فهرست
اتفاق روز؛ شکایت دو بازیکن خارجی استقلال به فیفا
اتفاق روز؛ شکایت دو بازیکن خارجی استقلال به فیفا

اتفاق روز؛ شکایت دو بازیکن خارجی استقلال به فیفا

آی اسپورت - بویان نایدوف بازیکن مقدونیه‌ای و پیشین استقلال، در حالی نیم فصل دوم لیگ سال گذشته به این تیم پیوست که برای نیم فصل ۱۳۰ هزار و سال دوم ۳۰۰ هزار دلار قرارداد بست. این بازیکن در بدو حضورش در تمرینات استقلال مصدوم شد و دو ماه از میادین دور بود، پس از آن هم جایی در ترکیب نداشت و تا پایان فصل خیلی به او بازی نرسید. پس از اینکه فصل مسابقات به پایان رسید، مسئولان استقلال پیگیر فسخ قرارداد او نشدند و این بازیکن نیز که بلاتکلیف بود، به کشورش بازگشت. بویان در صحبت‌هایی که با مسئولان وقت استقلال انجام داد، به آن‌ها گفت که اگر مطالبات سال اول قراردادش پرداخت شود، بدون هیچ مشکلی قراردادش را فسخ خواهد کرد، اما این اتفاق نیفتاد تا این بازیکن اخیرا از باشگاه استقلال به خاطر پرداخت نشدن مطالباتش به فیفا شکایت کند.

بویان بیست‌وسوم شهریورماه سال جاری در گفتگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به شکایت خود از استقلال گفت: «فقط ناامید شده‌ام از اینکه یک نفر تماس بگیرد و صحبتی برای حل مشکلم کند. آدمی هستم که شرایط را درک می‌کنم. ما خیلی راحت می‌توانستیم توافق کرده و مشکل را حل کنیم، اما متأسفانه یک نفر با من تماس نگرفت.»

بویان برای نیم فصلی که در استقلال حضور داشت، ۳۰ هزار دلار دریافت کرده بود و مسئولان وقت استقلال می‌توانستند با پرداخت ۸۰ تا ۱۰۰ هزار دلار دیگر، قراردادش را فسخ کنند. این اتفاق نیفتاد تا بویان به فیفا شکایت کند و خواستار کل مطالباتش شود. بویان به مسئولان فعلی استقلال گفته که حاضر است با گرفتن ۲۰۰ هزار دلار با باشگاه توافق کند. باشگاه استقلال اما، به دلیل مشکلات مالی نتوانسته پولی فراهم کند و گرفتار پرونده بازیکنی شده که تعداد بازی‌هایش به انگشتان یک دست نمی‌رسد. فیفا هنوز رأی این پرونده را صادر نکرده، اما با توجه به تجربه پرونده‌های قبلی استقلال در فیفا، به نظر می‌رسد که برنده بویان خواهد بود و می‌تواند مبلغ زیادی از استقلال به خاطر سهل‌انگاری مدیران وقت بگیرد. جالب است که بویان در حال حاضر برای تیم لاچی آلبانی بازی می‌کند و قراردادش ۵۰ هزار دلار است!

مسئولان استقلال که به خاطر مسائل مالی، دچار مشکلاتی هستند، با پرونده رابسون جان‌واریو مدافع برزیلی و پیشین استقلال نیز روبه‌رو شده‌اند. بازیکنی که زمان علیرضا منصوریان به استقلال پیوست و البته جزو بازیکنان خوب خارجی بود. رابسون نیز از باشگاه استقلال به خاطر پرداخت نشدن ۱۲۰ هزار دلار از مطالباتش به فیفا شکایت کرده و مسئولان استقلال باید منتظر اعلام رأی فیفا برای پرداخت آن باشند.

دیگر پرونده‌های استقلال در فیفا به پروپیچ و گومز بازمی‌گردد. با توجه به اینکه فیفا باید به تعداد حضور بازیکنان ملی‌پوش در جام جهانی به باشگاه پولی بدهد، استقلالی‌ها از فیفا خواسته‌اند این پول را به پروپیچ بدهند. در رابطه با پرونده گومز بازیکن پرتغالی نیز، فیفا رأی نداده است. این بازیکن سال گذشته در حالی در تست‌های پزشکی رد شد که مسئولان وقت استقلال برای او فرم قرارداد فرستاده و این بازیکن نیز مدعی شده که این فرم به معنای قرارداد خواهد بود.

 مجموع شکایت بویان و رابسون ۵۲۰ هزار دلار خواهد بود و با توجه به اینکه قیمت هر دلار در بازار ارز تقریبا ۱۳ هزار تومان است، باشگاه استقلال در صورت محکوم شدن باید مبلغ ۶ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان بپردازد.

۳ ۳  
آی اسپورت
2018-11-20 11:25:00
نظر دهید

۳ نظر
soltan
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۱۴
لطف کنید ! یک بار این متن رو قبل از گذاشتن ! بخونید
۱
ساعت رولکس
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۳۷
تشت رسوایی شوفر دلال که مدتهاست زمین خورده فقط در نظر بگیرین خبردلارهای کیسه کش که مشغول جعل خبر هستن این اتفاق در مورد برانکو افتاده بود! الان چیکار میکردن. این طلب ها پرداخت میشه فقط سوال اینجاست منبع مالی کیسه مظلوم و مردمی و دوست داشتنی و محبوب قلوب!!!!!!! از کجا تامین میشه؟
علی پرسپولیسی
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۵۳
از کجا میخوان این ۷ میلیاردو بدن؟! در حالی که هر سال هم میگن نصف بودجه سال بعدشونو پیش خور کردن؟! بریده بشه دستی که پول پرسپولیس و هواداراشو میریزه تو حلقوم این شغال ها
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر