فهرست
اعتراف های جو هارت؛ با کمک روانشناس قفل‌ها را باز می‌کنم
اعتراف های جو هارت؛ با کمک روانشناس قفل‌ها را باز می‌کنم

اعتراف های جو هارت؛ با کمک روانشناس قفل‌ها را باز می‌کنم

آی‌اسپورت: جو هارت فاش کرد به طور مستمر با یک روانشناس مشورت می کند تا به بهبود زندگی فوتبالی و شخصی‌اش کمک کند.

دروازه‌بان 27 ساله تیم ملی انگلیس و باشگاه منچسترسیتی در دیدار چهارشنبه شب تیمش با بارسلونا درخشید اما نتوانست مانع از حذف آبی‌ آسمانی‌پوشان شود. او چند بار مانع از گلزنی مسی شد.

هارت به مجله اسپورت گفت:«من با کسی رابطه دارم و مدتی است با او کار می کنم. از آنچه به دست آورده‌ام راضی هستم. لزوما درباره فوتبال نیست وتلاش می کنم قفل‌ها را باز کنم. راجع به همه چیز صحبت می کنیم، در کنار او احساس آرامش می‌کنم. هر کسی می تواند از این قضیه نفع ببرد.»

او می گوید داشتن یک ذهن قوی کلید موفقیت است به خصوص اگر دروازه‌بان باشی:«شما می توانید حس کنید یک نفر جایگاه خوبی دارد، آرامش دارد و می تواند کارش را درست انجام دهد همانطوری که من چنین حسی درباره مهاجمان دارم. شما باید به کاری که انجام می دهید باور داشته باشید و آرام و مطمئن باشید. داشتن چارچوب ذهنی درست همیشه کمک می کند... ما همیشه آسیب‌پذیریم و باید خودمان را برای سخت‌ترین شرایط آماده کنیم و از رخ دادن اتفاقات بد تا جایی که ممکن است جلوگیری کنیم. من قبول دارم حتی دروازه‌بان هم شاید اشتباه کند اما نگرش مثبت در من به شدت تقویت شده.»

اگرچه سیتی از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد اما این دروازه‌بان در بازی رفت پنالتی لیونل مسی را دفع کرد تا امیدهای تیم را زنده‌ نگه دارد:«ایستادن مقابل پنالتی کار آسانی است چون یک دوئل نفر به نفر است. هیچ اتفاق خاصی نمی افتد اگر گل بخوری و مثل جریان بازی نیست که شما یکباره غافلگیر شوید. شما تلاش خود را می کنید و اگر ثمر داد قهرمان تیم می شوید. ممکن است پنالتی را بد بزند یا تصمیم اشتباهی بگیرند اما هر بازیکنی در هر دیداری ممکن است از 12 یاردی به من گل بزند.»

 

 

     
آی اسپورت
2015-03-20 16:37:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر