فهرست

استحکام دفاعی؛ کلید موفقیت رئال در نوکمپ

آی‌اسپورت: کارلو آنچلوتی برای بازی یکشنبه رئال مادرید با بارسلونا دو دردسر دارد: بازی با توپ با حداکثر سرعت ممکن و تلاش برای بازپس گرفتن توپ به محض از دست دادن آن.

رئال مادرید روی هر دو جنبه در جلسات تمرین خود پشت درهای بسته در والده‌بباس تمرکز داشته. در بازی های تمرینی روز گذشته به طور خاص روی بازی دفاعی و هجومی کار کردند. آنها روی کار با توپ و پیداکردن دروازه تمرکز داشتند در حالی که در دفاع منظم بودند وقتی که توپ را از دست می دادند.

آنچلوتی در صحبت‌هایش در تمرین‌ها می خواهد نظم بازی در نوکمپ را به آنها القا کند. هیچ تغییر تاکتیکی یا تحولی در استفاده از بازیکنان صورت نمی گیرد و سفیدها با بهترین و قویترین تیم به مصاف میزبان قدرتمند خود می روند؛ رئال در حمله 3-3-4 و در دفاع 2-4-4 بازی می کند که مطابق با خواسته‌های دفاعی کارلتو است.

کارلتو می گوید اگر رئال می خواهد با هر سه امتیاز نوکمپ را ترک کند باید در دفاع منسجم و نفوذناپذیر باشد و به سیستم 2-4-4 خود پایبند بماند به خصوص با در نظرگرفتن جایی که لئو مسی در ماه‌های اخیر بازی کرده. ستاره آرژانتینی از راست با حرکات قطری دفاع حریفان را به هم می ریزد و یک بازیکن رئال باید در طول مسابقه آنجا اردو بزند تا به مارسلو در دفاع کمک کند.

در تئوری، این نقش متناسب با ایسکو است اما برای داشتن یک برنامه بازی، تیم باید تعادل خود را حفظ کند و این یعنی بیل کارش را در آن سمت دیگر انجام دهد. مودریچ و کروس جایگاه خود را در نقش هافبک میانی حفظ می کنند.

     
آی اسپورت
2015-03-19 23:10:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر