فهرست
صدا و سیمایی که ندید و نشنید؛ کور و کر
صدا و سیمایی که ندید و نشنید؛ کور و کر

صدا و سیمایی که ندید و نشنید؛ کور و کر

آی اسپورت - همه‌‌چیز تقریبا مثل همیشه بود؛ ورزشگاه از رده خارج شده آزادی که به هزار دشواری بزک شده بود، تماشاگرانی که همچنان مجبورند برای دیدن دو ساعت فوتبال، رنجی دست‌کم پنج شش‌ساعته را به جان بخرند، مدیران جایگاه ویژه با پسران، محافظان و راننده‌هایشان و حتی ما خبرنگاران که سال‌هاست روزهای شلوغ و خلوت آزادی را دیده‌ایم، شکست‌ها و پیروزی‌های بزرگ و کوچک را. تعدادی از ما فینال حتی مشابهی را هم به یاد داریم؛ استقلال- جوبیلو ایواتا در اردیبهشت ۱۹سال پیش.

تنها تفاوت این بازی با دیگر بازی‌های آزادی، همان چند صد صندلی جنوب غربی ورزشگاه بود. با اینکه بیشترشان از قبل گزینش شده بودند، با اینکه دختران و همسران آدم‌های شناخته‌شده بودند و شاید پیش از این، هیچ‌گاه غم ورزشگاه نرفتن نداشتند، حضورشان، همه آن چند ده هزار صندلی دیگر را تحت‌الشعاع قرار داد. اینفانتینو، رئیس فیفا بعد از پرس‌و‌جو از مقامات فدراسیون فوتبال ایران، به سمت آنها رفت، دوربین‌های عکاسان برای دقایقی طولانی فقط شور و اشتیاق آنها را ثبت می‌کردند، همه برای آنها دست می‌زدند، برای آنها خوشحالی می‌کردند؛ استقبالی باشکوه از گروهی که انگار فاتحان تاریخند.

بزرگ‌ترین تفاوت شنبه‌شب آزادی با دیگر شب‌های این ورزشگاه و با روز و شب‌های همه سال‌های اخیر فوتبال ایران، همین منطقه حفاظت‌شده در گوشه جنوب غربی ورزشگاه بود. اما صدا و سیما این تفاوت مهم را ندید. چشمش را روی رنگ‌های شاد این گوشه بست و وانمود کرد که صدای جیغ و فریادشان را وقتی توپ به دروازه بیرانوند یا رقیبش نزدیک می‌شد، نمی‌شنود.

گزارشگر بازی احتمالا مجبور بود خودش را به کری و کوری بزند. مجبور بود توضیح ندهد که با ورود زنان نه‌تنها مشکلی پیش نیامد، که فضای ورزشگاه بهتر هم شده بود. مردهای عصبی کمتر فحش دادند، حتی در آن لحظات که تصور می‌کردند داور به ضررشان سوت زده است.

تاریخ از یاد نخواهد برد که فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸ بازنده‌ای نداشت؛ تیم ژاپنی که جام را بالای سر برد و جشن گرفت، مدیران فیفا و ای‌اف‌سی هم از شوق حضور در استادیومی لبالب از تماشاگر، سر از پا نمی‌شناختند. بازیکنان و مربیان پرسپولیس هم آخر بازی تماشاگران به احترامشان ایستادند و دست زدند. فینال ۲۰۱۸ بازنده‌ای نداشت غیراز صدا و سیما که در روز روشن وانمود کرد که مهم‌ترین اتفاق بازی را ندیده است.

همشهری ورزشی

۱۷ ۴  
آی اسپورت
2018-11-12 17:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
تفاوت فرهنگ هواداران پرسپولیس با اقلیت کیسه کش از نگاه یک خبرنگار ژاپنی:

وبسایت نیکان اسپورتس ژاپن در مطلبی از رفتار فوق العاده هواداران پرسپولیس در جشن قهرمانی کاشیما تقدیر به عمل آورده است.
تجربیات متفاوتی در ورزشگاه آزادی به دست آمده ولی روز گذشته، 100 هزار هوادار ایرانی چه واکنشی به قهرمانی کاشیما داشتند؟ سال 1999، جوبیلو ایواتا که قهرمان رقابت های آسیا شد، در این ورزشگاه به میدان رفت و در آن زمان، رگبار سنگ و گوجه فرنگی بود که از روی سکوها به سمت زمین می‌آمد.
پس از گذشت 20 سال، شور و شوق هواداران تغییری نکرده و آنها با نشان دادن اعداد 3 و 4، افتخارات گذشته تیمشان را یادآوری می‌کنند. ولی اقدامات آنها، غیرمنتظره بود. در پایان بازی، تشویق ها شروع شد که انگار کاشیما در حال تشویق شدن بود. البته صدای سوت‌های اعتراضی هم شنیده می‌شد ولی خیلی سریع در تشویق غرق می‌شود. رفتار پرسپولیسی ها مثل جنتلمن ها بود.


تصویر ایران در ذهن من پس از این بازی تغییر کرد."


لنگ حقیر آسیا
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۲۴
گزارشگر بازی فقط در حال عقده گشایی بر علیه استقلال بود و تاریخ رو تحریف میکرد و فشار ناشی از شاخ های گوزن و شکست لنگو که روش بود با زر زدن سعی میکرد تخلیه کنه واسه همین وقتی واسه پرداختن به حضور ضعیفه های لنگی تو ورزشگاه نداشت
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۴۵
در این که تو بسیار کودن و احمقی شکی نیست ولی نمیدونم کدوم احمقیه که مثبت میده
وقتی این گوساله به یک زن میگه ضعیفه در حقیقت داره به همه بانوان که شامل خواهران و مادران ایران زمینه توهین میکنه
یعنی اول خاک بر سر آی اسپورت که یه همچین کامنتی را تایید میکنه بعدش خاک بر سر اونی که به کامنت این گوساله مثبت میدن اونم بخاطر کری مسخره
علیرضا
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۲۷
این تازه خوب گفته ضعیفه زنهای لنگی همه خرابن
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر