی باید گفت دو نماینده قطر در مجموع عملکرد بهتری نسبت به سایر کشور‌ها از خود نمایش دادند.

 

نگاهی به عملکرد نمایندگان کشورهای منطقه غرب آسیا در پایان دور رفت مرحله مقدماتی لیگ قهرمان آسیا:

 

ایران با 4 نماینده: 4 برد، 4 مساوی و 4 باخت

از بین 4 تیم ایرانی فقط پرسپولیس صدرنشین است و بقیه تیم سوم گروه خود هستند. فولاد در هر سه بازی به تساوی دست یافته تا از این حیث تنها تیمی باشد که اینطور عمل کرده. نفت تهران که با علی منصوریان روزهای خوبی را سپری می‌کند 1 برد، 1 مساوی و 1 باخت داشته تا با 4 امتیاز، سوم گروه B باشد و تراکتورسازی نیز با 1 برد و دو باخت 3 امتیاز کسب کرده. در این بین تیم‌‌‌‌‌‌‌های پرسپولیس و تراکتورسازی در دور برگشت شرایط به نسبت راحت تری دارند چراکه باید از 3 دیدار، دو دیدار خود را در خانه برگزار کنند.

 

عربستان با 4 نماینده: 4 برد، 6 مساوی و 2 باخت

4 نماینده عربستان در مجموع عملکرد به نسبت خوبی از خود بجا گذاشتند. تیم الاهلی با 7 امتیاز صدر نشین گروه D است و دو تیم النصر و الهلال نیز در رده دوم گروه‌های خود قرار دارند. ضعیف‌ترین عملکرد در میان تیم‌های عربستان را الشباب داشته که با 2 امتیاز قعرنشین گروه B است.

 

ازبکستان با 4 نماینده: 2 برد، 4 مساوی و 6 باخت

شاید بتوان عملکرد پاختاکور و نسف قرشی را با کسب 4 امتیاز تا حدودی خوب اعلام کرد ولی دو تیم بنیادکار و لوکوموتیو با کسب تنها 1 امتیاز نشان دادند که این فصل، با نمایندگان ازبکستان یار نخواهد بود. با این عملکرد ضعیف بعید است سال آینده نیز شاهد حضور 4 نماینده از ازبکستان باشیم.

 

قطر با 2 نماینده: 3 برد، 2 مساوی و 1 باخت

در بین تیم‌های منطقه غرب می‌توان گفت بهترین عملکرد را دو نماینده قطر داشتند. السد با 7 امتیاز و اختلاف 3 امتیازی با تیم دوم، صدر نشین گروه C است و لخویا نیز با 4 امتیاز در رده سوم گروه A قرار دارد. در این میان به آمار خوب خط حمله السد نیز می‌توان اشاره کرد. این تیم در سه بازی مرحله مقدماتی در مجموع 10 گل به ثمر رسانده است.

 

امارات با 2 نماینده: 1 برد 4 مساوی و 1 باخت

العین امارات با کسب فقط 5 امتیاز صدرنشین گروه B است. این نزدیکی رقابت‌ها در این گروه را می‌رساند. چه بسا این تیم در دور برگشت رده آخر را به خود اختصاص یابد. الاهلی دیگر نماینده اماراتی است که در 2 بازی خانگی و 1 بازی خارج از خانه فقط 2 امتیاز کسب کرد تا تیم آخر گروه D باشد.

     
آی اسپورت
2015-03-19 19:16:13
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر