فهرست
افشاگری اسکوچیچ؛ جلسه با AFC فرمالیته بود
افشاگری اسکوچیچ؛ جلسه با AFC فرمالیته بود

افشاگری اسکوچیچ؛ جلسه با AFC فرمالیته بود

آی اسپورت - دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی ایران بعد از انتخاب بحرین به عنوان میزبان گروه ایران در انتخابی جام جهانی در پست اینستاگرامی خود به برخی موارد از جمله برگزاری جلسه فرمالیته با حضور نمایندگان کشورهای عضو گروه سوم جام جهانی اشاره کرده و این تصمیم را از پیش تعیین شده دانسته است. سرمربی کروات تیم ملی نوشت:

«خطاب به تمامی فوتبال دوستان ایرانی! وقتی با آقای شین من گیل، رئیس کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز ۲۶ بهمن ویدیو کنفرانس داشتیم، مستقیما به ایشان خاطرنشان کردم که به عقیده من تمام تصمیمات از قبل گرفته شده و این کنفدرانس تنها به حالتی تشریفاتی و فرمالیته برگزار شده و من فایده‌ای در آن نمی‌بینم.

در ظاهر آنها نظرات ما را خواستند اما شک ندارم که همه چیز از قبل مشخص شد بود چرا که وقتی صحبت از انجام بازی ها در فروردین یا تعویض آنها به خرداد بود، ناگهان پیامی روی صفحه مانیتور ظاهر شد که تعویض بازی‌ها قطعی شده. چیزی که بیشتر تعجب مرا برانگیخت زمانی بود که موضوع جلسه درباره تعویق بازی‌ها از فروردین به خرداد بود و بدون هیچ مقدمه‌ای نماینده بحرین شروع به صحبت از میزبانی کرد که کاملا باعث حیرت‌زدگی من شد.

گذشته از این‌ها برایم قابل هضم نیست که چرا مسابقات حدود یک سال به تعویق افتاده‌اند. وقتی صحبت از صحت و سلامت انسان‌ها باشد قطعا حفظ سلامت افراد و رعایت پروتکل‌ها برایم بالاترین اولویت است اما، ویروس کرونا دیگر موضوعی جدید نیست. و فکر می‌کنم که AFC تجربیاتی در زمینه برگزاری مسابقات در این یک سال پیدا کرده. من مصرانه از نمایندگان AFC خواستم تا از برگزاری رقابت‌های مختلف در اروپا الگوبرداری کنند و پاسخ آن ها به من چنین بود، «شما متوجه تنوع قاره آسیا نیستید». حالا با این تصمیم کاملا متوجه تنوع در طرز برخورد شده‌ام.  خلاف عرف.

در نظر من AFC می‌بایست راهکاری پیدا می‌کرد که به نفع همه باشد – و نه یک تیم – و تصمیمی سازگار با روح ورزش می‌گرفت. اما در نهایت، تمام تیم ها باید با ما مواجه شوند و ما هم بدون شک حضوری قدرتمندانه خواهیم داشت و بر این موقعیت فائق خواهیم شد.»

۲    
آی اسپورت
2021-03-13 14:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر