فهرست
حذف سیتی از اروپا؛ وداع ستاره های بزرگ با اتحاد
حذف سیتی از اروپا؛ وداع ستاره های بزرگ با اتحاد

حذف سیتی از اروپا؛ وداع ستاره های بزرگ با اتحاد

آی اسپورت – بازیکنان بزرگ منچسترسیتی و درراس آنها یحیی توره به احتمال فراوان در تابستان این فصل از این تیم جدا خواهند شد. بعد از نمایش ضعیف آبی پوشان منچستری در نوکمپ مقابل بارسلونا حداقل شش بازیکن این تیم در آستانه خروج از ورزشگاه اتحاد قرار گرفته اند. توره، ونسان کمپانی، ادین ژکو از جمله بازیکنانی هستند که تصور ادامه همکاری آنها با این تیم درفصل آینده تقریبا بعید به نظر می آید.

توره وقتی مانچینی درسال 2010 او را از بارسلونا گرفت، بیشترین دستمزد را در جزیره می گرفت. او فصل گذشته 24 گل برای سیتی زده و نقش مهمی در قهرمانی این تیم ایفا کرد. گل بی نظیر او در ومبلی مقابل ساندرلند هم قهرمانی در جام اتحادیه را برای پیگرینی به ارمغان آورده بود. اما شرایط امسال تغییر کرد. مسوولان سیتی احساس کردند که توره ازترس مصدومیت ساق هایش خیلی در امر دفاعی شرکت نمی کند ولی نمی توانستند انتقاد زیادی از او بکنند برای اینکه هرموقع توره در ترکیب تیم پا به توپ می شد، سیتی موقعیتی خطرناک روی دروازه حریفان خلق می کرد. ستاره 31 ساله ساحل عاجی در برابر بارسلونا اما ثابت کرد که او دیگر مرد مشکل گشای سیتی نیست. اشتباه او موجب شد راکیتیچ فضای مناسب برای گل بارسلونا را پیدا کند. توره در سه بازی قبلی سیتی در اروپا محروم بود و این فرصت بزرگ او برای نشان دادن قابلیت هایش محسوب می شد.  برای همین باشگاه منچستری هیچ عجله ای ندارد که به بهترین بازیکن سال آفریقا قرارداد جدیدی با دستمزد 240 هزار پوند در هفته پیشنهاد دهد. با توجه به قوانین بازی جوانمردانه مالی، فرستادن او به تیمهای دیگر نظیر اینتر که بی صبرانه خواهان جذب او هستند، بعید به نظر نمی آید.

به طور کل، عدم صعود منچسترسیتی به جمع هشت تیم برتر اروپا، مالکان اماراتی این تیم را در تابستان با دغدغه های فکری زیادی روبرو می کند. همه ستاره های بزرگ این تیم نظیر آگوئرو و سیلوا غیر از ورود پیگرینی در سال 2013 خریداری شده بودند. درحالیکه رقبای آنها بازیکنان جوان و خوش آتیه ای نظیر آزار و سانچس و کوتینیو را می خرند، سیتی در نوکمپ پیر و خسته به نظر رسید. توره نمونه بارز این بازیکنان پا به سن گذاشته است. کمپانی هم در کل این فصل با انتقادهای زیادی روبرو بوده و دیگر رهبر تیم به شمار نمی رود. زابالتا هم 30 ساله شده و عجیب است که در بازی های بزرگی همچون نبرد با چلسی و بارسلونا از ترکیب تیم بیرون گذاشته شد. ادین ژکو هیچ پیشرفت محسوسی نشان نمی دهد و مارتین دمیچلیس یا کولاروف هم همین وضعیت را دارند. اگر آنها درسیتی ماندگار شوند، فقط بازیکنان تیم خواهند بود و هیچ جایگاه ثابتی برای آنها در ترکیب اصلی تضمین شده نیست. ژکو که حتی دستمزدی نجومی هم تراز با مهاجمان برجسته دیگر تیمها دریافت می کند.

خرید های جدید بگیریستین همه فاجعه بودند. فرناندو، مانگالا و بونی رویهم رفته 72 میلیون پوند برای تیم هزینه در برداشتند و هیچکدام به اندازه کافی برای قرارگرفتن درترکیب اصلی تیم خوب نیستند. یووتیچ جوان و مستعد که از ایتالیا آمده هم به دلیل تنبیه های یوفا در پی عدم رعایت قوانین بازی جوانمردانه مالی از سوی تیم از فهرست چمپیونزلیگ بیرون ماند. آگوئرو، سیلوا و توره خرید های خوبی بودند. سیتی باید به آن روزها برگردد و بازیکنانی نظیر استرلینگ، بیل و روبن را به تیمش بیاورد. اگر می خواهد حریف تیمهایی همچون بارسلونا شود. این یعنی خیلی از بازیکنان تیم تابستان امسال باید چمدان هایشان را ببندند و توره خیلی خوب می تواند یکی از آنها باشد.

     
آی اسپورت
2015-03-19 22:51:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر