فهرست
سردرگمی تراکتور در درون دروازه؛ یکی بدتر از اون یکی!
سردرگمی تراکتور در درون دروازه؛ یکی بدتر از اون یکی!

سردرگمی تراکتور در درون دروازه؛ یکی بدتر از اون یکی!

برای هوادارانی که به شدت فوتبال ایران و جهان را دنبال می‌کنند هم کم پیش می‌آید تعویض دروازه‌بان را در حین مسابقه مشاهده کنند. اتفاقی که این فصل در تراکتورسازی کم رخ نداد. رسول خطیبی تا زمانی که سرمربیگری پرشورهای تبریزی را برعهده داشت، آنقدر از دست دروازه‌بان‌هایش کلافه شده بود که ترجیح می‌داد به جای آوردن بازیکن تازه نفس و تغییر تاکتیک، روی به عوض کردن دروازه‌بانش بیارود.

حامد لک که ابتدای این فصل قراردادش را با تراکتورسازی تبریز تمدید کرد تا اواخر خدمت سربازی‌اش را هم در این تیم بگذارند، چند وقتی است با حواشی گوناگونی دست و پنجه نرم می‌کند. لک فصل را خوب آغاز کرد و در چهار دیدار ابتدایی تنها دو گل خورد.او حتی تا قبل از این که سومین کارت زرد این فصلش را مقابل استقلال صنعتی در هفته دهم بگیرد، آمار گل خورده‌اش کمتر از یک گل در هر بازی بود. اما پس از محرومیتش و از آنجایی که گلر جایگزین یعنی داود نوشی صوفیانی گلی نخورده بود، روی نیمکت نشست و با برگشتش به تیم دچار افت فاحشی شد. مشکلی که مربی دروازه‌بانان تراکتورسازی به زندگی شخصی و غیرحرفه‌ای لک ربط داد. حامد لک پس از چند بازی که سوتی خاصی نداده بود، در آخرین دیدار دور رفت مقابل نفت تهران به میدان رفت که روی یک توپی که به سمت دروازه‌اش آمد، دروازه را گم کرد و روی زمین سر خورد تا به بدترین شکل ممکن نیم فصل را به پایان رساند. او در اولین بازی دور برگشت در اهواز هم اشتباهات مرگباری را مرتکب شد. تا جایی که خطیبی دستور تعویض دروازه‌بان را صادر کرد و لک در دقیقه 65 بازی از زمین خارج شد. پس از این بازی بود که خطیبی اعلام کرد بهتر است لک خودش را به پادگان معرفی کند و دیگر جایی در تیم او ندارد. جایگزین او هم اصلا دروازه‌بان مطمئنی نبود تا با نظر خطیبی، تیم تراکتورسازی، عیسی اندوی را دوباره به ایران بازگرداند. اما تبریزی‌ها رو دست خوردند و اندوی هیچ نشانه‌ای از آن گلر شش دانگ ذوب‌آهن نداشت. در هفته نوزدهم، اندوی از پدیده آنقدر گل‌های قشنگ خورد که او هم بین دو نیمه تعویض شد. جالب است لک پس از 45 دقیقه‌ای  که در نیمه دوم بازی کرد باز هم کنار رفت و اندوی به قفس دروازه برگشت. در همان زمان بود که آنالیزورهای برنامه نود روی عیسی اندوی زوم کردند و عمق فاجعه را درون دروازه تراکتورسازی به واضح‌ترین شکل ممکن نشان دادند. طبق این بررسی اندوی در سه بازی و 225 دقیقه حضور در میدان 7 اشتباه مرگبار و 4 اشتباه منجر به گل از خود بر جای گذاشت!

 اما حامد لک با بازگشت دوباره‌اش به دروازه تراکتورسازی خوب کار کرد و در سه هفته گذشته فقط یک بار دروازه‌اش باز شد. بین آخرین کلین شیت لک تا این دو کلین شیت پشت هم که در دو هفته اخیر داشت، 15 هفته زمان برد. تراکتورسازی از بیست و شش باری که این فصل دروازه‌اش باز شد، 19 گل سهم حامد لک است. لک از 1550 دقیقه بازی این آمار را به جای گذاشت.

اما در جایی که هواداران تبریزی تازه داشتند به دروازه‌بان‌شان مطمئن می‌شدند، در ادامه سکانس‌های اشتباهات گلرهای‌شان، شب گذشته حامد لک فاجعه‌ای به بار آورد تا تراکتورسازی در شبی که می‌توانست بازنده نباشد باز هم به اشتباهات دروازه‌بانش بازی را واگذار کند.

 

     
آی اسپورت
2015-03-19 19:14:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر