فهرست
گزارش:توس مثل باجو و دل پیرو، شماره 10 های تاریخی یووه
گزارش:توس مثل باجو و دل پیرو، شماره 10 های تاریخی یووه

گزارش:توس مثل باجو و دل پیرو، شماره 10 های تاریخی یووه

آی اسپورت – کارلوس تبس دیگر حوصله صبرکردن و انتظار کشیدن ندارد. پنج سال و نیم منتظر شده بود تا در لیگ قهرمانان گل بزند و کمتر از دو دقیقه وقت می خواست تا دیوار زرد رنگی که مقابل چشم خود داشت را فرو ریزد. وقتی توپ را از اورا گرفت، تقریبا ایستاده بود. سرش را بلند کرد، با پای راست به توپ ضربه زد و یک درس بزرگ به همه داد. او و موراتا همان کاری که در بازی رفت در تورین انجام داده بودند را به شکلی به مراتب بهتر در دورتموند تکرار کردند.

ورزشگاه دورتموند زمانی وستفالن اشتادیون نام داشت. امروز آن را به دلیل مسایل مربوط به اسپانسرها آیدونا پارک می نامند. ولی معبد دورتموند دراین سالها هیچ تغییری نکرده است. در این استادیوم روبرتو باجو، مرد شماره 10 یوونتوس تراپاتونی در سال 1993 دو گل فوق العاده در بازی رفت فینال جام یوفا به زردپوشان زده بود. بینکونری در تورین در بازی برگشت جام قهرمانی را بالای سر بردند و باجو در همان سال توپ طلایی فرانس فوتبال را گرفت.

درسال 1995 یک بار دیگر باجو در همین استادیوم از روی ضربه ایستگاهی یک گل فوق العاده زد و یووه را به یک فینال دیگر رساند که البته در فینال مغلوب پارما شد. و چند ماه بعد، الساندرو دل پیرو مرد شماره 10 یوونتوس مارچلو لیپی، گل های مخصوص دل پیرو را با ضربه کات دار پای راستی که در سه کنج دروازه دورتموند قرار گرفت، مد کرده و نام خودش را بین جوان ترین ستاره های دنیای فوتبال ثبت کرد. الکس در همین ورزشگاه گل دوم ایتالیا در جام جهانی 2006 را به تور دروازه آلمان دوخت.

توس جدیدترین شماره 10 یوونتوس با اینکه تفاوت های زیادی با باجو و دل پیرو دارد، به سبک و سیاق خودش گلزنی کرد. گل او همچون صاعقه روی سر دورتموندی ها فرود آمد. کارلیتوس بعد از بازی گفت:\" من کار خودم را انجام دادم. تیم ما بازی بزرگی انجام داد. دوست ندارم از خودم حرف بزنم. تیم برنده شده نه یک بازیکن. خوشحالم که توانستم در صعود یووه به مرحله بعدی به تیم کمک کنم. هفتاد وپنج هزار نفر در ورزشگاه بودند و بازی کردن مقابل این جمعیت ساده نبود. یووه خیلی زود بازی را در دست گرفت. سی دقیقه تحت فشار بودیم ولی شخصیت خودمان را حفظ کردیم. فوق العاده بودیم و می توانیم با تیمهای بزرگ دنیا رقابت کنیم. به نظرم در مسیر درست هستیم\"

می گفتند که توس در اروپا بازیکن بزرگی نیست. چمپیونزلیگ او با بازی با مالمو ودوگلی که به این تیم زد، شروع شد و حالا با دو گل دیگر در دورتموند ادامه پیدا کرده است. ژانویه گذشته وقتی گفت که به تمدید قراردادش با یووه فکر نمی کند، می گفتند که شاید دیگر انگیزه ای برای بازی نداشته باشد. ولی پاسخ توس در دو بازی مقابل دورتموند به خصوص در بازی دیشب مشخص شود. حالا او هم جزو بازیکنانی است که در یوونتوس تاریخ سازی کرده اند.

     
آی اسپورت
2015-03-19 18:27:55
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر