فهرست
گزارش ویژه: همه درگیری های کی روش در فوتبال ایران(2)/ دستیارها!
گزارش ویژه: همه درگیری های کی روش در فوتبال ایران(2)/ دستیارها!

گزارش ویژه: همه درگیری های کی روش در فوتبال ایران(2)/ دستیارها!

آی اسپورت- «در ایران اگر هواشناسی بگوید هوا آفتابی ست، باید چتر بردارم!». این انتقاد کارلوس کی روش در همان ماه های اول حضورش در ایران، نشان می داد در تیم ملی با یک مربی بی تفاوت که آمده پولش را بگیرد و برود طرف نیستیم. مرد ریزبین و سختگیر تیم ملی، روزهای پرفشار زیادی را در ایران پشت سر گذاشت. او تمام تلاش اش را برای برقراری دیسیپلین در تیم ملی به خرج داد و در این راه، درگیری هایی را نیز تجربه کرد. بر خلاف مردم و رسانه ها که علاقه زیادی به کی روش داشتند، اهالی فوتبال ایران انتقادهای زیادی را در مسیر او قرار دادند. او البته از طرفِ همه رسانه ها حمایت نمی شد و یکی از رسانه های اصولگرا بعد از شکست تیم ملی برابر عراق، با تیترکردن ماجرای کی روش و بازیکن-سربازهای تیم ملی، مشکل اش با این سرمربی را نمایان کرد.در این بخش، درگیری های کی روش با دستیارهایش را خواهید خواند:


 

رنه سیموئز: اولین بار در سال 91، شایعه جدایی دستیار پرتغالی کی روش از تیم ملی مطرح شده بود اما این حرف و حدیث از همه جهات تکذیب شدند و رنه روی نیمکت تیم ملی ایران باقی ماند. این شایعه ها بالاخره در اسفند ماه سال 1392 رنگ واقعیت به خود گرفتند. سیموئز که در بهمن ماه به پرتغال رفته بود، یک ماه بعد در گفتگو با یکی از روزنامه های ایرانی، از جدایی اش پرده برداشت و آن را یک «تصمیم شخصی» دانست. واضح بود که ماجرای جدایی رنه، به تیره و تار شدن آسمان روابط او با کی روش برمی گشت. در شرایطی که خود کارلوس از توضیح دادن در این مورد طفره می رفت، تعداد از رسانه های ایرانی، بحران در رابطه کی روش- سیموئز را به دلیل مرخصی های زیاد رنه و نارضایتی کی روش از این ماجرا عنوان کردند و نوشتند که سرمربی پرتغالی در آستانه یکی از سفرهای سیموئز، به او سفارش کرده که در صورت ترک ایران و سفر به پرتغال، دیگر به فکر بازگشت به تهران نباشد!

امید نمازی: تنها دستیاری که بعد از جدایی از نیمکتِ تیم کی روش، به شدت مورد غضب او قرار گرفت امید نمازی بود. نمازی بعد از قطعی کردن جدایی اش از تیم ملی و خروج از ایران، در این باره به کارلوس کی روش ایمیل زد و همین تاخیر در اعلام جدایی، کی روش را عصبانی کرد. اولین دستیاری ایرانی کی روش، ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد تا در این کشور مربی بانوان باشد. چند روز بعد کی روش نظرش در مورد این اتفاق را رسانه ای کرد:« بدون شک می‌خواهم بگویم که این شخص تیم ملی را رها کرده و شما هم نظر من را درباره کسانی که تیم ملی را رها می‌کنند، می‌دانید. به همین دلیل او دیگر جایی در تیم ملی نخواهد داشت».

مجید صالح: در خرداد 93، تیم ملی از اردوی اتریش بازگشته بود تا مهیای سفر به برزیل و حضور در جام جهانی شود. رسیدن کاروان ایران به فرودگام امام بعد از پرواز اتریش، فرصت ایده آل صحبت با اعضای تیم را در اختیار رسانه ها قرار داده بود. همه خبرنگارهایی که آن روز برای مصاحبه با چهره های سرشناس تیم ملی راهی فرودگاه شده بودند اما از رفتار مجید صالح شوکه شدند. او آن روز از پاسخ دادن به سوال ها طفره رفت و کارلوس کی روش نیز تنها یک پاسخ در این ارتباط داشت:«اجازه بدهید صحبت نکنم!». اختلافِ صالح و کی روش از زمانی شکل گرفت که دستیار ایرانی در یکی از سه دیدار دوستانه در اتریش، به عنوان آنالیزور به روی سکوها فرستاده شد. صالح که با عنوان دستیار- و نه آنالیزور- به تیم ملی رفته بود، به شدت از این ماجرا دلخور شد و ترجیح داد به همکاری اش با کی روش در تیم ملی پایان بدهد.

علی کریمی: خبر جدایی علی کریمی از کادر فنی تیم ملی درست به همان اندازه غیرمنتظره بود که خبر حضورش روی نیمکت تیم به عنوان مربی. جادوگر پس از تنها 3 ماه و 5 روز، در آستانه جام ملت های آسیا ناگهان خداحافظی اش از تیم ملی را اعلام کرد. ماجرای کدورت به وجود آمده بین کی روش و کریمی اما در همه روزهای بعد، تحت تاثیر سکوت هر دو نفر قرار گرفت و هیچگاه به صورت رسمی فاش نشد. کریمی در این مورد تنها به همان یک جمله اینستاگرامش بسنده کرد:«اگر نمی توانی خدمت کنی، برو تا خیانت نکنی!».

 

     
آی اسپورت
2015-03-20 18:17:44
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر